| Anonime a întrebat:

Hei... Ia zice-ti-mi si mie un banc sau o gluma(buna) care sa ma faca sa rad cu lacrimi.big grin fundita la cea mai amuzanta!

7 răspunsuri:
| Puţifer a răspuns:

Iar începeţi mă cu astea?
ţi'e lene să dai sărci pă gugăl cu bancuri dă calitate?
Sau postezi şi tu.ca să vedem că există un alt utilizator ''new''?

| ViezurE a răspuns:

Era odata un copil lenes pe nume Anonime, lui ii era lene sa caute pe goagal niste bancuri.

| bogdan14_5722 a răspuns:

Ion taia lemne in curte si vine Gheorghe pe la el. Gheorghe il intreaba: Ma Ioanie, vii sa ma ajuti si pe mine, sa-mi tai si mie lemnele? Ion: Ma Gheo, nu pot ca eu am o boala grea. Gheorghe: Auoleo, Ioanie, ce boala ai? Ion: Ma gheo, eu am o boala venerica. Gheorghe: Ce boala venerica ai Ioanie? Ion: MA DOARE-N P*LA DE LEMNELE TALE!

La scoala. Toti copii erau atenti la lectie, numai Bula statea cu capul sub banca. Profesoara curioasa se duce sa vada ce face Bula pe sub banca. Cand ajunge, ramane cu gura cascata:
Profa: Ce faci Bula, nesimtitule iei scuipat cu degetul si iti ungi putza cu el?! Ce inseamna asta, Nesimtirule?!
Bula: Experiment, dna. profesoara.
Profa: Ce experiment ma, Bula?!
Pai aseara inainte sa ma culc aveam putza asa de mare si de groasa, si acum o am asa de mica si de subtire... ...SI ACUM VREAU SA VAD PE UNDE RASUFLA!

Doi studenti se duc sa faca dus la baia fetelor, ca baia lor nu mergea. Uita sapunul in camera si unul dintre ei se duce repede dupa sapun in "daravela" goala. Se intoarce si cand da sa intre in baie 3 studente mai blonde trec pe hol. Speriat, tipul, se face statuie, cu sapunurile in ambele maini. Fetele trec pe langa el si se intreaba ce a asta. Cum "daravela" i se legana, una dintre ele, curioasa, trage de "pendula" studentului. Studentul da drumul la un sapun din mana. Fata zice: Fetelor, asta e tonomat de sapun. Mirata, alta fata incearca si ea. Studentul da drumul si la celalalt sapun. Studenta zice. Ai dreptate fata, e tonomat de sapun. Incearca si a treia fata, si trage si trage si trage vreo 3 minute.
Dupa 3 minute fata incepe sa strige uimita. FETELOR, ARE SI SAPUN LICHID!

I.: Cu ce il batea tatal lui Boc cand facea prostii?
R.: CU, CUREAUA DE LA CEAS!

| maria933 a răspuns:

Http://www.amuzant.eu/

Citeste aici cate vrei. :)

| Jabawakizz a răspuns:

Erau Bula, Strula si Tziganu' in avion. Zice Bula : ''Pt. tara si popor eu ma arunc din avion si dau drumu' la motor!'', zice Strula la fel, da' zice tiganu' : ''Pt. tara si popor, eu ma pis in rezervor si dau drumu la motor!''. Sper ca ti'a placut te puup :*

| JustKeepMyBody a răspuns:

Buna.
Un francez auzise de la oameni ca americanii sunt foarte zgarciti asa ca s-a hotarat sa mearga in america sa vada acest lucru cu ochii sai. Ajungand intr-un oras, i s-a facut sete si si-a luat inima in dinti si a batut la o usa. Acolo i-a deschis un batranel caruia i-a cerut un paharel de apa. Insa, spre surprinderea lui, mosul i-a adus un castron plin cu lapte.
Acesta l-a baut jumatate si impresionat i-a zis:
-Am fost informat gresit. Voi nu sunteti zgarciti. Am cerut apa, si mi-ati dat chiar lapte.
-Ei,tinere,nu ti-am spus la inceput,dar tocmai scapase un sobolan in laptele asta si a murit acolo.
Auzind asta,tanarul scapa bolul din mana socat.
Dar la care mosul:
-Hei, ce ti-am facut eu, de arunci pe jos olita de noapte a bunicii?
laughing