| Kiduu4 a întrebat:

Heii happy Deci intrebarea : Cum te imbolnavesti de Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza? raised eyebrows
Sau macar este o boala?hee hee

Fundulitaa big hug

Răspuns Câştigător
| ƘƖƉʋ a răspuns:

Bună.
Da, există boala aceasta și este o boală pulmonară cauzată de inhalarea de praf de siliciu foarte fin, care cauzează inflamație la nivelul plămânilor.

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

E o boală; mai mănâncă mult și ai să vezi că te faci cât cuvântul de mare.

| BogdaneluluI a răspuns:

Realizezi ca poti da pe primul rezultat pe care ti-l da Google, cand cauti "Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza"?
N-are rost sa pui o intrebare care, pana acum, s-apus de peste 10 ori si pui si-o intrebare buna de... google si o pui si pe categoria Trivia\Amuzante.

| Filipjack a răspuns:

Da...este o boala care se face de la praful fin de la craterul vulcanului.
P.S. eu stiu cuvantul pe de rost big grin

| Kiduu4 explică (pentru Filipjack):

Respecthee hee Eu de abia pot sa il citeschee hee

| StrumfLala a răspuns:

N'am auzit in viaţa mea ..Cred că este o boală care se face din cauza prafului fin de la un vulcan. cred.

| Filipjack a răspuns (pentru StrumfLala):

Da...sigur...ai luat de la mine tongue

| StrumfLala a răspuns (pentru Filipjack):

Nu. happy

| Filipjack a răspuns (pentru StrumfLala):

N-ai auzit de cuvant, dar sti ce inseamna...mai lasa-ma