| BiancaBiby123456 a întrebat:

Heyyy :*! Stiti vreun site, sau daca mai stiti voi pe aici mai multe propoziitii care sa para asa ( scuzati-ma dar am uitat cum se cheama) : Un papucar care papucareste papucii papucariti ai papucaresei. big grin FUNDA! :*

14 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Nu stiu site-uri cu chestii pe care nu-s in stare sa le pronunt

| mola a răspuns:

1.Un ras s-a luat la intrecere cu alt ras la ras.
Rasul care a ras mai mult decat celalalt ras l-a luat in ras pe ras:
Te-ai facut de rasul rasului a zis rasul rasului i-a ras...

2.Luni, la lumina lumanarii luminata de luna prin luminator, i-a licarit o luminia in lumina ochilor.

3.Papucarul papucarete papucul papucaresei, papucareasa nu poate papucari papucul papucarului."

4.Balaban Balabanescu balbaie balbaituri balbaite pe negandite.

5.Tot am zis i-am zis, c-oi zice,
Dar de zis eu n-am mai zis.
Nici n-am zis, nici n-oi mai zice,
C-am sa zic, c-am zis, c-oi zice."

O sapa lata,
Doua sape late,
Cu lapte spalate,
Pe spate aruncate."

6.n piscul lui Piscaftar, ade Piscaftar cu Piscaftareasa i mananca nitele piscaftanele."

7. Acolo-n vale, pe-un pietroi, o codobatura si-un codabaturoi. Codabaturoiul putu codabaturi codabatura. Codabatura nu putu codabaturi codabaturoiul."

8. Bucura-te cum s-a bucurat Bucureasa de bucuria lui Bucurel cand a venit Bucurel bucuros de la Bucuresti."

Succes.

| MitroKta a răspuns:

Domnule Dudu din Dudesti, da-mi dude dulci din dudul dumitale din drum.

| SootheMySoul a răspuns:

Caramidaru caramideste caramida.Caramidita nu caramideste caramida cum caramideste caramidau caramida!

| calmopenmind18 a răspuns:

Se numeşte dicţie. Caută pe un motor de căutare exerciţii pentru dicţie.

| Claudix a răspuns:

Da www.gov.ro.
aici dai clic pe camera deputatilor si urmaresti live pe alesii vostri balbaindu-se cu aceste dragute exercitii de refacere a celulelor nervoase.Vezi sa nu te uiti prea mult pe site existand un mare pericol intoxicare.Te anunt deja ca nu exista cura.Ca sa fiu mai clar gandeste-te cum ar fi sa ajungi in halul lui basescu, vadim, udrea, ponta etc?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexutzJr a răspuns:

O piropopircanita s-a dus la un piropopircanitoi sa se piropopircaniteasca si sa faca o piropopircanita mai mica.

| DianaIuliana99 a răspuns:

1.Capra crapa piatra-n patru, piatra crapa piatra-n patru
2.Eu pup poala popii, popa pupa poala mea
3.Sase saci in sase saci
4. Pili-as cu pila lunga, pila-n punga, punga-n pila
5.Triedru tridreptunghic
6.Agatati-ai poamele calului de poalele podului
7.Un vultur sta pe-un pisc c-un pix in plisc"
8. Cupă cu capac, capac cu cupă.
9. Un cocostârc s-a dus la descocostârcărie, unde se descocostârcăreau şi alţi cocostârci nedescocostârcăriţi, ca să se descocostârcărească de cocostârcăria lui.
10. Unui tâmplar i s-a-ntâmplat o întâmplare. Alt tâmplar, auzind de întâmplarea tâmplarului de la tâmplărie a venit şi s-a lovit cu tâmpla de tâmplăria tâmplarului cu întâmplarea.
11. Până când a cărămidărit cărămidarul pe cărămidăriţă, a cărămidărit cărămidăriţa pe cărămidar.
12. Balaban Bălăbănescu bâlbâieşte bâlbâituri bâlbâite pe negândite.
13.Domnule Director, Doamna Dida Drăgan doreşte două dude din dudul dumneavoastră de dincolo de drum.
14. Cosaşul Saşa când coseşte, cât şase saşi sasul coseşte. Şi-s sus şi-n jos de casa sa, coseşte sasul şi-n şosea. Şi şase case Saşa-şi stie.
- Ce şansă!… Saşa-şi spuse sieşi…

Fundă?

| DianaIuliana99 a răspuns (pentru DianaIuliana99):

Sau Pusăi pilă pe butoi pilă luai pilă pusăi.
Sau Blugii mei sunt originali și vreai să îi dezoriginalizez
Sau Protopopitoricescovicihappy