| anonim_4396 a întrebat:

In ce an s-a nascut autorul Eneidei si Iliadei, Homer Simpson?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bent, esti de o ignoranta debordanta, daca nici macar atata lucru nu stii.
Nici macar nu meriti sa-mi pierd pretiosul timp spunandu-ti!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Prin 1914, mai spre toamnă... Şi să ştii c-a mai scris şi Lusiadele, Divina Comedie si Luceafărul...

regis
| regis a răspuns:

Homer... ce?

HepHap
| HepHap a răspuns:

Te incurcasi. Eneida a scris-o Virgil ala de la Vrei sa fii miliardar.

| Nastasia a răspuns:

Nu stiam ca s-au facut noi descoperiri cu privire la Homer. Cat de mult s-au zbatut cercetatorii sa stabileasca traseul calatoriilor lui....si uite ca la arhivele unei bine cunoscute universitati americane i-au descoperit numele de familie.
Vergiliu a fost acuzat de plagiat si i s-au redat drepturile de autor pentru Eneida lui Homer, ca tot s-au inspirat prea mult romanii din operele clasice grecesti.
Daca era vorba de o reconciliere a culturilor, imi cer scuze ca am intervenit!

| zuly a răspuns:

Ha ha ha ha nu stii nimic, de fapt autoarea este fiica sa Lisa, doar ca este minora si Homer a vrut s-o protejeze de paparazzi, aceste romane politiste fiind besteller. Asa sa stii! laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hep, zici de ala care a scris Bucolicele?
Scopul intrebarii era sa mai caute doritorii de fundite, pe Gugal, informatii despre Iliada si Eneida. Poate asa le ramaneau in cap ceva informatii despre epica latina si greaca, repectiv autorii cei mai importanti: Simpson si Iantu. In loc sa ma laudati pentru contributia la a copiilor patriei cultura generala, ma luati si la misto...rusine sa va fie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta-i ca legea medalionului. Sau italianului? In fine: ochi pentru ochi, pasta pentru dinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am intalnit pe goagle ala cu Alllinna. Mesaj important pentru tara, prin intremediul userilor TUP: Lasati-o balta, habar n-aveti! Simpson Homer a scris mai multe carti importante, dintre care s-au mai pastrat cateva, foarte pretioase precum Ilenuta, si nu Iliada, (bai, Bent!) pe care eu le-am citit! (Nu eu, Dmonik, eu n-am citit mai nimic!)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a nascut dupa maica-sa.