| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:

"The Consequences of illusions"
Part IV

-Daisuki! nu ai si tu o arma? zise Karima
-Ce arma vrei de la mine? zise Daisuki
-Dar eu sa ii omor cu lanterna sau ce? zise Karima
Fetele fug inapoi in puscarie si inceaca sa inchida usa, dar toti "posedatii" o distrug cu cap, maini si picioare fara mila fata de corpul lor deja injunghiat si insingerat, care cu bete infipte care cu lant de fier in ochi.s.a.m.d.
-Si acum ce facem? intreaba Daisuki
Karima priveste in spate si zice:
-Dd.dD.dd.d.. Daisukkii?
Ambele au privit in spate in directia unui hol vazind cine vine.
( | http://imgur.com/zcADMgO | )
-L1feDRAIN. zise Daisuki
-Cine? intreba Karima si dintr-o data la toti posedatii le explodeaza creierul.
-Ce dracu!? striga Karima
-Stai linistita si ah da, FUGI! striga Daisuki
Fetele alearga din puscarie zdrobind cu picioarele corpurile moarte. Fug si tot fug pina nu ajung la 100m distanta si se mai uita o data in spate.
-Uh nimeni. zise Daisuki
-Nu ma linisti ca o sa apara altul. zise Karima
Ambele merg repede la supermarketul unde au plecat ceilalti.
Era dimineata, cele 2 pline de zgirieturi si cu suflare usoara au ajuns in micul sat din apropierea puscariei si intra in supermarket cind dintr-o data.
-Nu misca! sau trag! striga Croampa cu tinta drept in capul lui Karima
-Mai bine ai grija de propria viata, zise Daisuki
-Agent Karima! uimit zise Hyouka
-E vie si cine mai e si asta? spuse Mad
-Croampo, lasa arma jos. zise Hyouka
Ce-i 3 conduse fetele acolo unde sau adapostit ei pe noapte.
-Cred ca va e foame, zise Suck
-Ai dreptate ghicitorule. zise Karima ironic
Au mincat si cele 2 fete din ce au gasit in acel supermarket si au vorbit toti 6 in timp de 30 minute si Suck zice:
-Mi se pare mie sau eram 7?
-Unde e Kama? intreaba Mad
-Sunt aici, eram aici tot timpul si nimeni nu ma observa. zise Kama oftind in timp ce se uita cum merg posedati pe afara.
( Explicatie: Posedatii sunt oamenii care au innebunit de la sunet-ul strident si s-au transformat intr-un fel de zombi controlati de cineva. )
-Ar trebuie sa plecam, zise Hyouka.
-Dar unde Detective? intreaba Mad.
-Spre oras Serifule, spuse Hyouka.
-Si de ce? sa murim acolo, nu aici? spuse Mad cu un glas ingrijorat.
Hyouka tace.
-Da spre oras, zise Daisuki, va explic cind ne oprim noaptea in padurea prin care trebuie sa merge, dar acum e zi si pierdem timp.
-Eu sunt de acord, confirma Kama.
-Detective, aveti incredere, ii spuse Karima.
-Atunci sa plecam. zise Hyouka
-Voi aveti cu ce va apara? intreaba Croampa la toate fetele si Suck.
-Eu am pistolul pe care mi l-ai dat, ai uitat? zise Suck.
-Ah da. zise Croampa.
-Eu ma multumesc cu sabiile mele, mersi. zise Kama.
-Serios? spuse Daisuki cu zimbet pe gura, as vrea sa te vad.
-Cred ca nu ai mult de asteptat, zise Kama.
-Eu ii sparii cu lanterna, ce vrei? zise Karima indiferenta.
-Oare de ce va intreb daca nu mai am pistoale? se intreaba Croampa singur.
-Pierdem timp desteptule! striga Daisuki si se sparg toate geamurile. Toti sunt in shock.
-Eu am fost? se intreaba Daisuki.
-Nope, zise Kama
-Mda, iar ne velselim, zise Karima.
-Da-m o lectie? zise Croampa in timp ce isi incarca sawedofful.
-Let's do it! zice Suck.
-Hmm, se gindiste Hyouka incarcindusi pistolul.
-Eu sunt pe pozitie, zise Mad.
-Eu de asemenea frate. zise Kama.
-Insfirsit am sa te vad, zise Daisuki in timp ce isi ea o unealta cu care sa atace.
-Eu va luminez, zise Karima.
-Na si tie, zise Daisuki.
-Ah mersi era sa ma tai la jumatate de corp cu jucaria ta, zise Karima.
-Incepe-m o data. zise Croampa si trage.
Toti sar peste geamuri si omoara pe fiecare posedat random din fata lor. Si fug repede spre padure.

TO BE CONTINUED!

Fiecare suflet care a citit povestea sa raspunda cu o nota!

17 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Obiectez: ''Sunt aici, eram aici tot timpul si nimeni nu ma observa. zise Kama oftind in timp ce se uita cum merg posedati pe afara.'' straight face

Ce inseamna asta?

| L1feDRAIN explică (pentru KamaSutra):

Te enervezi ca colegii tai de echipa nu sunt prea atenti, si daca era altcineva acolo unde state-ai tu? *_*
Si ca nu se gindesc la tine, numai la ei.

| KamaSutra a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Ce egoisti thinking
Ies din echipa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zăce. =]]] da ce arma am? Drujba? Cutit? Drujba?

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Ceva de genul laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Drujba da? O-O

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Drujba iti gasesti in padure, dar acum ai un ciocan pneumatic de mina care il vei da Karimei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Daca nu am drujba in pădure...te bag in pământ. O-O

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

*_*

| Anonima0000000000 a răspuns:

Sunt si eu in poveste?

| L1feDRAIN explică (pentru Anonima0000000000):

Sper ca vei fi...

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Deci,ma pun sa o citesclaughing)

| SweetMinion a răspuns:

Interesant. Daca apar si eu in urmatoarea iti dau 9

| L1feDRAIN explică (pentru SweetMinion):

"ILoveSweets"
Esti pe lista laughing
Si citeste de la partea I sa intelegi tot.
Nu am alte intrebari si doar 9, vei gasi usor.

| SweetMinion a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Asa facem! ba nu, stai : asa fac! laughing

| L1feDRAIN explică (pentru SweetMinion):

rolling on the floor

| vaporwave a răspuns:

the consequences will never be the same