| SabinaQueen a întrebat:

La stirile T/A se pune urmatoare intrebare: Ce ati alege: sa stati in casa la calculator sau la televizor si sa leneviti ori sa iesiti cu prietenii prin oras la o pizza?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Prefer să citesc o carte sau să văd un film cu un prieten.

| LordBolton a răspuns:

Ambele pot deveni nasoale...

Dar sa ies cu prietenii cu pizza si sa stau la pc suna bine...

| Seducatorul a răspuns:

As face schi nautic.

| Lαrisα a răspuns:

Mi-as chema niste prieteni acasa, ne uitam la TV, lenevim, mancam o pizza. laughing

| vlad89c a răspuns:

Depinde de situatie, dar in majoritatea cazurilor as alege sa ies cu prietenii la o pizza ^-^.
Daca totusi sunt plictisit si nu am chef de nimic, sau toate cunostiintele au alte treburi, m-as relaxa comandand o pizza si uitandu-ma la porcarii la TV sau pe net.
Tu ce ai alege?

| BayazidFulgerul a răspuns:

Sa analizam cele doua propozitii.

Sa stati in casa la calculator sau la televizor si sa leneviti. = implica mai multe verbe si mai multe substantive care dauneaza sanatatii.

ori = termen folosit pentru a desparte 2 prop.

sa iesiti cu prietenii prin oras la o pizza.= contine prieteni, care unii sunt porcosi si o sa isi sufle mucii in pizza ta, si contine pizza care chiar daca e delicioasa este nesanatoasa.

Deci termenul "ori" castiga azi.