| Noaptea a întrebat:

Luati o carte care este mai aproape de voi. Deschideti la pagina 45. Scrieti paragraful al 3-lea. Din ce carte ati scris?

48 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Langa mine se afla un tabel cu orele la care soseste si pleaca trenulhee hee Are decat 22 de paginibig grin

| Aero a răspuns:

La pagina 45 n-am paragrafe la aceasta carte.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Tu ai vrut-o, să nu uiţi asta! "Trage fermoarul şi dă deoparte plasticul.Victima are părul negru tăiat scurt şi inegal, umed şi încă mânjit de sânge, în care se văd fragmente de creier şi alte ţesuturi. Din faţa ei nu a rămas mai nimic.Arată de parcă o bombă de mică putere i-a explodat în cap, lucru ce nu este departe de adevăr."(Patricia Cornwell-Raţiuni criminale)

| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

Din cartea din care invata mama.
P. S-->E coafeza.

1996-Biolage devine marca numarul 1 de ingrijire a parului in saloanele din SUA.

Elianna
| Elianna a răspuns:

"In reumartismul degenerativ (artroze, spondiloze) se recomanda plante sudorifice, depurative si analgezice (intern si extern-cataplasme) ". Speranta Anton - cartea "Incursiune in medicina naturista"

| madia a răspuns:

,,... El se simte stapanul lumii, eul sau pluteste robust peste acest abis si, sublim va pluti etern peste schimbarea fara de sfarsit. Armonie, nazluieste fiinta sa launtrica sa vesteasca, sa propage.
In veci mereu mai unit cu sine si cu propia-i creatie din juru-i, el va vedea cu fiece pas ivindu-se tot mai limpede rodnicia universala si inepuizabila a unei inalte ordini morale a lumii, a citadelei eului sau.
Sensul universului este ratiunea: universul exista pentru ratiune si, daca la inceput el este campul de lupta al unei ratiuni abia copile, abia inmugurite, canva va deveni icoana dumnezeiasca a lucrarii ei, lacas al unei adevarate biserici.,,

Discipolii la Sais - Heinrich von Ofterdingen

| CreepyCrow a răspuns:

-evitarea la cină a mâncărurilor care solicită un efort digestiv puternic sau care au efect excitant ori a căror combinatie produce efecte digestive nefavorabile(cum ar fi iahnie de fasole cu iaurt sau cu compot);
din cartea: EDUCAŢIA PENTRU SĂNĂTATE ÎN ŞCOALĂ
(eh, era a părintzilor mei cartea tongue)

| Lullly a răspuns:

Scotand apoi din buzunar un mic cornet de piele, din acelea de care poarta toti jucatorii pentru a fi oricand si oriunde gata sa sustina o partida, il puse pe masa.Cand voi, insa, sa arunce si o pereche de zaruri, baronul Joseph de Vernique il opri, arunca el in cornetul contelui zarurile sale si-i spuse:-din cartea:viata lui nostradamus de michel zevaco

| pengu a răspuns:

"Epicur isi continua teoria mentionand ca in timpul somnului o parte dintre atomi isi incetinesc miscarile sau se grupeaza in anumite regiuni. El explica moartea prin risipirea atomilor care compun sufletul. Prin urmare, cu putin inainte mortii corpului survine moartea sufletului, astfel Epicur contrand teoria lui Pitagora"... ce oamenithinking
"Istoria psihologiei"

| Luori a răspuns:

Pagina 45 din "Istoria literaturii romane " nu are nici un paragraf. Cuvinte si. cuvinte fara nici un fel de spatiu in plus intre ele.

| JustMusic a răspuns:

,, jepul frana doar la cativa metri de spatele verandei de la administratie si Pirce cobora. era frumos[poza} continu pe pagina 55 de ti taia respratia in camasa cu vesta deasupra.

bun acum chiar ca nu stiu cum o ajuns romanu mamei la mine in camera pe birou dar na asta e

am scris din sa nu trimiti flori de sandra brown a 4 carte

| Anduciu a răspuns:

"Isi incrunta sprancenele si privi tinta inainte-i vazandu-l pe Gheorghita, intre ciobanii de la camp si intre oi, si spunandu-i lui vorbe apasate."-Baltagul

| JeTeLove a răspuns:

" - Identificatorul, Identificatorul! spuse Ochi-Nebun nerabdator. Vraja care detecteaza activitatea magica din jurul celor sub saptesprezece ani, modul in care ministerul afla cand minorii fac vraji! Daca tu sau oricine altcineva din jurul tau face o vraja ca sa te scoata de aici, Thicknesse va afla imediat, la fel ca si Devoratorii Mortii. Nu putem astepta pana se va anula Identificatorul, pentru ca, in clipa in care vei implini saptesprezece ani, vei pierde in intregime protectia pe care ti-a transmis-o mama ta. Pe scurt: Pius Thicknesse crede ca te-a prins la inghesuiala " straight face

Harry Potter - Talismanele Mortii.

| Cubulets a răspuns:

Ha ha langa mine era cartea nichita stanescu-necuvitele
si am stiut ce carte era
ca scria sus nu de alta

| medex3 a răspuns:

Hello

"Se promite, se jura.Nervers abia are tim sa protesteze si sa cante''printre stramosii mei sunt doar soldati si niciun asasin.''Este arestat.''

Doctor Ox-Jules Verne

| T30D0RA a răspuns:

"Determinantii sunt utilizati la rezolvarea sistemelor de ecuatii[...]."
Din manualul de mate. laughing

| xibalba a răspuns:

"-Ah, vaduva Fountaine! Nu cumva e genul tau de femeie? desi nu prea vad ce te atrage. ceea nu-nteleg eu cum s-a-ntamplat sa puna mana pe barbatul asta. Un Adonis blond, nu? nu pare genul de tip care sa se dea la o femeie cu ochelari de baga. Il suspectez ca s-a insurat cu ea din cu totul alte motive decat cele obisnuite. " Frica- Tess Gerritsen

| Lαααα a răspuns:

Era o pozarolling on the floor

| roxy_2350 a răspuns:

" Dupa catava vreme s`a intamplat ca paharnicul si pitarul imparatului Egiptului au suparat pe stapanul lor, imparatul Egiptului. " Biblia - cartea Genesa - capitolul 40: versetul 1

| littleangel_1397 a răspuns:

"totusi, viata noastra activa si constienta este intermitenta, fiind intrerupta de somn.In ceea ce priveste alimentatia, oricat de des s-ar repeta, nu este continua ca respiratia." Yoga pentru totilaughing

| unknownn a răspuns:

'' Actul semnat la Atena, la 9 februarie, urmărea in concepția lui Titulescu și a celorlalți participanți realizarea securității pe plan regional.,, Intelegerea Balcanica - preciza el - este deci o varsta asociere de state, avînd drept scop mentinerea pacii prin crearea unei forte colective, impunatoare, pusa in slujba practicilor internationale cele mai corecte si mai amabile ''. Si adauga de indata:
,, Cînd razboiul devine imposibil, popoarele sînt obligate sa se intelegea''. Problema organizarii securitatii pe plan regional si extinderea zonei geografice respective prin incheierea unor acorduri si cu alte state a fost examinata de N. Titulescu si de reprezentantii Greciei, Turciei si Iugoslaviei in intrunirile lor de la Geneva... hai ca m-am plictisit cat am scris
cartea: ''Documente politice'' de Nicolae Titulescu

| Brotacel a răspuns:

Buna!

- Voi, prietenii mei si aparatori ai Greciei, Jupiter a deschis in drumul meu prapastii mistuitoare. El nu-si mai tine fagaduinta de a ne intoarce la vetrele stramosesti. Ce sa fac? Sa fug din fata Troiei? Sa iau drumul acasa? Dar cum? Acoperit de rusine si cu ostirea macinata zadarnic? Aceasta e voia lui Jupiter, parintele lumii! Ce pot face eu fara voi, fara curajul si vointa vostra? Eu nu pot birui singur pe Hector si pe toti troienii.
ILIADA SI ODISEEA

Pa, pa.

| buubi a răspuns:

"Uimit si ingrijorat ca feciorii il vorbesc de rau in lume, Moromete se hotara sa inebuse fara crutare acest inceput de razvratire, avand totusi speranta ca nu`i adevarat.=> Morometii, de Marin Predawinking

| anca_2642 a răspuns:

" Eu ii privii surprins si ambii cu o mirare si incantare prefacute. Maitreyi se juca cu indiferenta cu salul. Avea un sul manuscris in mana si coafura foarte ingrijita. Fara indoiala ca se parfumase cu Keora atar, pentru ca patrundea pana la maine esenta aceea zapacitoare."
Maitreyi - Mircea Eliade

| Mary Marry a răspuns:

'' Si zicand acesta, domnul vara adanc caput pe ferestruica inauntru; impiegatul, suprins de acesta miscare, se da-napoi si lasa din mana geamul mobil, care pica peste gatul domnului ca taiasul unei ghilotine.Domnul vrea sa traga afara capul, dar nu poate.
-Ridica! Domnule! striga domnul cu ochii mari.
Impiegatul ridica binisor ferestruica; domnul isi retrage capul.
-Ce poftiti?
-Am o afacere de inregistrat.
Si domnul iar vrea sa vare capul, dar impiegatul prinde de veste, lasa repede geamul, care atinge varful nasului domnului.''
I.L.Caragiale-Petitiune...
Nu era atat de lunga dar am scris mai mult ca sa intelegeti oarecum despre ce e vorba laughing

| Serendipity17 a răspuns:

A 45-a carte e dama laughing asta e cea mai apropiata laughing

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

'Am plecat la Malawai, unde ma intalneam cu o importanta delegatie clericala din Mataheleland.In cadrul unui plan de existenta prevazut, am hotarat sa fac un dus-intors la sfarsitul lunii, din Anglia in SUA, ca sa asist la adunarea anuala diocezana din California si aici, sa expun cauza fratilor nostri africani.

Dialog cu cei de dincolo - James Pike.

| nuamnuvreau a răspuns:

''-Noi suntem cel mai apropiat lucru pe care-l au in loc de familie, Bella, imi aminti el.Stii,inca se mai simt ca niste orfani, chiar si dupa atata timp.'' Zori de zi, Stephenie Meyer

| ravanoos a răspuns:

"vai ce intrebari anapoda pun oamenii pe TPU la categoria amuzante si trivia:unu ce are cainele, altu cati subatomi sunt intr-o particula...""

citat:razvan1999

| Ellameh a răspuns:

" Si asa a inceput totu. Mamliga era pe jos, sarmalele pe tavan, sucul de portocale curgea pe covorul lipit cu super glue. Tantarii si mustele zburau pe langa mine si ziceu " Huga Buga! Huga Buga! " Eram disperata! Dar atunci a venit Cobb si mirosul lui de putreziciune si canal m-a invaluit si bratele sale grase si paroase m-au cuprins romantic. Acum totul era perfect!"