| Neverwas a întrebat:

Ma uitam zilele trecute la o emisiune despre inchisorile din Texas si am observat ca acele cu care li se face Injectia Letala condamnatilor la moarte sunt sterilizate. OK, nu pricep de ce se mai obosesc sa faca asta...Mai conteaza daca tipul respectiv face SIDA sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că cică în blocul trustului Pro există un lift, iar angajaţilor li se dă voie doar să urce cu el, nu să şi coboare.

Şi de asta am spus că mi-ai reamintit de povestea respectivă, căci ambele situaţii par să aibă la fel de multă logică.

13 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa fie o moarte "curata".
Exista insa si posibilitatea "ratarii" si atunci probabil procedeul nu se mai reia (din cate stiu).
Asa ca cel condamnat, dar "scapat", s-ar putea sa faca septicemie, SIDA, hepatita, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar si pentru condamnatii la moarte medicii trebuie sa respecte niste reguli de etica medicala.

| єχcєєℓ a răspuns:

Pe planeta asta oamenii nu știu că seringa este de unică folosință și o sterlilizează ca să nu apuce cumva un retardat să și-o înfigă în corp crezând că e drog și astfel să nu cadă vina pe ei. Logic dăăă.

| Neverwas explică (pentru єχcєєℓ):

Interesanta logica...

| suităr a răspuns:

Jurământul lui Hipocrate, dăăă!

*ce pușcă de vânatoare am scris la răspuns?*

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ar trebui să-i pună pe toţi într-o arenă şi să se omoare între ei, iar cel care scapă rămâne liber.
Chiaaaaaar, ce idee mi-a venit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mi-a adus aminte de ce a povestit Mircea Badea azi-noapte despre liftul din blocul trustului PRO. laughing

| Neverwas explică (pentru anonim_4396):

Si ce a povestit?

| Neverwas explică (pentru anonim_4396):

100% adevarat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neverwas):

Că cică în blocul trustului Pro există un lift, iar angajaţilor li se dă voie doar să urce cu el, nu să şi coboare.

Şi de asta am spus că mi-ai reamintit de povestea respectivă, căci ambele situaţii par să aibă la fel de multă logică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i sa faca risipa de timp oh go on

| EuETAREaDecisSaAibeUnNumeMaiScurtDecatDeObicei a răspuns:

Ha ha ha

Presupun ca ar trebui sa rad, nu?
Adica... chiar nu stiu, sa ma lamureasca cineva.

| Neverwas explică (pentru EuETAREaDecisSaAibeUnNumeMaiScurtDecatDeObicei):

NU, pe bune, e o intrebare ca se poate de serioasa, doar ca nu stiam la ce categorie sa o pun.