| danbnz a întrebat:

Merg pe strada linistit si la un moment dat ma trezesc ca se loveste o gravida de mine din spate. Nimeni pe strada, doar noi doi.
Ma uit siderat la ea:
- Nu te uiti pe unde mergi?
- Sunt gravida, raspunde ea nonsalant...
Am ramas o clipa interzis, dar nu m-am putut abtine sa nu-i dau replica:
- Si cand ai ramas gravida ti-a bagat-o ala pana-n ochi de nu mai vezi pe unde mergi!?

Intamplare reala

3 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

"Nu te uiti pe unde mergi?
-Sunt gravidă "WTF laughing

Si daca era gravidă ce?

Și mai ales cand iti plăteşti locul in autobuz si apare o gravidă și din politeţe, educaţie. îi oferi locul tau. De parca ai lasat'o tu gravidă.

| danbnz explică (pentru QElenaBoghiu):

Am multe patanii cu gravide, de obicei le las in pace.
Inteleg ca nu e usor pentru ele dar de aici si pana la a te considera buricul universului e cale lunga.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Înţelege ce zici.