| Fragile a întrebat:

Nu vreau sa par o idioata dinaia' da ce inseamna:
-cocalar?
-pitipoanca?

Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

Cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.

pițipoancă, pițipoance s. f. tânără ușuratică.

http://www.google.ro/......tp?/imgres 700&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=144&vpy=305&dur=555&hovh=194&hovw=259&tx=95&ty=193&ei=Xsr_TOulD4O88gb34cGEBw&oei=Scr_TK7yOo6RnwfFkeCSBw&esq=3&page=3&ndsp=18&ved=1t:429, r:0, s:39&biw=1280&bih=605 asta e un cocalar

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0&tx=35&ty=62 iar asta e o piti:D

2 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Cocalar-explicatie din DEX:1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.
pitipoanca-explicatie din DEX:tânără ușuratică.

laughing

| Craciuuun a răspuns:

Nuh esti idioata ca nuh sti ce-i aia cocalar sau... asa ma rog frate. deci cocalar inseamna țigan de cea mai joasă speță sa un smekeras de carrtier, iar pitipoanca inseamna tânără ușuratică. Iar daca ai vrea sa-mi dai funda pastreazo eu am vrut doar sa te lamuresc tongue pa.pa a da si nu esti idioata happy