| anonim_4396 a întrebat:

Nu radeti de mine, dar ce inseamna o pitipoanca? Dar cocalar? Sex-appeal? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Pitzipoance:
http://pitzipoanca.org/page/2/

http://cocalari.com/wp-content/uploads/2010/07/make-up.jpg

cocalari:
http://cocalari.com/page/7/

nu cred ca mai e nevoie de nici un comentariu.ai sa vezi sg ce inseamna dupa ce o sa vezi ambele saituri.cat despre sex-appeal-inseamna puterea de a atrage, de a fi irezistibila, de-a avea pe "vino-n'coa":P

| SunnyMidnight a răspuns:

PIŢIPOANCĂ Tanară bucată feminină, ce intruneşte cel puţin două din urmatoarele condiţii:
imbrăcăminte provocatoare ce scoate in evidenţă calităţile fizice, eventual sumară, eventual ‘by designer’, cu sau fără logo. moto-ul e: nu contează cum arată, e de firmă.
aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals şi plastic. ex: unghii false, extensii de păr, solar, gene false, lentile de contact, tocuri (chiar dacă e in trenul personal in drum spre mare).
fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor, plăcerea supremă fiind să aibă caţi mai mulţi admiratori. in acest fel ea işi reconfirmă statutul de femeie fatală.
flegmatism fata de restul muritorilor, are impresia că este femeia ideala, fiecare din piţipoance se declară unică, toti o invidiază in viziunea ei, pentru că ea este perfectă.
suferă de mania persecuţiei, are mulţi duşmani şi tocmai de asta ii place să se afişeze in diverse ipostaze (considerate de ea sexy) ca să moară duşmanii de ciudă.
are un gust incredibil de prost la haine, o putem vedea in combinaţii de trening + bijuterii masive de aur

Definesc o persoana COCALARĂ ca fiind o persoană lipsită de cultura generala, cu un vocabular si un stil vestimentar potrivit mediului in care traieste si isi desfasoara activitatea, agramat, cu o cultura muzicala redusa insă as in winamp/mess/hi5/dc
... FUnda?batting eyelashes

| BuNeLLu a răspuns:

Cum sa nu stii nu ti-a spus prietenii? atunci iti spun eu big grin
Ce inseamna Cocalar?

Il vezi pe unu` imbracat in blugi, adidasi si geaca de piele si-l faci cocalar.
Il vezi pe altu` ascultand manele, il faci cocalar.
il mai vezi pe inca unu` ca are ochelari de-aia de broască şi lanţ gros precum talanga vacii, normal, il faci cocalar!
Acum cu siguranţa aţi zice " Pai cum dracul să nu îi zici cocalar?" Normal! cum sa nu ii zici cocalar?
DAR MACAR STII CE INSEAMNĂ COCALAR?
Definesc o persoana COCALARĂ ca fiind o persoană lipsită de cultura generala, cu un vocabular si un stil vestimentar potrivit mediului in care traieste si isi desfasoara activitatea, agramat, cu o cultura muzicala redusa insă as in winamp/mess/hi5/dc++, s. a. m. d
Acestea fiind spuse, când il vezi pe ala de si-o taie cand cântă Gutză, beat mort, iar cand ajunge acasa asculta Brineii Spiărs, Eicăn, Melalica si alti de-astia, deci orice in afara de alt Gutza, nu e cocalar. ( imbracamintea nu se pune aici! )
Daca il vezi ca are ditamai clopotu` la gat, cu paharu` de uischi sau altă licoare de-asta de oameni aia care ‘are bani si ieste bogatasi’(care este,***), daca se da si mare si da din burdihanu` ala paros, nu pot să vă contrazic.
Daca e dyvă, cu ‘arfe’ [ btw, ce pana mea sunt alea? ] si PREA MULT sclipici auriu ori argintiu ( - ca asa e moda, fhă proasto! ) pe rochiile ori bluzele din care le urlă crispate şuncile şi ţâţele, cu cercei cât inelu` de la perdea ( dân haur, fhă proasto care ieşti ) atunci tac din nou, cu capul în pământ.
Daca esti cocalar/a si citesti aici, daca te simti prost (asta daca nu esti, desigur) ca nu am zis si de tine, lasa-mi niste poze si te face Nessu cunoscut/a!

Ce inseamna Pitipoanca?
PIŢIPOANCĂ Tanară bucată feminină, ce intruneşte cel puţin două din urmatoarele condiţii:
imbrăcăminte provocatoare ce scoate in evidenţă calităţile fizice, eventual sumară, eventual ‘by designer’, cu sau fără logo. moto-ul e: nu contează cum arată, e de firmă.
aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals şi plastic. ex: unghii false, extensii de păr, solar, gene false, lentile de contact, tocuri (chiar dacă e in trenul personal in drum spre mare).
fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor, plăcerea supremă fiind să aibă caţi mai mulţi admiratori. in acest fel ea işi reconfirmă statutul de femeie fatală.
flegmatism fata de restul muritorilor, are impresia că este femeia ideala, fiecare din piţipoance se declară unică, toti o invidiază in viziunea ei, pentru că ea este perfectă.
suferă de mania persecuţiei, are mulţi duşmani şi tocmai de asta ii place să se afişeze in diverse ipostaze (considerate de ea sexy) ca să moară duşmanii de ciudă.
are un gust incredibil de prost la haine, o putem vedea in combinaţii de trening + bijuterii masive de aur

IAR SEX-APPEAL te uiti tu ca e prea mult de copy/paste si iti iau mult sa citesti 50 de pagini laughing