| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii Cocalar si Pitipoanca?

Ca acum numai asa auzi generatia mai noua (ba ce cocalar/pitipoanca e aia/ala)
Deci cam ce ar insemna sa fi Cocalar si Pitipoanca?

14 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! cocalaru e ala ce sa da la toate, e si prost si pitipoanca e o c**va care se da mare cu ce este.

| Emena a răspuns:

Cocalar = cel care se da cu o tona de gel in par, asculta numai manele
pitzi = genul de fete care folosesc mult ruj si mult machiaj, dar foarte mult. Apoi haine mulate si cu decolteu sa li se vada balcoanele.Tocuri mari. poate si ochelari de soare sa para mai pitzi si la comportament Sa scrie la status versuri cocalare copiate de pe net : Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza. Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

| Maya. a răspuns:

Uite aici ce inseamna sa fii Cocalar sau Pitsi`:P: www.cocalari.com

pitzipoanca.org :)) A fi cocalar sau piţipoanca cam asta inseamna+ lipsa neuronilor.:*

| Boniboon a răspuns:

Cocalari sunt aia care isi fac poze pe langa tot felul de masini, le pun pe hi5 laughing), au la gat 4586 kg de aur, au tricouri cu D&G luate de la tiganii de peste drum si spun ca sunt originale.
Pitipoance=Fetele care au poze numai in oglinda, cu buzele de 1 km laughing), machiate pana dau pe afara, buzele date cu un PINK deala de te ustura ochii, isi fac poze cu euro, dolari, sau mai stiu eu ce, postate pe hi5 rolling on the floor, si cam atat. Sper ca te-am lamurit laughing

| noName_8681 a răspuns:

Eu consider ca "cocalarii" si "Pitipoancele" sunt niste persoane care au nevoie de atentie, si fac tat felul de ciudateni ca sa iese in evidenta, in special modul in care imbraca si mai nou modul in care se pozeaza.

| eeleeeeeeeelllll a răspuns:

Cocalarii si pitipoancele sunt aia care nu au neuroni laughing
aceste persoane duc lipsa de asa ceva laughing

xoxo

| danielasisi a răspuns:

Pitipoanca inseamna o fata de aia carei cu fusta mini prin orase si care sta toata ziua si noaptea prin cluburi dar cocalar habar nuam ce inseamna! fundita? happy

| danielasisi a răspuns:

Bine zis Alfu!

| danielasisi a răspuns:

Uite intra pe site-urile astea www.cocalari.com www.pitipoance.com te rog da-mi fundita!

| ZapPy a răspuns:

Pai uita-te pe site'urile speciale pentru asa ceva gen www.cocalari.com si vezi acolo la ce se refera, poate in curand o sa apara in dictionar...

| Alfur a răspuns:

O mica parte a definitiei pe care o cauti o gasesti chiar si in poza profilului tau. Ochelari de soare in casa? Uncool, dude.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe de parte cea mai buna descriere a cocalarului: http://lacucmuc.blogspot.com/2010/11/semnificatia-cocalarului.html

| flow a răspuns:

Maneaua a aparut in jurul anilor 90'. Adepti ai acestei culturi se numesc manelari sau cocalari.Coeficientul de gandire fiind redus au tendinta de a ataca alte culturi :rapperi, rockeri, punkeri etc.Masculul poarta in cel mai rau caz tricouri roz inscriptionate cu italiano gigolo iar femela poarta haine mini, mulate pentru a scoate in evidenta celulita.