| TheScamy a întrebat:

PARTEA A 2A:
-Te iubesc.La auzul acestor cuvinte Sakura deschise ochi si dadu peste cei ai brunetului.Deodata autobuzul intra intr-un tunel, si Sasuke se apropie repede de buzele Sakurei pe care le savura cu atata pofta. Tunelul s-a sfarsit si cei doi se uitau unulin ochi celuilat si au inceput sa rada petru ca mai urmau inca vreo 5 tunele. Drumul celor doi nu a fost deloc obositor, de fapt chiar palpitant, insa totul lua sfarsit acum.
In parcarea scoli se afla o limuzina neagra.Sakura vand limuzina s-a ingalbenit la fata. Din ea a iesit un domn la costum negru cu ochelari pe ochi destul de facut care a fugit repede pe partea cealalta a limuzinei si a deschis usa.De acolo a iesit un domn cu ochi ca ai lui May (sora Sakurei) si parul castaniu imbracat tot la costum.Acesta incepu a cauta cu privirea prin multimea de oameni.Cand a gasit pe cine cauta s-a indreptat spre ea.Sakura vazand ca se apropie a inceput sa se aranjeze(pentru ca era destul de ciufulita, sifonata si murdata)
-Sakura Haruno de cate ori ti-am spus sa nu mai participi la asemenea porcari. Daca vroiai o excursie in salbaticie imi spuneai si mergeam in Africa sau mai stiu eu unde
-Nu incepe din nou tata.
-TATA, au strigat toti in cor uimiti.Domnul care era tatal Sakurei era milionar, cel mai influent om din tot satul ascuns intre frunze, si Sakura se presupunea ca era mostenitorea intregi mosi deoarece se tragea dintr-o familie de regi
-Da el este tatal meu Iamato Haruno.Ma mir ca nu v-ati dat seama
-Adica tu esti printesa?, intreaba Ino derutata
-Cam asa ceva
-Adica nu le-ai spus, nu le-ai spus despre familia ta despre istoria stramosilor tai.SAKURA de cand ai devenit asa.Sa nu spui ca iti este rusine?
-Rusine, nu.Nu vreau sa-mi pierd prieteni pe care cu greu i-am facut. Tu nu te gandesti ca acum ei ma vor crede o snoaba si o increzuta si nimeni nu va mai vorbi cu mine. Ti-am spus nu imi place si nici nu ma intereseaza de mostenirea mea, nu-mi pasa de nimic, dai mostenirea lui May. Ea cu siguranta va accepta
-Haide Sakura acasa nu am chef de certuri in public, si in plus nu vreau sa te vada presa asa ca se va rade de mine deceni de acum incolo
-Ani tata, ani, spuse Sakura nervoasa.Ca sa intelegeti mai bine Sakurei nu-i place cea ce este si nici mamei sale. Ele preferau sa fie mai retrase de acea ele au plecat de la castel tocmai intr-o casa cu 4 camere.
Sakura privindu-l pe tatal sau pleca spre limuzina si urca in ea urmata de tatal sau care era mai suparat ca niciodata. Drumul a fost tacut deoarece nimeni nu a scos nici un sunet.Limuzina incetineste pana opreste in fata casei. Cei doi coboara, intrand in casa.
-Cei cu tine Sakura? Mereu faci la fel! De ce nu le spui prietenilor tai despre tine?
-Ce prieteni acum nu mai am nici un prieten, si sti de ce? Pentru ca tatalui meu ii place sa se laude venind la scoala cu limuzina ca nu puteai sa vi cu masina ta. Sti eu m-am saturat.Pa.Dupa aceste cuvinte Sakura il lasa pe tatal sau cu gura cascata privind-o cum merge in camera ei si tranteste usa. Dupa cateva minute suna telefonul
-Da!
-Buna Sakura sunt eu Sasuke.Cum te simti?
-Bine dar de ce intrebi?
-Pai te-am vazut destul de suparata si m-am gandit ca poate vrei sa vorbesti cu cineva
-Ce ar fi daca am vorbi fata in fata
-Sigur. Ce zici de parc peste jumate de ora?
-Este bine ne vedem acolo.Pa si te iubesc
-Si eu. Pa!
Dupa ce a inchis telefonul se duse la baie, facu un dus rapid, se imbraca cu o pereche de blugi si o bluza mov draguta se incalta cu adidasi si incepu evadarea deoarece era clar ca tatal sau nu ar fi lasat-o la 21:00 sa plece de acasa singura, asa ca fuge pe geam.Se uita intr-o parte si in alta ca sa nu o vada nimeni si sare repede apoi o ia la fuga spre parc.Cand ea a ajuns Sasuke era deja acolo.Se apropie incet de el punandu-i mainile pe ochi.
-Ghici cine este?
-Cea mai frumoasa fata de pe planeta, si dupa aceste cuvinte Sasuke se intoarse si o saruta pasional pe Sakura care raspundea fara ezitari.Si tot asa au facut s-au sarutat imbratisat, povestit si ras pana ce au observata ca era 0:00.
-Ma omoara mama si tata si toti, vai ce ma fac?
-Stai linistita poate nici nu si-au dat seama. Dca isi dadeau seama te suna sau ceva
-Da poate ai dreptate.Trebuie sa plec oricum
-Bine te conduc.Doau suliete inbratisandu-se si sarutandu-se se vedeau pe drumul luminat de un bec destul de puternic.In casa Sakurei parinti si sora Sakurei erau furiosi, suparati si speriati de disparitia neanuntata a fetei. Dintr-o data May vine si spune ca Sakura vine de mana cu un baiat.Acestia ies la usa si astepta.Sakura si Sasuke nebagand de seama se saruta in fata usi insa aud un tusit
-Sakura ce inseamna toate astea? Adica te certi cu mine, nu ma asculti si acum fugi de acasa sa te intalnesti cu un baiat
-Tata
-Nici un tata domnisoara treci in casa .Acum.Si tu baiete vreau sa discut si cu tine.Toti 5 au intrat in casa.
-Cum te cheama? intreaba tatal Sakurei
-Sasuke Uchiha
-Uchiha, da am lucrat cu tatal tau ceva timp, insa asta nu ma face sa te accept.
-Dar domnule nu am facut nimic doar ne iubim si ne-am dat intalnire, spune Sasuke destul de ingrijorat de ce s-ar putea intampla cu Sakura
-Si tu vrei sa te cred, si de cand intalnirile se dau la 0:00 noaptea?
-Tata inceteaza!
-Ba tu sa incetezi, mereu faci asa, faci pe fata rebela.Eu nu te-am educat asa.
-Pentru ca nu tu m-ai educat ci dadaca
-Sakura! tipa mama Sakurei satula de cea ce se intampla in casa ei
-Din acest moment voi doi nu mai aveti voie sa va intalniti.Si ca sa ma asigur de maine vei avea un badigard
-Ce? Eu nu vreau gorilele dupa mine
-Iubitule nu crezi ca este putin cam exagerat?
-Ai dreptate.Sakura daca te mai intalnesti cu el sau sa mai ai o relatie cu el o sa ai badigard.Ai inteles?
-Dar
-Sa nici nu aud.In camera ta acum. Iar tu baiete sa nu te mai prind mai aproape de 10 m de fata mea ca este vai de tine
-Dar stam in aceeasi banca
-Ati stat
Ardeam de furie, tranteam si tipam prin camera ca o nebuna, nu mai suportam ca de fiecare data cand tata venea acasa trebuia sa faca el cate ceva.Adica nu am facut nimic cu Sasuke de ce face mereu atat caz, de parca el nu a fost adolescent.Am inceput sa plang cu gandul ca Sasuke poate s-a suparat si nu va mai vorbi cu mine si asa am si adormit.
Dimineata a sosit rapid iar lumina patrundea incet prin toata camera cautand chipul Sakurei. O lumina puternica i-a venit in ochi trezind-o, si fara prea mult chef s-a dus la baie facandu-si siesta de dimineata, apoi se imbraca in uniforma si coboara in bucatarie cu nu prea mult chef.
-Neata, spuse Sakura.
-Buna dimineata scumpo, spuse tatal Sakurei cu o fata ciudata.Semana ca si cum il doare stomacul, insa cred ca vrea sa faca altceva. Oare zambeste? Naaaaa... sau poate?
PARTEA A 3A INCURANDlove struck

6 răspunsuri:
| Mişaaa a răspuns:

Ce dracu`e asta? Nu mă obosesc să citesc atât. oh go on

| Nero a răspuns:

Interesanta poveste...winking astept partea a 3a

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Ce cauta asta la T/A?
E telenovela de BITCH.
Valea!

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Superrrr! mi-a placut multhappy
ai talent si ar trebui sa te faci scriitoarehappybravo!

| TheScamy explică:

O sa pun toate partile azi sa nu va mai induc in eroaretongue
Sper ca va plkt si aceasta parte ca cea din urma!

| TheScamy explică:

Ori km o sterg ca nu eu am pus-o(SkAmA)verisoaramea ca imi stie parola de la id:d Shi eu nu as avea atata minte-n cap sa o scriu si nici so postez aikitongueShi ea a luat-o de pe un sitetongueO voi sterge si scuzati-ma pentru injuraturile pe kre vi le-am spus(nu eram eutongue)