| TheScamy a întrebat:

PARTEA 1:

Era o dimineata frumoasa in primavara in care pasarile cantau pomi infloreau si oameni misuneau pe strazi ca si furnicile.
Pe o strada obisnuita din frumosul sat Konoha se afla cel mai frumos inger venit din cer.Numele acestui inger era Sakura. In varsta de 16 ani avea parul de culoarea florilor de cires si ochi ca niste smaralde stralucitoare care nu prea era incantata de ideea de a merge la scoala si nici nu o incanta faptul ca trebuie mereu sa invete. Dar desi nu prea invata avea o minte sclipitoare si retinea totul fara sa ma trebuiasca sa se oboseasca sa invete.
Statea la geam si privea cu florile de cires se destrama si petalele plutesc in vant leganandu-se.
-Oare ce vom face si astazi? se intreba rozalia in timp ce se uita la ceas si observand ca intarzie.
Se inbraca in uniforma si se duse in bucatarie unde se afla mama si sora sa May. M ay era o fata cu parul roz ca al Sakurei insa spre deosebire de rozalie ochi ei erau caprui.
-Buna dimineata, spune Sakura
-Neata Sakura spune sora sa
-Buna dimineata draga, aseazate
-Nu mama am cam intarziat si nu vreau sa fiu ultima care intra pe poarta scoli
-Bine ai grija, ii spuse mama Sakurei care era deja la usa
-Cata liniste!
-Hey Sakura asteapta, se auzi vocea lui temari care venea cu pasi grabiti catre Sakura si Hinata in spatele ei
-Sakura din nou asculti muzica la casti?
-Nu, de ce?
-Pentru ca am strigat dupa tine de vreo 5 minute si debea acum ma auzi. La ce te gandesti? Cumva la noul coleg
-Ce? Nu! Dar ce astazi vine
-Da! Doar nu ai uitat nu?
-Nu, cum sa uit.
-Ai uitat? Cum se poate sa uiti? Tu niciodata nu ai uitat si in plus tu o sa-i arati scoala dupa ore, spuse egoul Sakurei putin nervoasa
-Imi pare rau doar ca in ultimul timp sunt cu capul in nori
-Se vede crede-ma chiar se vede
-Sakura! Hey pamantul catre Sakura, ne receptionezi? spuse Temari
-Se pare ca nu, spuse Hinata
-Alo pamantul, da va receptionez, spuse Sakura amuzata
Ajunse la scoala au intrat in clasa asezandu-se fiecare in bacile lor.Sakura statea singura deoarece noul coleg trebuia sa stea langa ea. Hinata statea cu Naruto, baiatul pe care il placea asa mult, iar temari statea cu Shikamaru.
Se auzi un zgomot asurzitor facut in fata clasei. Era profesorul care incerca sa calmeze spiritele din clasa a X-A care faceau mult zgomot.
-Buna dimineata elevi
-Buna dimineata domn profesor, spusera copii in cor
-Dupa cum stiti o sa avem un nou coleg in clasa numele lui este. dar mai bine il lasam pe el sa ne spuna.
Imediat dupa aceste cuvinte se auzi nu ciocanit in usa si intra un baiat cu parul negru parca aranjat sa stea ciufulit inbracat in uniforma de scoala astfel dandusi seama ca el este noul lor coleg de clasa si colegul de banca al Sakurei.
-Bine ai venit, spune profesorul schitand un zambet pe fata
-Mda multumesc, spuse brunetul nu prea incantat
-Te rog prezinta-te
-Numele meu este Sasuke Uchiha si nu prea imi place sa vorbesc despre mine asa ca fara intrebari, spuse brunetul scotand mainile din buzunare si ridicandu-si privirea spre banca unde va sta, astfel vazanduise ochi negri ca smoala in care te pierdeai
Brunetul se indrepta spre banca fara a se uita macar la colegi sau la noua lui colega de banca.Isi scoase un caiet cu coperti negre putin rupte, il deschise si incepu sa scrie cea ce preda profesorul.
Se auzi clopotelul si toti elevi plecara din clasa fugind si tipand paraca ar fi evadat din inchisoare. s inguri care mai erau in clasa erau Sasuke si Sakura.
-Buna, eu sunt Sakura Haruno.Eu ar trebui sa-ti arat scoala si inpreju
Insa fu intrerupta de brunetul care se ridica de pe scaun si se apropie de ea
-Nu ma intereseaza nici cum te cheama si nici ce trebuie sa faci asa ca fa pasi lasa-ma in pace
-Ei bine nici mie nu-mi pasa doar ca asta este adica era treba mea dar daca tu esti asa capos si vrei sa te pierzi in scoala treaba ta, spuse rozalia putin nervoasa indreptandu-se spre usa.
Acesta o urmari pana iesi din clasa apoi se aseza inapoi in banca
-Hmm, interesanta fata nu am vazut pana acum fete cu par ca al ei si mai ales care sa nu-mi cada la picioare. Cred ca anul asta am ce face, spuse baiatul cu un zambet de baiat rau pe fata.
Acea zi a trecut destul de repede chiar daca nu a fost un inceput bun intre noul coleg si Sakura.Si tot asa a trecut o luna in care brunetul s-a mai dezghetat si a inceput sa se inprieteneasca cu toti, mai ales cu Naruto cu care se intelegea cam cel mai bine desi il mai pocnea.
Intr-o zi la plictisitoarea ora de istorie profesorul face un anunt scotandu-i pe elevi din plictiseala:
-Aaa era sa uit, se organizeaza o excursie peste doua zile la munte. Vom urca la munte vom face un mic picnic. Pe scurt sa ne cunoastem si sa ne inprietenim mai bine, vom vizita un muzeu si multe alte chesti.Cine vrea sa se inscrie sa vina la mine in cancelarie.
Dupa acest anunt profesorul pleca in cancelarie deoarece se incheiase ora. Toti vorbeau despre excursie, daca sa mearga sau nu.Majoritatea mergea.
Cele doua zile au trecut si a venit ziua de plecat in excursie.Sakura statea in pijamale si se uita in dulap putin adormita deoarece nu stia cum sa se imbrace.Deoarece aveau sa urce pe munte se gandi ca ar trebui sa-si ia o tinuta sport. Se imbraca intr-o pereche de pantaloni de trenic treisfert mov cu ceva flori pe un picior si un maieu cam la fel. Se incalta cu o pereche de adidasi, isi prinse parul intr-o coada si era gata.
Cobori in bucatarie unde fara prea mult chef debea a mancat un biscuite si se auzi un bocanit in usa.Sakura fugi sa deschida stiind ca este Naruto, isi ia genta cu tot ce ii trebuie si pleca luandu-si ramas bun de la mama si sora sa
-Temari nu crezi ca o fusta este putin cam.Adica urcam pe munte sti
-Am pantaloni scurti sub fusta
-Aaaa asta este altceva
Insa uitandu-se in stanga sa observa ca frumosul brunet o priveste
-S-a intamplat ceva, intreaba Sakura
-Nu, nimic, spuse Sasuke
Intr-un final au ajuns la autobuz s-au urcat si au pornit spre destinatie. Dupa o ora de plictiseala ajung in fata unui muzeu, toti coboara si intra pasind incet in muzeu vizitand fiecare incapere. Dupa ce au vizitat muzeul s-au oprit putin intr-un parc. Pe o parte si pe alta a parcului se afla o gradina cu niste flori superbe roz.Sasuke observandu-le o privi pe Sakura si rupse una.Se apropie de Sakura cu gingasa floare in mana.
-Sakura! spune Sasuke pe un ton destul de calm.Sakura se intoarce si ramane uimita de cea ce vede.Baiatul care a ignorat-o atata timp acum ii daruieste flori
-Sasuke, multumesc
-Da le-am vazut si mi-am adus aminte de tine asa ca.
-Uau cred ca s-a lovit la cap, spune egoul lui Sakura
-Crezi? Adica mie mi se pare un gest foarte dragut
-Sakura atunci cand un baiat ii daruieste unei fete o floare fara nici un motiv poate insemna ca o place
-Da de unde, pana acum nici nu a vorbit cu mine si acum sa ma placa, fi serioasa.
Insa nu numai in mintea Sakurei se purta o discutie ci si in a lui Sasuke.
-Miscare proasta Sasuke, miscare foarte proasta.Adica pana acum nu ai bagat-o in seama si acum o floare.Doar nu o placi? Nu uita de ce ai venit aici
-Nu uit.Si in plus ce are daca ii daruiesc unei fete o floare?
-Are, are foarte multe
Insa gandurile ii fura oprite de profesor care ii chema in autobuz pentru ca trebuie sa plece.Toti se urcara in autobuz, Sakura privind floare, fiind observata de Hinata.
-Sakura de la cine ai primit floarea?
-Pai poate suna ciudat dar Sasuke mi-a dat-o
-Serios? Sasuke?
-Da
Fetele continuara sa vorbeasca pana ce au ajuns la destinatia finala. Un munte inalt nu prea abrupt insa cam mare.Toti au coborat din autobuz incepand sa se planga de fel si fel de boli pe care nici nu le aveau. Intr-un final au inceput sa urce, obosind foarte repede toti.Singuri care mai continuau sa urce fara sa se opreasca erau Sasuke, Sakura si mai 4 copii.
-Acum pe unde o luam intreba unul dintre copii deoarece drumul se bifurca in doua
-Pai hay sa o luam tot drept, spuse Sakura destul de sigura pe ea
-Cei 4 copii au pornit in fata, numai Sasuke si Sakura mergeau mai incet in spate.Deodata se aude un glas cunoscut care le spune ca celalalt drum este bun, facandu-i pe Sakura si Sasuke sa o ia pe acolo. Dupa vreo 10 minute de mers au observat ca nimeni nu mai vine insa nu prea au acordat atentie crezand ca vin dar mai incet.Sakura obosise facandu-l pe Sasuke sa observa asta deoarece se inrosise la fata.
-Esti bine?, intreaba brunetul putin ingrijorat atingand-o incet pe mana
-Sunt bine, putin obosita dar bine, spuse Sakura incepand din nou sa mearga
-Pot sa te intreb ceva, spuse Sasuke privind in jos
-Sigur
-Ce simti atunci cand te indragostesti?
-Nu stiu nu am fost niciodata indragostita, minti Sakura, deoarece ea simtea ceva pentru Sasuke, ceva mai puternic decat tot ce simtise pana acum.Simtea fluturasi in stomac de cate ori era in preajma baiatului, si fiori care trec prin tot corpul atunci cand o atinge.Acesta vazand ca Sakura nu spuse nimic se apropie de ea luand-o de mana.Sakura tresari din adancile ganduri incepand sa simta acei fiori.
-Sakura.Nu stiu cum sa-ti spun.Sti de cand am venit aici m-am uitat mereu la tine observand ca esti cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o, tu nu esti ca celelate fete sa cazi la picioarele orcarui baiat, tu esti altfel si asta m-a facut sa simt ceva pentru tine, ceva ce nu pot exprima in cuvinte, ceva ce se poate exprima doar in fapte si poate nici asa.
-Sakura incepea sa tremure,
-Sakura, spuse acesta apropiindu-se mult de ea. Insa fura inrerupti de un zgomot destul de fioros care venea din niste tufisuri. Sasuke se puse in fata Sakurei pentru a o putea apara in caz de ataca.De acolo iesi brusc un urs care parea destul de infometat. Acesta o privi pe Sakura, apoi atacand fara nici un motiv.Sasuke o inpinse pe Sakura fiind el cel atacat de urs.Sakura a inceput sa strige dupa ajutor insa nimeni nu era in preajma.Sasuke se zbatea sa scape de ursul care parea asa de furios.Sakura lua un bat care il gasi pe jos si lovi ursul in cap destul de tare, facandu-l si mai furios, lasand-ul pe Sasuke incepu sa fuga dupa Sakura care nu stia ce sa faca.Sasuke veni repede si sari in spatele ursului lovindu-l destul de tare facandu-l sa cada jos.
-Esti bine? intreaba Sasuke
-Da sunt bine, insa dupa ce spuse asta observa ca Sasuke era ranit la mana
-Sasuke.mana ta
-Stai linistita este bine, doar o mica zgarietura
Sakura se apropie de Sasuke luandu-l in brate si incepand sa planga
-Am crezut ca o sa te omoare, spuse Sakura.Sasuke se uita la ea zambi si ii sterse lacrimile
-Nu mai plange. Si dupa aceste cuvinte o saruta incet pe frunte, luand-o din nou in brate.Insa acel frumos moment fu intrerupt de vocea profesorului
-Sunteti bine? se aude vocea profesorului destul de ingrijorat si transpirat tot.Sasuke si Sakura se uita la el, profesorul observand starea lui Sasuke si nu numai asta, observand si ursul care parca zacea in spatele lor
-Ce s-a intamplat? Sunteti bine?
-Da suntem bine, spuse Sasuke
Toti ne priveau si nu stiam de ce. Dupa cateva momente mi-am dat seama, eu si cu Sasuke inca ne tineam in brate cea ce declansa furia celorlalte fete. M-am inrosit ca racul si i-am dat drumul. Fara sa vreau in timp ce mergeam spre tabara pe care o construisera colegi am observat ca Sasuke era ranit la mana.
-Sasuke sangerezi!
-Aaa. da nu-i nimic doar o zgarietura.Insa nu era asa, acea zbarietura era destul de adanca
-Sakura vad ca ai observat rana lui Sasuke, daca nu te deranjeaza ai vrea sa il inpansezi tu cat timp noi pregatim pe aici, intreaba profesorul
-Sigur, nici o problema.Sakura il privea pe Sasuke cum isi dadea jos tricoul astfel inrosindu-se foarte rau la vederea trupului bine facut al brunetului
-Stai jos, spuse aceasta.Sasuke se aseza si Sakura a inceput sa-i curete rana in timp ce el o privea cu atata dragoste in ochi. Fara sa isi dea seama Sakura terminase.
-Asa bine ca ati terminat. Sakura vrei te rog sa le ajuti pe fete cu masa cat timp eu ii fac rost de ceva de inbracat pentru Sasuke
-Bine
Dupa cateva momente Sasuke aparu imbracat cu un bluza alba si peste o camasa lasata deschisa. Acesta o chema pe Sakura si ii spuse ca ia trimis profesorul sa caute niste lemne pentru un mic foc.Sakura da din cap si pornesc amandoi spre padure.Deodata in timp ce mergeau un sunet sinistru s-a auzit, era un tunet urmat de un fulger care a luminat tot cerul care devenise negru.Sakura speriindu-se a vrut sa fuga dar a ajuns in bratele puternice ale lui Sasuke care acum o privea in ochi ei de smarald.Aceasta simtea ca nu mai are control asupra picioarelor deoarece nu putea sa le miste, doar statea si il privea.Deodata observa ca brunetul se apropie incet cu buzele de ale ei, insa o doua oara fura intrerupti de o ploaie rapida cu picaturi foarte reci. Lacrimile cadeau spargandu-se de trupul celor doi.Sakura a inceput sa rada cu pofta si s-a lasat udata, in timp ce Sasuke s-a adapostit sub un pom. O privea cum fugea prin ploaie insa stia ca acele momente frumoase nu vor fi bune pentru ea, o lua de mana si au inceput sa fuga pentru a gasi un adapost ceva unde sa fie feriti de ploaie.
Dupa cateva minute bune de alergat au ajuns in fata unei cabane parasite. Au intrat deoarece nu aveau alta optiune.
Sakura tremura din toate incheieturile, facandu-l pe Sasuke sa observe. Isi dadu jos camasa si bluza pe care o scutura putin si eu dadu Sakurei.Aceasta simtind mana baiatului se intoarse spre el.Sasuke o privi in ochi dupa care isi incolaci mainile in jurul mijlocului ei apropiind-o de trupul sau fierbinte.Inimile bateau sa iasa din piept, ochi se inchideau incet si buzele se contopira intr-un sarut dulce pe care il asteptau asa mult.Sarutul se rupse dupa ceva timp. Un zambet gingas aparu pe fata Sakurei, dupa care il inbratisa si il saruta din nou insa de data asta sarutul era pasional, lung. Dupa cateva minute un foc inprovizat lumina incaperea la caldura caruia stateau doi adolescenti inbratisati.Sasuke o strangea puternic pe Sakura, sarutand-o incet pe parul roz ud.
-Te iubesc. Te iubesc mai mult decat orice Sakura.Esti totul, absolut totul.Sakura se intoarse spre el
-Si eu te iubesc, tin la tine mai mult decat la viata mea. Buzele lor din nou se atinsera. Picaturi tari si reci de apa bateau in geamurile putin sparte intrand o adiere usoara de vant, insa nu le pasa se inbratisau si se sarutau pana ce au adormit. Dimineata a sosit cam repede.Soarele stralucea pe cerul albastru, pasarile cantau un cantec dulce la geam si lacrimi reci cadeau de pe flori si frunze.
Doi ochi verzi se deschideau incet.Sakura se ridica incet si observa ca era singura in cabana. Ochi se umplura de lacrimi si o dara sclipitoare aluneca incet pe obrazul fin, fiind urmat de altele.
-Stiam eu, a fost doar un vis, un vis.Nu-mi vine sa cred ca mi-am putut imagina ca el ma iubeste, sunt o proasta.Insa in acel moment doua maini calde ii atinse fata stergandu-i lacrimile si sarutand-o pasional pe buzele roz
-De ce plangi? intreba Sasuke ingrijorat
-Eu, am crezut, adica, am crezut ca a fost doar un vis si ca tu nu mi-ai spus toate acele cuvinte si ca nu ne-am sarutat.Sasuke o privi, zambi si ii spuse
-Te iubesc Sakura, te iubesc si iti promit ca nu te voi parasi niciodata, voi fi mereu alaturi de tine orice s-ar intampla.La auzirea acestor cuvinte Sakura a inceput sa planga dar de data asta de bucurie.Il lua pe Sasuke in brate insa cand sa se sarute o voce cunoscuta urmata de altele se auzi:
-Sakuraaaaaa? Sasukeeeeee? Unde sunteti? striga Hinata ingrijorata
Sakura zambi apoi se ridica si merse impreuna cu Sasuke la usa, o deschise si iesira cautand cu privirea sursa strigatelor.Deodata grupul de elevi aparura din padure.Profesorul incepu sa alerge spre ei
-Data viitoare va leg de mine...pe amandoi.Numai problene ati avut de cand ati venit.Sunteti bine?
-Da, spusera amandoi privindu-se. Temari vazand cum se priveau se apropie de Sakura si intreba:
-Ce s-a intamplat intre voi in aceasta noapte? Te vad destul de, nici nu stiu cum esti
-Nimic, am stat doar noi doi intr-o noapte furtunoasa
Toti ii priveau si isi imaginau numai prosti, insa lor nu le pasa, cea ce s-a intamplat a fost poate cel mai frumos lucru din intreaga lor viata.Se priveau fara sa le pese ca si alti ii vad. Ajunsi la autobuz au urcat in el si s-au asezat pe scaunele care acum pareau asa comode.Sakura statea cu Hinata si Sasuke cu doua perechi de scaune in spatele lor cu Neji.
-Bine Sasuke inteleg ca de fata cu ea nu ai spus nimic, insa nu sunt prost si nu cred ca ai stat degeaba o noapte intreaga, spuse neji zambind
-Lasa-ma sunt obosit
-Poi ai destule motive.La auzul acestor cuvinte care ar putea strica reputatia Sakurei, Sasuke la pocnit si i-a spus:
-Nu s-a intamplat nimic, am aprins un foc si am stat langa el deoarece eram uzi si ne era frig si daca tot esti interesat de ce sunt obosit este pentru ca nu cred ca tu ai putea dormi in frigul ala, asa taci din gura pana nu te pocnesc din nou.
-Bine, bine nu te enerva.Insa acesta nu a auzit scuzele lui Neji deoarece se chinui sa o zareasca pe Sakura.
-Deci Sakura ce faci, intreaba Hinata
-Bine ce vrei sa intrebi?
-Nu stiu despre ce vorbesti
-Hai Hinata te cunosc prea bine pentru ca sa stiu ca vrei sa intrebi ceva
-Bine bine, cum saruta?
-Ce, cum, ce, nu stiu despre ce vorbesti, spune Sakura inrosindu-se toata
-Cum ai spus si tu, te cunosc prea bine si imi dau seama ca intre tine si Sasuke s-a intamplat ceva
-Un sarut atat un sarut
-Sakura!
-Vorbesc serios
-Bine cum spui tu dar eu nu cred asta decat atunci cand o sa vad maimute in spatiu
-Poi daca cauti pe internet gasesti
-Nu mai conteaza. Odihnestete, spuse Hinata bosumflata. Dupa cateva minute Sasuke o vede pe Sakura si baga o minciuna ca sa ajunga langa ea.
-Hinata pot sa stau aici, am rau de autobuz si trebuie sa stau mai in fata.Bine daca vrei sau pot sa-l intreb pe Naruto dar cred ca nu va vrea
-Nu, nu stai aici eu oricum vreau sa vorbesc cu Temari
-Multumesc
-N-ai pentru ce.Sasuke s-a asezat jos si a inceput sa o priveasca pe Sakura care dormea mai frumos decat un inger.Incet doua cuvinte atat de dragi ei s-au auzit incet:
-Te iubesc.La auzul acestor cuvinte Sakura deschise ochi si dadu peste cei ai brunetului.Deodata autobuzul intra intr-un tunel, si Sasuke se apropie repede de buzele Sakurei pe care le savura cu atata pofta. Tunelul s-a sfarsit si cei doi se uitau unulin ochi celuilat si au inceput sa rada petru ca mai urmau inca vreo 5 tunele. Drumul celor doi nu a fost deloc obositor, de fapt chiar palpitant, insa totul lua sfarsit acum.
In parcarea scoli se afla o limuzina neagra.Sakura vand limuzina s-a ingalbenit la fata. Din ea a iesit un domn la costum negru cu ochelari pe ochi destul de facut care a fugit repede pe partea cealalta a limuzinei si a deschis usa.De acolo a iesit un domn cu ochi ca ai lui May (sora Sakurei) si parul castaniu imbracat tot la costum.Acesta incepu a cauta cu privirea prin multimea de oameni.Cand a gasit pe cine cauta s-a indreptat spre ea.Sakura vazand ca se apropie a inceput sa se aranjeze(pentru ca era destul de ciufulita, sifonata si murdata)
-Sakura Haruno de cate ori ti-am spus sa nu mai participi la asemenea porcari. Daca vroiai o excursie in salbaticie imi spuneai si mergeam in Africa sau mai stiu eu unde
-Nu incepe din nou tata.
-TATA, au strigat toti in cor uimiti.Domnul care era tatal Sakurei era milionar, cel mai influent om din tot satul ascuns intre frunze, si Sakura se presupunea ca era mostenitorea intregi mosi deoarece se tragea dintr-o familie de regi
-Da el este tatal meu Iamato Haruno.Ma mir ca nu v-ati dat seama
-Adica tu esti printesa?, intreaba Ino derutata
-Cam asa ceva
-Adica nu le-ai spus, nu le-ai spus despre familia ta despre istoria stramosilor tai.SAKURA de cand ai devenit asa.Sa nu spui ca iti este rusine?
-Rusine, nu.Nu vreau sa-mi pierd prieteni pe care cu greu i-am facut. Tu nu te gandesti ca acum ei ma vor crede o snoaba si o increzuta si nimeni nu va mai vorbi cu mine. Ti-am spus nu imi place si nici nu ma intereseaza de mostenirea mea, nu-mi pasa de nimic, dai mostenirea lui May. Ea cu siguranta va accepta
-Haide Sakura acasa nu am chef de certuri in public, si in plus nu vreau sa te vada presa asa ca se va rade de mine deceni de acum incolo
-Ani tata, ani, spuse Sakura nervoasa.Ca sa intelegeti mai bine Sakurei nu-i place cea ce este si nici mamei sale. Ele preferau sa fie mai retrase de acea ele au plecat de la castel tocmai intr-o casa cu 4 camere.
Sakura privindu-l pe tatal sau pleca spre limuzina si urca in ea urmata de tatal sau care era mai suparat ca niciodata. Drumul a fost tacut deoarece nimeni nu a scos nici un sunet.Limuzina incetineste pana opreste in fata casei. Cei doi coboara, intrand in casa.
-Cei cu tine Sakura? Mereu faci la fel! De ce nu le spui prietenilor tai despre tine?
-Ce prieteni acum nu mai am nici un prieten, si sti de ce? Pentru ca tatalui meu ii place sa se laude venind la scoala cu limuzina ca nu puteai sa vi cu masina ta. Sti eu m-am saturat.Pa.Dupa aceste cuvinte Sakura il lasa pe tatal sau cu gura cascata privind-o cum merge in camera ei si tranteste usa. Dupa cateva minute suna telefonul
-Da!
-Buna Sakura sunt eu Sasuke.Cum te simti?
-Bine dar de ce intrebi?
-Pai te-am vazut destul de suparata si m-am gandit ca poate vrei sa vorbesti cu cineva
-Ce ar fi daca am vorbi fata in fata
-Sigur. Ce zici de parc peste jumate de ora?
-Este bine ne vedem acolo.Pa si te iubesc
-Si eu. Pa!
Dupa ce a inchis telefonul se duse la baie, facu un dus rapid, se imbraca cu o pereche de blugi si o bluza mov draguta se incalta cu adidasi si incepu evadarea deoarece era clar ca tatal sau nu ar fi lasat-o la 21:00 sa plece de acasa singura, asa ca fuge pe geam.Se uita intr-o parte si in alta ca sa nu o vada nimeni si sare repede apoi o ia la fuga spre parc.Cand ea a ajuns Sasuke era deja acolo.Se apropie incet de el punandu-i mainile pe ochi.
-Ghici cine este?
-Cea mai frumoasa fata de pe planeta, si dupa aceste cuvinte Sasuke se intoarse si o saruta pasional pe Sakura care raspundea fara ezitari.Si tot asa au facut s-au sarutat imbratisat, povestit si ras pana ce au observata ca era 0:00.
-Ma omoara mama si tata si toti, vai ce ma fac?
-Stai linistita poate nici nu si-au dat seama. Dca isi dadeau seama te suna sau ceva
-Da poate ai dreptate.Trebuie sa plec oricum
-Bine te conduc.Doau suliete inbratisandu-se si sarutandu-se se vedeau pe drumul luminat de un bec destul de puternic.In casa Sakurei parinti si sora Sakurei erau furiosi, suparati si speriati de disparitia neanuntata a fetei. Dintr-o data May vine si spune ca Sakura vine de mana cu un baiat.Acestia ies la usa si astepta.Sakura si Sasuke nebagand de seama se saruta in fata usi insa aud un tusit
-Sakura ce inseamna toate astea? Adica te certi cu mine, nu ma asculti si acum fugi de acasa sa te intalnesti cu un baiat
-Tata
-Nici un tata domnisoara treci in casa .Acum.Si tu baiete vreau sa discut si cu tine.Toti 5 au intrat in casa.
-Cum te cheama? intreaba tatal Sakurei
-Sasuke Uchiha
-Uchiha, da am lucrat cu tatal tau ceva timp, insa asta nu ma face sa te accept.
-Dar domnule nu am facut nimic doar ne iubim si ne-am dat intalnire, spune Sasuke destul de ingrijorat de ce s-ar putea intampla cu Sakura
-Si tu vrei sa te cred, si de cand intalnirile se dau la 0:00 noaptea?
-Tata inceteaza!
-Ba tu sa incetezi, mereu faci asa, faci pe fata rebela.Eu nu te-am educat asa.
-Pentru ca nu tu m-ai educat ci dadaca
-Sakura! tipa mama Sakurei satula de cea ce se intampla in casa ei
-Din acest moment voi doi nu mai aveti voie sa va intalniti.Si ca sa ma asigur de maine vei avea un badigard
-Ce? Eu nu vreau gorilele dupa mine
-Iubitule nu crezi ca este putin cam exagerat?
-Ai dreptate.Sakura daca te mai intalnesti cu el sau sa mai ai o relatie cu el o sa ai badigard.Ai inteles?
-Dar
-Sa nici nu aud.In camera ta acum. Iar tu baiete sa nu te mai prind mai aproape de 10 m de fata mea ca este vai de tine
-Dar stam in aceeasi banca
-Ati stat
Ardeam de furie, tranteam si tipam prin camera ca o nebuna, nu mai suportam ca de fiecare data cand tata venea acasa trebuia sa faca el cate ceva.Adica nu am facut nimic cu Sasuke de ce face mereu atat caz, de parca el nu a fost adolescent.Am inceput sa plang cu gandul ca Sasuke poate s-a suparat si nu va mai vorbi cu mine si asa am si adormit.
Dimineata a sosit rapid iar lumina patrundea incet prin toata camera cautand chipul Sakurei. O lumina puternica i-a venit in ochi trezind-o, si fara prea mult chef s-a dus la baie facandu-si siesta de dimineata, apoi se imbraca in uniforma si coboara in bucatarie cu nu prea mult chef.
-Neata, spuse Sakura.
-Buna dimineata scumpo, spuse tatal Sakurei cu o fata ciudata.Semana ca si cum il doare stomacul, insa cred ca vrea sa faca altceva. Oare zambeste? Naaaaa... sau poate?
-Esti bine tata?
-Da, de ce intrebi?
-Pai fata ta, adica arati ca si cum te doare ceva
-Mereu mi-a placut de tine esti atat de amuzanta
-Serios? Bun cred ca saracul meu tata a luat-o razna.Sau poate din nou a vorbit cu mama.Cred ca ar trebui sa-si mai egzerseze zambetul pentru ca este cam infricosator.
Mama Sakurei ia asezat in fata o farfurie cu doua oua ochiuri si cateva feli de salam.Sakura mai mult ciuguli si apoi dadu restul cainelui surori sale, spala farfuria, isi lua geanta in spate si pleca spre scoala.Pe drum se aude strigata de o voce foarte draguta.Era Hinata care fugea de parca o urmarea o pantera.
-Nu o sa-ti vina sa crezi.Nici mie nu mi-a venit sa cred.Adica este super. Poate si el ma place.Crezi ca ma place? Oare ce o sa facem? Nu stiu cum sa ma imbrac. Ce ma fac?
-Incet, incet. Din tot ce ai spus tu nu am inteles nici un cuvant.Trage aer in piept si spune incet.
-Bine.Naruto ma invitat la film dupa ore.Iti vine sa crezi?
-Aaaaa de aia esti tu asa agitata.Pai atunci imbracate cu ceva obisnuit, sa nu creada ca esti fituasa sau mai stiu eu ce.
-Bine. Tie cum iti merge cu Sasuke?
-Ce? Sasuke, nu stiu despre ce vorbesti.
-Sakura
-Uite am ajuns la scoala! Hay repede.Si asa a reusit Sakura sa scape de interogatoriu. A intrat in clasa cu capul in jos deoarece se simtea putin jenata de comportamentul tatalui sau, insa cand se aseza in banca observa ca era numai ea si un baiat care se uita pe geam.Era Sasuke care nici nu observase ca Sakura intrase.Se gandea oare ce se va intampla intre el si Sakura acum ca tatal ei ia interzis sa mai vorbeasca cu el.Si cu statul in aceeasi banca? Oare o sa ne mute? Ce om...si eu care credeam ca tata este dificil.Doamne cat o iubesc si cand imi dau in sfarsit seama totul se sfarseste.Insa gandurile ii fura oprite de un sunet, era Sakura care stergea tabla si se inecase cu praful de creta.Sasuke se intoarse si o vazu, zambi insa se intrista rapid. A inghitit in sec spunandu-si in gand:
Sasuke: Ma indreptam incet spre ea putin speriat, intind mana spre umarul ei si il ating.Se intoarce incet si ma priveste in ochi, acelasi lucru facand si eu, imi iau inima in dinti si ma apropi de ea strangand-o in brate cu atat dor, ea facand la fel. Ii simteam inima cum batea din ce in ce mai tare, la fel facea si a mea. Ii ating fata cu mana mangaind-o si apoi o sarut dulce pe buzele rosi ca niste petale de trandafir, dupa care ii soptesc incet la ureche:
-Te iubesc Sakura.Esti totul pentru mine jur
-Si eu te iubesc, dar tata?
-Cei cu el?
-Pai mi-a interzis sa te mai vad, si este prima data cand parca vreau sa-l ascult
-Te rog, nu vreau sa te pierd, nu acum
-Si nici nu ma vei pierde, iti promit, vom fi mereu impreuna orice s-ar intampla nu am intereseaza, te iubesc si vreau sa fiu mereu cu tine. Dupa aceste cuvinte ochii Sakurei se inrosira si un mic sir de lacrimi au cazut pe fata Sakurei.Insa lucrurile nu erau asa de frumoase pe cum pareau, tatal Sakurei era in fata usi si ii privea cu multa furie in suflet, cu furie dar si cu tristete ca fica lui nu il asculta.
-Sakura!
-Tata? Ce faci aici? Fata Sakurei s-a ingalbenit si tremura toata pe picioare, inima batea sa iasa din piept la vederea a cat de furios era tatal ei.Sasuke nu era intr-o situatie mai buna.Respira incet si ii tremurau genunchi. O privea cu coada ochiului pe Sakura si dadea vina pe el.
-Sakura, ce ti-am zis eu aseara.Sau eu vorbesc dintr-odata singur. Ti-am promis-o daca te mai intalnesti cu el badigardul este al tau.
-Tata
-Nici un tata esti o nesimtita.Cum poti sa faci asa ceva? Sa te saruti cu pustiul asta in mijlocul clasei fara sa-ti pese ca ar putea intra vreun profesor sau un coleg.Chiar nu ai rusine cat de putina? Si sa nu crezi ca scapi asa usor. Nu vei mai sta cu acest baiat in banca, de fapt in clasa. Te mut in clasa a X-a B s-a inteles?
-Tata dar acolo.
-Sa nici nu aud.Si se indrepta spre Sakura prinzand-o de mana strans si o tara dupa el pana in cealalta clasa. Ochi Sakurei devenira nici lacuri din care se facea o cascada uriasa cazand pe obraji albi ai fetei. Ii venea sa tipe, nu mai suporta.Prima ei dragoste si tatal ei asa face.Usa clasei se deschide si Sakura insotita de tatal ei intra in clasa. O tranteste cu fundul de un scaun si striga:
-Sanjay! Pe usa intra un domn inalt bine facut la costum
-Ti-o prezint pe Sakura fica mea.De acum tu esti badigardul ei.Sa nu o scapi din ochi nici cand merge la baie. Daca este nevoie te duci cu ea si acolo nu ma intereseaza.Nu are voie sa se intalneasca cu Sasuke Uchiha, si scoate o poza cu Sasuke din buzunar si i-o da.
-Am inteles domnule. Dupa acestea tatal Sakurei pleca si incet au inceput orele.Sakura nu avea nici un chef.Statea bosumflata, nu spunea nimic, nu facea nimic, nu gandea nimic. Orele se sfarsira iar Sakura urmata de badigard se indrepta spre masina.Sasuke trecand pe acolo o vede.Cat de trista, abatuta si suparata era.Isi scoate telefonul din buzunar ca sa ii dea un mesaj inse il baga inapoi de teama sa nu ii creeze si mai multe probleme.Sakura intra in masina si il vede pe Sasuke care ii face semn cu mana.
-Domnule imi este sete. Vreau apa!
-Ajungem imediat acasa
-Tu nu auzi, mi se usuca gatul du-te uite peste drum este un magazin, du-te si ia-mi o sticla de apa.Badigardul ascultator pleca lasand-o pe Sakura singura in masina.Deschide usa si fuge spre Sasuke incepand sa planga descarcandu-si sufletul. Ochi Sakurei plangeau udandu-i camasa lui Sasuke. El o strangea tare la piept sarutand-o pe frunte.Deodata Sasuke vede ca badigardul Sakurei iese din magazin
-Sakura vine badigardul. Du-te inapoi in masina! Fugi.Sakura asculta si fugi ghemuita in masina facandu-se ca nimic nu s-a intamplat.Sakura priveau cu ochi in lacrimi la Sasuke care plangea, insa nu plangea cu ochi, ci cu sufletul. Ii plangea sufletul si inima in el de durere.De durere si de furie ca nu poate face nimic pentru a opri suferinta Sakurei.
Noaptea veni incet pentru amandoi.Sakura statea cu fundul pe geam si privea stelele. Vazu ca una a cazut si isi pune o dorinta cu speranta de a se intampla:,, Imi doresc ca Sasuke sa fie aici langa mine, sa ma sarute si ma inbratiseze, sa-mi spuna ca totul va fi bine si sa nu ne pese de nimeni si de nimic". Deodata Sakura se auzi strigata.Isi indreapta privirea spre persona care a strigat-o si...
Imi indrept privirea spre persoana acea si o vad pe Hinata destul de obosita si furioasa.
-Hinata ce faci aici? Cum de nu te-au vazut paznici.Stai.de unde sti unde stau?
-De cand m-am certat cu femeia care sta acum in casa ta.De ce nu mi-ai spus ca te muti?
-Nici eu nu am stiut pana acum vreau 3/4 ore.Plus ca mi s-a confiscat telefonul.Hey nu te-ai intalnit cu Sasuke?
-Ba da l-am vazut cand mergeam spre asa zisa ta casa. Oricum vreau sa imi inprumuti bluza ta mov aia draguta cu scris roz.
-Sigur stai putin.Sakura merge spre dulap il deschide si ia bluza de pe umeras.Se indreapta spre balcon si eu arunca brunetei care astepta uitandu-se intr-o parte si in alta.
-Poftim.Ai grija ca este noua. Dar stai de ce ti-o trebuie?
-Merg la film cu Naruto si
-Aha gata am inteles.
-Na bine eu plec.Bafta si multumesc. TI-o aduc maine la scoala.
-Hinata maine este sambata
-Aaaa chiar super.Pa pa
-Pa.Sakura priveste inca o data cerul instelat, suspina si se indreapta spre camera ei.Inchide usa de la balcon, se imbraca in pijama si se indrepta spre pat asezandu-se in el, cand aude un bocanit in usa de la balcon.Inghite in sec si se ridica in sezut indreptandu-si privirea spre usa.Era Sasuke.Acesta o privea plin de iubire.Sare din pat si fuge la usa pentru ai deschide. Ii deschide si buzele sale sunt cuprinse de un sarut dulce pasional si foarte lung.Sarutul se opreste foarte incet. Ochi celor doi se intalneau si cuvinte dulci de dragoste se auzeau in soapta.
-Te iubesc Sakura.Sunt nebun dupa tine. Te ador si nu vreau sa te pierd nici acum nici niciodata
-Nici eu.Promite ca oriunde voi fi oricat de departe am fi unul de altul tot ne vom gasi si vom fi impreuna orice s-ar intampla.
-Iti promit. Vom fi mereu impreuna. Buzele din nou se unira intr-un sarut dulce care devenea din ce in ce mai pasional.Hainele zburau prin camera iar sufletele s-au unit intr-unul singur.Luna plina intra prin usa Sakurei luminand fetele celor doi indragostiti.Deodata usa Sakurei se deschide. O silueta intra incet in camera far prea mult zgomot.Se apropie de patul Sakurei si ramane inmarmurit in fata lui.Priveste cu ochi plini de lacrimi cum Sakura dormea in bratele lui Sasuke.
-Sakuraaaa, striga tatal Sakurei plin de ura.Sakura deschide ochi speriata la fel si Sasuke. Ochi Sakurei se umplu de lacrimi si sufletul de teama.Pe usa intra si mama Sakurei care cade in genunchi in fata patului.
-Sa.cu.ra ce s. s-a intamplat? Spune ca nu este adevarat. Te rog spune.
-Mama eu
-Taci.Cum ai putut sa iti pierzi puritatea cu un asemenea baiat.Sakura chiar nu gandesti deloc.Acest baiat si-a atins telul acum nici nu te va mai baga in seama.
-Va inselati domnule. O iubesc pe Sakura. O iubesc mai mult decat orice pe lumea asta. Ea reprezinta totul pentru mine.
-Nu ma intereseaza ce reprezinta ea pentru tine. Vreau sa te imbraci si sa pleci din casa mea chiar acum.Ai inteles.Si cat despre tine imbracarea ca am ceva de discutat cu tine domnisoara, daca te mai pot numi asa.Sasuke isi ia hainele si se duce in baie destul de rusinat avand doar un cearceaf pe el.Sakura nici nu mai putea sa isi priveasca parinti in ochi, ii era rusine. Dupa cateva minute iese Sasuke din baie si condus de doi paznici este scos afara mai in suturi.Sakura se ridica din pat si se duce sa se imbrace.Iese dupa cateva minute imbracata in pijamale.
-Nu draga mea, nu asa. Te imbraci frumusel in haine iti faci bagajelul si plecam la castel.
-Ceeee? Cum sa plec? Am scoala
-Vai ce pretext ai gasit.Hay lasa scoala.Mai doi ani si te mariti cu printul Gaara. Dca o sa te mai ia dupa ce afla ca nu mai esti virgina.Sakura cade in genunchi si incepe sa planga.Nu vroia sa plece. Nu vroia sa lase aici totul, prieteni, profesori si pe baiatul pe care il iubea.
Ca sa intelegeti cand Sakura s-a nascut a fost promisa unui print.Printul Gaara.Parinti lui au platit multi bani pentru ea si de acea tatal Sakurei tinea asa mult ca sa o tina pe Sakura virgina.Sakura nu il iubea.Se intelegea bine cu el. Vorbea, radea, glumea dar nu il iubea.Adevarul este ca May sora Sakurei il iubea mult.Si la randul lui si Gaara o iubea mult pe May, dar nici nu indrazneau sa spuna pentru ca ar fi avut probleme. Dragostea nebuna pe care May o purta pentru Gaara, si dragostea nebuna pe care si-o purta Sakura si Sasuke era compromisa din cauza obsesiei pentru bani.
Sakura se ridica in picioare cu ochi plini de lacrimi si se indreapta spre tatal ei zicand:
-Bine vin.Merg unde vrei tu, insa sa nu crezi ca voi face cea ce vrei tu. Mi-ai distrus viata, ai distrus totul.Si dupa aceste cuvinte Sakura se indreapta spre sifonier il deschide, isi arunca toate hainele in mijlocul camerei dupa cuprinde cu bratele hainele si coboara furioasa scarile urmata in deaproape de tatal sau.
-Deschide porbagajul! tipa Sakura.Soferul deschide portbagajul si Sakura arunca furioasa hainele acolo, dupa care le indeasa pentru a incapea si hainele lui May.
Trage de usa pentru a o deschide.Intra in masina si pune capul furioasa pe geam incepand sa planga incet.Lacrimile alunecau incep pe chipul fetei care suferea atat de mult.Privea cum se indeparteaza de Konoha.Simtea ca totul se rupea in ea.Amintiri, prieteni, colegi, si iubit ei erau lasa-ti in urma fara nici o veste.Strangea cu mana bluza pe care o purta insa nu spunea nimic. Timp de doua ore linistea dominase in masina, pana ce au ajuns in fata castelului. Un castel gigantic alb, cu mute turnuri inalte.In fata castelului o multime de oameni printre care si logodnicul Sakurei asteptau.Masina se opreste.Prima care iese din masina este Sakura care avea capul lasat in joc.Gaara o observa si se indreapta spre ia cu o privire curioasa.
-Sakura, esti bine?
-Da nu am nimic. Ce faci? De ce s-a strans atata lume? Voi nu aveti treaba pe acasa? Dupa aceste cuvinte spuse cu ura Sakura paseste furioasa intrand in castel.Toate privirile erau atintite asupra ei apoi a tatalui ei.
-Ce s-a intamplat cu fica ta? Inaite era dragastoasa, iubitoare, blanda...si acum pare cu totul schimbata, ce iai facut din nou?
-Eu nimic.Eu doar am readus-o cu picioarele pe pamant.Gaara ce ar fi daca te-ai duce sa vezi ce face.La urma urmei esti logodnicul ei.La auzirea acestor cuvinte May a inceput sa planga si o ia la fuga in castel.Inima ei cat si a surori sale erau zdrobite de aceeasi persoana:tatal lor.
Intre timp in Konoha Sasuke suna disperat. Sunase de 20 de ori si Sakura tot nu raspundea.Se incalta si o ia la fuga pana la casa Sakurei.Escaladeaza geamul si intra in fosta casa a Sakurei.GOL.Incepe sa alerge prin toata casa strigand numele fetei. O batrana il aude si il intreaba cum a ajuns in casa.
-Ma scuzati dar unde este familia care statea aici?
-Aaaa familia Haruno, au plecat la castel. Brusc sunt sunata la ora 5 sa vin sa curat casa si sa o dau spre vanzare ca ei au plecat si nu se vor mai intoarce. Vor sa o marite pe fica lor cea mare.
-SAKURA?
-Da Sakura asa o chema.Imi pare rau dar fata nu se va mai intoarce
-Dar unde este acest castel?
-Aaa pai, ia stai tu nu cumva esti Sasuke Uchiha? Domnul Haruno mi-a spus sa nu iti spun nimic si sa te dau afara din casa, asa ca imi pare rau dar trebuie sa pleci.Si nici nu te chinui sa pui pe altcineva sa intrebe ca nu ii primesc in casa.La revedere.Sasuke ramane blocat.In mintea lui apareau multe cuvinte, multe momente petrecute cu Sakura, si izbucneste.
-Asculta daca mai vrei sa mai iesi din casa asta pe picioarele tale ar trebui sa imi spui unde este.
-Dragule eu sunt batrana, dar tu esti tanar si nu cred ca ti-ar placea la inchisoare.Nu mai bine cauti fata decat sa ma ameninti? Sasuke lasa capul in jos si pleca din casa.Alearga pana la casele tuturor prietenelor Sakurei intrebandu-le daca stie unde este castelul insa nimeni nu stia. Fuge acasa tranteste usa in spatele lui facandu-se auzit de toti.
-Sasuke dragule ce s-a intamplat? intreaba mama lui Sasuke ingrijorata.
-Nemernicul a luat-o si a dus-o departe de mine. Nu imi vine sa vred.
-Stai putin pe cine a dus-o unde?
-Pe Sakura Haruno, fica nemernicului tau asociat
-Doar nu erai indragostit de ea?
-Ba da. O iubesc tata, o iubesc mai mult decat orice pe lumea asta. Mi-as da viata pentru ea. I-am promis ca vom fi mereu impreuna si asa voi face. O voi cauta. O voi cauta si o voi gasi chiar daca asta ar dura toata viata mea. Dupa aceste cuvinte Sasuke urca scarile pana in camera sa si incepe sa caute prin carti ziare si pe internet, insa fara succes.
Intre timp la un castel ca in vise plangand statea o fata cu parul roz strangand in mana o poza. Poza era cu Sasuke si ea.Lacrimile curgeau incet pe fata.Pe usa intra Gaara cu capul in jos.
-Cei cu tine?
-Lasa-ma Gaara nu am chef.Insa Gaara se facu ca nici nu aude si se aseaza aproape langa ea, luandu-i poza din mana.
-Cine este baiatul? Iubitul tau?
-Fostul. Tu de ce crezi ca am venit aici cu doi ani inainte de nunta. Ce ne facem? Eu nu vreau sa ma marit cu tine si nici tu nu vrei sa te insori cu mine.Saraca May. Te iubeste atat de mult si tata ii distruge viata, si nu numai ei si mie si tie.Pe usa intra May si vazandu-l pe Gaara ii sare in brate si il saruta.Sakura zambeste si lasa din nou capul pe geam.Se iubeau atat de mult si tatal ei strica tot.
In Konoha Sasuke isi facea bagajele. Avea de gand sa o caute pe Sakura si asa facea.Isi luase toti bani din cont cateva haine, actele si pleca. Se uita inapoi inainte de a urca in tren.Inghite in sec si priveste cerul albastru.Intra in tren se aseaza pe o banca si lasa capul pe geam continuand sa priveasca cerul.
Razele puternice de soare cadeau si se loveau incet de un frumos trup care se legana pe un leagan inpodobit cu flori roz. Ochi verzi incepura ca planga, lacrimile cazand incet pe fata fina.Desi trecusera doi ani sufletul Sakurei inca plangea.Inca plangea si se chinuia sa reziste.Peste 5 zile urma gigantica nunta dintre Sakura si Gaara.Adieri de vant ridica parul lung pana la fund al Sakurei lasat liber pe spate, iar pe ia purtaa o frumoasa rochita albastra ca cerul lunga pana la genunchi.Era pur si simplui absenta la tot ce se intampla, era strigata, imbratisata si sarutata insa ea nu reactiona in nici un fel. Mii si mii de amintiri apareau in mintea ea, facand ca rana din inima ei sa nu se vindece niciodata.
-Sakura scumpo a venit croitoreasa sa vada daca iti etse buna rochia de mireasa.Sakura se intoarse cu fata spre mama sa, coborand de pe leagan, si se indreapta spre camera unde se afla croitoreasa cu superba rochie de mireasa.Aceasta o scoate si eu da Sakurei in brate trimitand-o sa se imbrace. Dupa cateva minute usa se deschide si Sakura intra in sala in superba rochie care era special facuta pentru ea. Dupa ce facu cateva piruete se duse in camera ei sa se schimbe cand trecu pe langa tatal sau.Vazandu-l se zbraceste in el dupa care uraca in graba sa dea rochia jos de pe ea.Tragand-o de pe ea se arunca in pat si incepe sa planga. Cea mai frumoasa zi din viata oricarei femeie pentru ea era cea mai urata.Se imbraca inapoi in hainele ei si se duse la geam privind cum zeci de oameni se munceau pentru a pregati monstruasa nunta ce avea sa fie peste cateva zile.Corpul Sakurei tremura de nervi si de furie pentru ce i-a facut tatal sau, si pentru ce i-a facut si lui May care spre surprinderea Sakurei purta in pantec copilul lui Gaara.Insa nu se puteau bucura, atat May cat si Sakura erau ingrijorate in privinta copilului ce avea sa se nasca.Deodata usa se deschise larg si tatal Sakurei intra furios in camera trantind usa dupa el.
-Cei cutine Sakura? Credeam ca dupa atata timp il vei uita pe baiat.
-Ei bine ai crezut gresit.Il iubesc.Il iubesc si il voi iubi cate zile o sa traiesc. Dupa aceste cuvinte Sakura trece furioasa pe langa el iesind din camera, plecand spre camera lui May care era cu Gaara.
-Si ce veti face? Cand tata va afla ca May este insarcinata o va omora.Atat pe ea cat si pe tine.
-Nu-mi pasa macar o sa fiu cu, insa fata fu oprita de o palma data de Sakura.
-Esti nebuna? Cum poti sa spui ca nu iti pasa.Acest copil ce tu il porti in pantece, tu nu ai nici un drept sa il omori fara macar sa guste viata. Ochi lui May se umplura de lacrimi si isi afunda capul in palme, apoi luand-o pe Sakura in brate.
Intre timp la poarta castelului se afla Sasuke care era tot in cautarea Sakurei, nedandu-si seama ca este la cativa metri de fata pe acre a cautata in tota lumea timp de doi ani.Este vazut de catre paznici, insa cand sa se apropie de el, acesta cazu jos lesinand din cauza oboseli si a deshidratari.Este luat si dus la o femeie vaduva care nu avea nici un copil insa care a fost dadaca Sakurei.Aceasta vazandul ii pofteste in casa pe paznici asezandu-l pe Sasuke pe un pat destul de moale. Femeia incepu sa curete ranile lui. Dupa 2 zile doi ochi ca de smoala se deschid foarte lenes.Acesta se ridica in sezut privind din jur inprejur locul unde se afla.Deodata pe usa intra o femeie de vreo 60/65 de ani avand in mana un craston cu mancare.Il dadu lui Sasuke acre fara sa se mai gandeasca a mancat tot.
-Unde ma aflu?
-Bine ai venit la castelul Sordnei! spuse batrana destul de entuziasmata
-Sordnei?
-Da Sordnei.Insa in ultimele saptamani a fost destula agitatie ma mir cum de ai putut dormi.
-Agitatie? De ce? Ce se intampla?
-Se insoara printul Gaara cu cea mai frumoasa fata pe care a vazut-o acest castel de cand a fost construit.
-Ce printesa? Cum o cheama?
-Aaa este foarte de treaba.Eu am fost dadaca ei. O cheama S, insa fu intrerupta de un bocanit insistent la usa.Era Sakura care venise la ea.Aceasta o pofiti in casa vorbind despre tot felul de chesti dar si despre baiatul care il ingrijea batrana.Sakura devenind curioasa de descrierea batranei insista sa il vada, poate il poate ajuta cu ceva.Cana fata puse mana pe clanta ca sa o deschida fu strigat de sora ei care era la geam.
-Nunta se va tine maine! spuse May cu ochi plini de lacrimi
-Ce dar trebuia sa fie maine.De ce au programat-o cu o zi mai inainte? In timp ce fetele vorbeau Sasuke asculta destul de curios.Cunostea acea voce insa nu stia de unde.Adormi cu gandul la vocea acelei fete.
D iminata sosi repede la castel, in care era mare agitatie.Sasuke trezit de cantecuyl trompetelor se duce la geam pentru a vedea ce se intampla.
-Este corul cetati.Va canta asa pana ce ceremonia se va incheia.
-Inca nu mi-ai spus cum o cheama pe printesa
-Aaaa da, mintea unei batrane este mica, uita repede.Pe fata o cheama Sakura.Sakura Haruno.La auzirea acestui nume atat de drag lui ochi sai se umplura de lacrimi incepand sa danseze pri camera de bucurie si spunand :,, Am gasit-o! In sfarsit am gasit-o"Sasuke fugi spre batrana intreband-o unde se tine slujba, aceasta aratandu-i biserica.
Intre timp din castel Sakura iesea in rochie de mireasa din castel intrand in trasura condusa de doi cai albi. Ajunsa la biserica trase aer in piept si merse in biserica unde o astepta Gaara nu prea fericit. Ajunsa langa el se privira in ochi si se luara de mana.
Intre timp afla ca in timp ce el vorbea cu batrana incepu nunta asa ca foarte agitat iesi din casa jumate dezbracat, chinuindu-se sa se imbrace pe drum. Ajuns in fata marilor porti de la biserica se lupta cu paznici, deoarece tatal Sakurei intui ca se va intampla ceva.
-Gaara, de bana voie si nesilit de nimeni o iei pe Sakura de sotie sa-ti fie alaturi la bine si la greu? Acesta o privi pe May care plangea incet apoi isi privi tatal care zambea si viitorul socru care privea urat catre Sakura.
-D D da
-Sakura de buna voie si nesilita de nime il iei pe Gaara de sot sa-ti fie altaturi la bine si la rau. Ochi Sakurei se umplura de lacrimi care curgeau libere pe fata.Isi privi tatal care deja se incrunta, si mama care se ruga.
-Eu, pai. eu eu, Sakura nu stia ce sa faca.Isi freca mainile una de alta pana ce este lovita incet de tatal ei.
-eu da, spuse Sakura cu un glas tremurat, insa dupa acest cuvant usile biserici se trantira de pereti impodobiti cu flori.Sakura se intoarse cu ochi in lacrimi si il vazu pe baiatul pe care la plans 2 ani.Sasuke o priveste si incepe sa mearga spre ea.Sakura isi trage mana din a lui Gaara si fuge sarind in bratele lui Sasuke sarutandu-l.Toti ochi erau atintiti asupra lor pana ce tatal Sakurei o trase din bratele lui Sasuke si ii dadu o palma peste finul obraz facandu-l de un roz puternic.
-Ce este cu tine? Esti casatorita cu Gaara.Insa fu intrerupt de popa care ii spune ca pana ce slujba nu este incheiata cei doi sunt ca inainte.Sasuke o strange din nou in brate, iar May fuge de langa mama sa luandu-l in brate pe Gaara.Toti erau confuzi, nu stiau ce se petrece pana ce Sasuke o prinse de mana pe Sakura si se dusera in fata altarului.Sakura inghite in sec si tipa pe tatal ei explicandu-i ce se petrece.
-Tie nicioadata nu ti-a pasat de noi si de nevoile noastre, tot ce ai vrut tu a fost bani.Bani ti-au tinut locul familiei. M-ai vandut unei famili doar pentru a avea mai multi bani, dar nicioadata nu ne-ai intrebat daca si vrem.Stiai macar ca fica ta si cu Gaara o sa aiba un copil.Nu, nu stiai ai fost prea ocupat cu strangerea banilor.Stiai ca au o relatie de 4 ani.Nici asta nu stiai.Pe tine nu te intereseaz nimic decat bani. Daca te-ar pune cineva sa alegi intre familie si bani tu cu siguranta ai alege bani, insa nu ti-ai dat seama ca ne pierzi.Cand eram mica mereu spuneai ca noi suntem cele mai importante pentru tine insa vad ca doar m-ai mintit.
-Sakura nu este adevarat, spuse mama Sakurei cu ochi in lacrimi
-Ba da.Ai fost orbita de cuvintele lui si te-ai pierdut in ele.Trezestete la realitate.Barbatul pe care il crezi de fapt nu egzista.
-Ia stai putin, ii intrerupe tatal lui Gaara putin confuz avand o voce autoritara.Ai spus ca Gaara si cu May vor avea un copil?
-Da May este insarcinata cu Gaara.Se iubesc de atata timp, si eu nu am nimic inpotriva lor. Fac un cuplu asa dragut si se iubesc atat de mult, insa ati fost prea orbiti de cuvintele tatei incat nici nu va-ti dat seama ca fiul vostru, unicul vostru fiu iubeste pe altcineva. Dupa aceste cuvinte fara sa mai zica ceva se intoarce spre popa spunandu-i sa-i casatoreasca.
-Sakura de buna voie si nesilita de nimeni il iei pe Sauke de sot?
-Da
-Sasuke de buna voie si nesilit de nimeni
-Da
-Daca cineva are ceva inpotriva acestei casatori sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci.Atunci Sakura se intoarce spre tatal ei si ii spune:
-Sa nici nu indraznesti sa spui ceva pentru ca orice ai zice eu tot cu el voi fi si tot ma voi casatorii cu el.Ramas fara cuvinte preotul incheie casatoria declarandu-i sot si sotie.Nimanui nu-i venea sa creada ce se intampla. Dupa ei au urmat Gaara si May dupa idea tatalui lui Gaara si mama lui May. Tatal Sakurei privea neputincios cum totul se intampla fara acordul lui.Deodata vede ca Sasuke si Sakura se indreapta spre usa luandu-si ramas bun de la toti prezenti.
-Unde crezi ca mergi? Am acceptat tot insa sa nu crezi ca va ramane asa, a spus tatal Sakurei plin de furie.
-Plec, plec departe de rautatile tale.Departe sa nu mai stiu nimic de tine, sa te uit si sa fi fericita cu cel pe care il iubesc. Dupa aceste cuvinte Sasuke si Sakura au luat-o la fuga urmariti de tatal Sakurei care fugea mancand pamantul.Au ajuns intr-o camera de bal cu toate cele 11 geamuri deschise larg astfel perdelele pluteau libere prin toata camera si vantul adia din ce in ce mai tare.Deodata tatal Sakurei ia o sabie din suport si eu pune lui Sasuke la gat tragand-o pe Sakura spre el, insa Sakura s-a zbatut reusind sa scape, si fugind spre suport arucandu-i o sabie lui Sasuke.
Lupta a fost stransa insa intr-o clipa de neatentie Sasuke fu strapuns de sabie iesindu-i prin spate.Sakura a tipat cat a tinut-o plamani apoi a fugit in spatele lui pentru al prinde.Acesta cu ultimele puteri isi ridica mana plina de sange si o atinge incet pe Sakura care plangea cu trei randuri de lacrimi.
-Te iubesc Sakura. Ti-am promis ca voi veni dupa tine oriunde vei fi si m-am tinut de cuvant, insa acum trebuie sa plec.Se pare ca am trait doar pentru am-i indeplini promisiunea.
-Nu, nu-i adevarat.Ai spus ca vom fi mereu impreuna si tu daca vei muri din nou vom fi despartiti si eu nu vreau.Nu ma lasa aici.Sasuke cu greu se ridica dandu-i ultimul sarut Sakurei. Buzele lor se unira incet printre lacrimi insa sarutul a fost scurt deoarece Sasuke strapuns de durere a cazut cu capul pe picioarele acesteia. O balta de sange ii cuprinse frumoasa rochie alba a Sakurei facand-o rosie. Ochi incet se inchideau printre lacrimi.NEGRU.
Sasuke muri in bratele Sakurei care tipa de durere.Simtea cum viata nu mai are sens.Simtea cum inima ii este injunghiata cu mii de cutite.Doar plangea pe trupul neinsufletit al lui Sasuke. Fara pic de suflet tatal Sakurei vine si o prinde de brat ridicand-o brutal de brat. Ochi Sakurei devenira adevarate cascade din care curgeau mii de siruri cristaline.Privea cum se indeparta de iubitul ei.Cum el zace fara suflare in propriul sange.Nu isi putea controla picioarele nici altceva ce apartinea de ea.In cap i venea mii de imagini cu baiatul.Fiecare clipa acum i se parea o vesnicie.Fiecare moment de fericire acum era o agonie, insa nu putea suporta asta.Isi trase bratul din mana tatalui ei luandui sabia din mana si indreptand-o spre ea.
-Ce crezi ca faci Sakura? Da sabia aici!
-Poate un om sa traiasca fara inima?
-Ce tot spui? Da sabia aici!
-Te-am intrebat ceva.Raspunde tipa Sakura printre miile de lacrimi
-Nu, nu poate trai nici un om fara inima.De ce?
-Atunci tu cum te astepti ca eu sa traiesc fara inima mea.Inima mea mi-ai ucis-o fara pic de mila.Ai lasat un trup fara inima.
-Sakura
-Te urasc. Putinele clipe am petrecut cu Saskue insa il iubeam.Il iubeam si il voi iubi mereu.Nu pot sa traiesc fara el, nu pot.Totul fara el mi se pare imposibil. L-am pierdut, insa nu pentru mult timp.Ma voi duce dupa el. Mi-a promis ca vom fi mereu impreuna si asa va fi.Si dupa aceste cuvinte si-a strapuns trupul cu ascutita sabie scotand cateva sunete de durere.Incet mici picaturi de sange au inceput ca curga, Sakura cazand in genunchi.Cu ultima putere s-a tarait pana langa Sasuke sarutandu-l incet pe buzele acum reci, si cazand pe pieptul lui a zambit inchizand incet ochi.
-Vin la tine.Asteaptama.Si ochi Sakurei se inchisera de durere plini de lacrimi.Doau trupuri neinsufletite zaceau acum printre perdelele albe patate de sange.Tristetea plutea prin vantul ce adia si purta iubirea celor doi pana in cer.
Asa se intampla cand iubesti cu adevarat.Iti pierzi sufletul.
Insa sa nu credeti ca asta a fost tot si este un sfarsit trist.De fapt este unul asa si asa deoarece asa cum au promis cei doi se vor intalni insa in rai. Un inger cu aripi albe si parul negru statea sub umbra unui palmier privind oceanul si gandindu-se la Sakura.Deodata o lumina roz aparu in fata lui si buzele ii fura cuprinse de un sarut pasional. Un inger cu parul si aripile roz il saruta cu lacrimile in ochi.Sasuke rupse sarutul si o intreba:
-Ce faci aici? Nu ai ce cauta aici, nu este locul tau. Tu trebuie sa traiesti, sa iubesti si sa fi iubita.
-Nu.Aici este locul meu, unde esti tu.Eu nu mai traiesc de cand tu ai inchis ochi si m-ai parasit.Insa eu nu te pot parasi. Te iubesc si nici moartea nu ma va desparti de tine. Cei doi isi luara zborul spre cer ajungand intr-un loc alb imaculat. Buzele lor se unira ramanand mereu impreuna.
PARTEA URMATOARE CURANDlove struck:*

39 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.tocmai ai scris o alegorie lesbiana de 100 de pagini despre naruto?
...mda...

| Muflă a răspuns:

Challenge accepted. O s-o citesc cap-coadă.

*peste 5 minute*
zzzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

| Criiiiiiiis a răspuns:

Nici Luceafarul nu e asa lung.

| Bujîe a răspuns:

Trebuie să citesc? D:

| Mitsa a răspuns:

M'am oprit la "Era o", pentru ca ma plictisisem

| Deyutza a răspuns:

Din toată povestea ştiu doar că era o dimineaţă... şi cam atât

| αηηα a răspuns:

Hua?!

Dupa primele doua cuvinte m`am oprit...

| EvangelineDS a răspuns:

Super tare povestea cand apare part. a doua? :X:X

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Am uitat sa citesc.

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Du-te cu ea la Dragoste si Sacs ce nu intelegi?

| TwixulDrept a răspuns:

:O time out mai e si partea urmatoaree?! cine sta sa citeasca atata? iti bati joc de noi nu? ca de aia e la T/A

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Oamenii care citesc asta sunt cei care sunt interesati...numai prostii nu citesc aceasta poveste/roman.
superb romanul...mi-au dat lacrimile;;-)crying
bravo!cryingcryingcrying

| TheScamy explică:

Ori km o sterg ca nu eu am pus-o(SkAmA)verisoaramea ca imi stie parola de la id:d Shi eu nu as avea atata minte-n cap sa o scriu si nici so postez aikitongueShi ea a luat-o de pe un sitetongueO voi sterge si scuzati-ma pentru injuraturile pe kre vi le-am spus(nu eram eutongue)

| JustMetallica a răspuns:

Uau...fabulos. Nici macar nu am citit.

| Zăpăcita_7844 a răspuns:

Partea mea preferata e

"Era o dimineata frumoasa in primavara in care pasarile cantau pomi infloreau si oameni misuneau pe strazi ca si furnicile. "

Imi placa asa de mult ca numa partea aia am citit'o

| HoneyCocaine a răspuns:

O geez straight face
Am zis ca mor pana am reusit sa dau skip la roman straight face

| Bluu08 a răspuns:

Am citit totbig grin...glumesclaughing
cine crezi ca sta sa citeasca atata? si mai apare si partea urmatoarelaughing)

| MichaelJosephJackson a răspuns:

De ce sunteti atat de duri? A postat doar un fanfic nu a ucis un omstraight face Altii posteaza chestii atat de stupide iar voi nu comentati nimic oh go on Cat despre fanfic. e cam grabita actiunea iar data viitoare posteaza-l pe un site pentru fanficuri.

| Ziiziii a răspuns:

Cine crezi ca citeste atata?

| Dildau a răspuns:

Aww si*, another booooooring fanfic of SasuXsaku... =/

| Dany3l16 a răspuns:

Asta e roman ce draq nici la scoala nu citesc atat

| Elena9328 a răspuns:

Foarte frumoasa ce imaginatie sincer imi place astept partea a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai impresia ca o sa citesc aia?!

| IDaniel a răspuns:

Ba eu imi rumpeam degetele a scriu atat, este ceva fabula si crede ca ne apucam sa citim Leceafaru

| Boomkin1337 a răspuns:

Wow such gramatica, much inteligenta, very Eminescu.

| NarutoX a răspuns:

Sincer nu o sa te mint, nu vreau sa citesc atat fara un motiv bun...

| MihalacheAna1989 a răspuns:

E foarte dragut!
Va recomand sa o cititi!
Imi dai funda?
Te rog!

| Rose4321 a răspuns:

Imi place! Am citit-o e suberba cred ca eu din partea mea iti dau nota 100 iubesc foarte mult chestile acestea pe TPU. te rog pune si partea cealalta.:*:*:*

| Daisy_9886 a răspuns:

Am citit tot si cred ca e o poveste romantica cu iubire adevarata. A fost super draguta povestea.

| Yuuko a răspuns:

Este foarte frumos si foarte tristsad. Exista si o parte a doua? happy Mi-ar placea foarte mult sa o citesc.