| TheScamy a întrebat:

PARTEA A 4A:
-Da nu am nimic. Ce faci? De ce s-a strans atata lume? Voi nu aveti treaba pe acasa? Dupa aceste cuvinte spuse cu ura Sakura paseste furioasa intrand in castel.Toate privirile erau atintite asupra ei apoi a tatalui ei.
-Ce s-a intamplat cu fica ta? Inaite era dragastoasa, iubitoare, blanda...si acum pare cu totul schimbata, ce iai facut din nou?
-Eu nimic.Eu doar am readus-o cu picioarele pe pamant.Gaara ce ar fi daca te-ai duce sa vezi ce face.La urma urmei esti logodnicul ei.La auzirea acestor cuvinte May a inceput sa planga si o ia la fuga in castel.Inima ei cat si a surori sale erau zdrobite de aceeasi persoana:tatal lor.
Intre timp in Konoha Sasuke suna disperat. Sunase de 20 de ori si Sakura tot nu raspundea.Se incalta si o ia la fuga pana la casa Sakurei.Escaladeaza geamul si intra in fosta casa a Sakurei.GOL.Incepe sa alerge prin toata casa strigand numele fetei. O batrana il aude si il intreaba cum a ajuns in casa.
-Ma scuzati dar unde este familia care statea aici?
-Aaaa familia Haruno, au plecat la castel. Brusc sunt sunata la ora 5 sa vin sa curat casa si sa o dau spre vanzare ca ei au plecat si nu se vor mai intoarce. Vor sa o marite pe fica lor cea mare.
-SAKURA?
-Da Sakura asa o chema.Imi pare rau dar fata nu se va mai intoarce
-Dar unde este acest castel?
-Aaa pai, ia stai tu nu cumva esti Sasuke Uchiha? Domnul Haruno mi-a spus sa nu iti spun nimic si sa te dau afara din casa, asa ca imi pare rau dar trebuie sa pleci.Si nici nu te chinui sa pui pe altcineva sa intrebe ca nu ii primesc in casa.La revedere.Sasuke ramane blocat.In mintea lui apareau multe cuvinte, multe momente petrecute cu Sakura, si izbucneste.
-Asculta daca mai vrei sa mai iesi din casa asta pe picioarele tale ar trebui sa imi spui unde este.
-Dragule eu sunt batrana, dar tu esti tanar si nu cred ca ti-ar placea la inchisoare.Nu mai bine cauti fata decat sa ma ameninti? Sasuke lasa capul in jos si pleca din casa.Alearga pana la casele tuturor prietenelor Sakurei intrebandu-le daca stie unde este castelul insa nimeni nu stia. Fuge acasa tranteste usa in spatele lui facandu-se auzit de toti.
-Sasuke dragule ce s-a intamplat? intreaba mama lui Sasuke ingrijorata.
-Nemernicul a luat-o si a dus-o departe de mine. Nu imi vine sa vred.
-Stai putin pe cine a dus-o unde?
-Pe Sakura Haruno, fica nemernicului tau asociat
-Doar nu erai indragostit de ea?
-Ba da. O iubesc tata, o iubesc mai mult decat orice pe lumea asta. Mi-as da viata pentru ea. I-am promis ca vom fi mereu impreuna si asa voi face. O voi cauta. O voi cauta si o voi gasi chiar daca asta ar dura toata viata mea. Dupa aceste cuvinte Sasuke urca scarile pana in camera sa si incepe sa caute prin carti ziare si pe internet, insa fara succes.
Intre timp la un castel ca in vise plangand statea o fata cu parul roz strangand in mana o poza. Poza era cu Sasuke si ea.Lacrimile curgeau incet pe fata.Pe usa intra Gaara cu capul in jos.
-Cei cu tine?
-Lasa-ma Gaara nu am chef.Insa Gaara se facu ca nici nu aude si se aseaza aproape langa ea, luandu-i poza din mana.
-Cine este baiatul? Iubitul tau?
-Fostul. Tu de ce crezi ca am venit aici cu doi ani inainte de nunta. Ce ne facem? Eu nu vreau sa ma marit cu tine si nici tu nu vrei sa te insori cu mine.Saraca May. Te iubeste atat de mult si tata ii distruge viata, si nu numai ei si mie si tie.Pe usa intra May si vazandu-l pe Gaara ii sare in brate si il saruta.Sakura zambeste si lasa din nou capul pe geam.Se iubeau atat de mult si tatal ei strica tot.
In Konoha Sasuke isi facea bagajele. Avea de gand sa o caute pe Sakura si asa facea.Isi luase toti bani din cont cateva haine, actele si pleca. Se uita inapoi inainte de a urca in tren.Inghite in sec si priveste cerul albastru.Intra in tren se aseaza pe o banca si lasa capul pe geam continuand sa priveasca cerul.
Razele puternice de soare cadeau si se loveau incet de un frumos trup care se legana pe un leagan inpodobit cu flori roz. Ochi verzi incepura ca planga, lacrimile cazand incet pe fata fina.Desi trecusera doi ani sufletul Sakurei inca plangea.Inca plangea si se chinuia sa reziste.Peste 5 zile urma gigantica nunta dintre Sakura si Gaara.Adieri de vant ridica parul lung pana la fund al Sakurei lasat liber pe spate, iar pe ia purtaa o frumoasa rochita albastra ca cerul lunga pana la genunchi.Era pur si simplui absenta la tot ce se intampla, era strigata, imbratisata si sarutata insa ea nu reactiona in nici un fel. Mii si mii de amintiri apareau in mintea ea, facand ca rana din inima ei sa nu se vindece niciodata.
-Sakura scumpo a venit croitoreasa sa vada daca iti etse buna rochia de mireasa.Sakura se intoarse cu fata spre mama sa, coborand de pe leagan, si se indreapta spre camera unde se afla croitoreasa cu superba rochie de mireasa.Aceasta o scoate si eu da Sakurei in brate trimitand-o sa se imbrace. Dupa cateva minute usa se deschide si Sakura intra in sala in superba rochie care era special facuta pentru ea. Dupa ce facu cateva piruete se duse in camera ei sa se schimbe cand trecu pe langa tatal sau.Vazandu-l se zbraceste in el dupa care uraca in graba sa dea rochia jos de pe ea.Tragand-o de pe ea se arunca in pat si incepe sa planga. Cea mai frumoasa zi din viata oricarei femeie pentru ea era cea mai urata.Se imbraca inapoi in hainele ei si se duse la geam privind cum zeci de oameni se munceau pentru a pregati monstruasa nunta ce avea sa fie peste cateva zile.Corpul Sakurei tremura de nervi si de furie pentru ce i-a facut tatal sau, si pentru ce i-a facut si lui May care spre surprinderea Sakurei purta in pantec copilul lui Gaara.Insa nu se puteau bucura, atat May cat si Sakura erau ingrijorate in privinta copilului ce avea sa se nasca.Deodata usa se deschise larg si tatal Sakurei intra furios in camera trantind usa dupa el.
-Cei cutine Sakura? Credeam ca dupa atata timp il vei uita pe baiat.
-Ei bine ai crezut gresit.Il iubesc.Il iubesc si il voi iubi cate zile o sa traiesc. Dupa aceste cuvinte Sakura trece furioasa pe langa el iesind din camera, plecand spre camera lui May care era cu Gaara.
-Si ce veti face? Cand tata va afla ca May este insarcinata o va omora.Atat pe ea cat si pe tine.
-Nu-mi pasa macar o sa fiu cu, insa fata fu oprita de o palma data de Sakura.
-Esti nebuna? Cum poti sa spui ca nu iti pasa.Acest copil ce tu il porti in pantece, tu nu ai nici un drept sa il omori fara macar sa guste viata. Ochi lui May se umplura de lacrimi si isi afunda capul in palme, apoi luand-o pe Sakura in brate.
Intre timp la poarta castelului se afla Sasuke care era tot in cautarea Sakurei, nedandu-si seama ca este la cativa metri de fata pe acre a cautata in tota lumea timp de doi ani.Este vazut de catre paznici, insa cand sa se apropie de el, acesta cazu jos lesinand din cauza oboseli si a deshidratari.Este luat si dus la o femeie vaduva care nu avea nici un copil insa care a fost dadaca Sakurei.Aceasta vazandul ii pofteste in casa pe paznici asezandu-l pe Sasuke pe un pat destul de moale. Femeia incepu sa curete ranile lui. Dupa 2 zile doi ochi ca de smoala se deschid foarte lenes.Acesta se ridica in sezut privind din jur inprejur locul unde se afla.Deodata pe usa intra o femeie de vreo 60/65 de ani avand in mana un craston cu mancare.Il dadu lui Sasuke acre fara sa se mai gandeasca a mancat tot.
-Unde ma aflu?
-Bine ai venit la castelul Sordnei! spuse batrana destul de entuziasmata
-Sordnei?
-Da Sordnei.Insa in ultimele saptamani a fost destula agitatie ma mir cum de ai putut dormi.
-Agitatie? De ce? Ce se intampla?
-Se insoara printul Gaara cu cea mai frumoasa fata pe care a vazut-o acest castel de cand a fost construit.
-Ce printesa? Cum o cheama?
-Aaa este foarte de treaba.Eu am fost dadaca ei. O cheama S, insa fu intrerupta de un bocanit insistent la usa.Era Sakura care venise la ea.Aceasta o pofiti in casa vorbind despre tot felul de chesti dar si despre baiatul care il ingrijea batrana.Sakura devenind curioasa de descrierea batranei insista sa il vada, poate il poate ajuta cu ceva.Cana fata puse mana pe clanta ca sa o deschida fu strigat de sora ei care era la geam.
-Nunta se va tine maine! spuse May cu ochi plini de lacrimi
-Ce dar trebuia sa fie maine.De ce au programat-o cu o zi mai inainte? In timp ce fetele vorbeau Sasuke asculta destul de curios.Cunostea acea voce insa nu stia de unde.Adormi cu gandul la vocea acelei fete.
Diminata sosi repede la castel, in care era mare agitatie.Sasuke trezit de cantecuyl trompetelor se duce la geam pentru a vedea ce se intampla.
-Este corul cetati.Va canta asa pana ce ceremonia se va incheia.
-Inca nu mi-ai spus cum o cheama pe printesa
-Aaaa da, mintea unei batrane este mica, uita repede.Pe fata o cheama Sakura.Sakura Haruno.La auzirea acestui nume atat de drag lui ochi sai se umplura de lacrimi incepand sa danseze pri camera de bucurie si spunand :,, Am gasit-o! In sfarsit am gasit-o"Sasuke fugi spre batrana intreband-o unde se tine slujba, aceasta aratandu-i biserica.
Intre timp din castel Sakura iesea in rochie de mireasa din castel intrand in trasura condusa de doi cai albi. Ajunsa la biserica trase aer in piept si merse in biserica unde o astepta Gaara nu prea fericit. Ajunsa langa el se privira in ochi si se luara de mana.
Intre timp afla ca in timp ce el vorbea cu batrana incepu nunta asa ca foarte agitat iesi din casa jumate dezbracat, chinuindu-se sa se imbrace pe drum. Ajuns in fata marilor porti de la biserica se lupta cu paznici, deoarece tatal Sakurei intui ca se va intampla ceva.
-Gaara, de bana voie si nesilit de nimeni o iei pe Sakura de sotie sa-ti fie alaturi la bine si la greu? Acesta o privi pe May care plangea incet apoi isi privi tatal care zambea si viitorul socru care privea urat catre Sakura.
-D D da
-Sakura de buna voie si nesilita de nime il iei pe Gaara de sot sa-ti fie altaturi la bine si la rau. Ochi Sakurei se umplura de lacrimi care curgeau libere pe fata.Isi privi tatal care deja se incrunta, si mama care se ruga.
-Eu, pai. eu eu, Sakura nu stia ce sa faca.Isi freca mainile una de alta pana ce este lovita incet de tatal ei.
-eu da, spuse Sakura cu un glas tremurat, insa dupa acest cuvant usile biserici se trantira de pereti impodobiti cu flori.Sakura se intoarse cu ochi in lacrimi si il vazu pe baiatul pe care la plans 2 ani.Sasuke o priveste si incepe sa mearga spre ea.Sakura isi trage mana din a lui Gaara si fuge sarind in bratele lui Sasuke sarutandu-l.Toti ochi erau atintiti asupra lor pana ce tatal Sakurei o trase din bratele lui Sasuke si ii dadu o palma peste finul obraz facandu-l de un roz puternic.
-Ce este cu tine? Esti casatorita cu Gaara.Insa fu intrerupt de popa care ii spune ca pana ce slujba nu este incheiata cei doi sunt ca inainte.Sasuke o strange din nou in brate, iar May fuge de langa mama sa luandu-l in brate pe Gaara.Toti erau confuzi, nu stiau ce se petrece pana ce Sasuke o prinse de mana pe Sakura si se dusera in fata altarului.Sakura inghite in sec si tipa pe tatal ei explicandu-i ce se petrece.
-Tie nicioadata nu ti-a pasat de noi si de nevoile noastre, tot ce ai vrut tu a fost bani.Bani ti-au tinut locul familiei. M-ai vandut unei famili doar pentru a avea mai multi bani, dar nicioadata nu ne-ai intrebat daca si vrem.Stiai macar ca fica ta si cu Gaara o sa aiba un copil.Nu, nu stiai ai fost prea ocupat cu strangerea banilor.Stiai ca au o relatie de 4 ani.Nici asta nu stiai.Pe tine nu te intereseaz nimic decat bani. Daca te-ar pune cineva sa alegi intre familie si bani tu cu siguranta ai alege bani, insa nu ti-ai dat seama ca ne pierzi.Cand eram mica mereu spuneai ca noi suntem cele mai importante pentru tine insa vad ca doar m-ai mintit.
-Sakura nu este adevarat, spuse mama Sakurei cu ochi in lacrimi
-Ba da.Ai fost orbita de cuvintele lui si te-ai pierdut in ele.Trezestete la realitate.Barbatul pe care il crezi de fapt nu egzista.
-Ia stai putin, ii intrerupe tatal lui Gaara putin confuz avand o voce autoritara.Ai spus ca Gaara si cu May vor avea un copil?
-Da May este insarcinata cu Gaara.Se iubesc de atata timp, si eu nu am nimic inpotriva lor. Fac un cuplu asa dragut si se iubesc atat de mult, insa ati fost prea orbiti de cuvintele tatei incat nici nu va-ti dat seama ca fiul vostru, unicul vostru fiu iubeste pe altcineva. Dupa aceste cuvinte fara sa mai zica ceva se intoarce spre popa spunandu-i sa-i casatoreasca.
-Sakura de buna voie si nesilita de nimeni il iei pe Sauke de sot?
-Da
-Sasuke de buna voie si nesilit de nimeni
-Da
-Daca cineva are ceva inpotriva acestei casatori sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci.Atunci Sakura se intoarce spre tatal ei si ii spune:
-Sa nici nu indraznesti sa spui ceva pentru ca orice ai zice eu tot cu el voi fi si tot ma voi casatorii cu el.Ramas fara cuvinte preotul incheie casatoria declarandu-i sot si sotie.Nimanui nu-i venea sa creada ce se intampla. Dupa ei au urmat Gaara si May dupa idea tatalui lui Gaara si mama lui May. Tatal Sakurei privea neputincios cum totul se intampla fara acordul lui.Deodata vede ca Sasuke si Sakura se indreapta spre usa luandu-si ramas bun de la toti prezenti.
-Unde crezi ca mergi? Am acceptat tot insa sa nu crezi ca va ramane asa, a spus tatal Sakurei plin de furie.
-Plec, plec departe de rautatile tale.Departe sa nu mai stiu nimic de tine, sa te uit si sa fi fericita cu cel pe care il iubesc. Dupa aceste cuvinte Sasuke si Sakura au luat-o la fuga urmariti de tatal Sakurei care fugea mancand pamantul.Au ajuns intr-o camera de bal cu toate cele 11 geamuri deschise larg astfel perdelele pluteau libere prin toata camera si vantul adia din ce in ce mai tare.Deodata tatal Sakurei ia o sabie din suport si eu pune lui Sasuke la gat tragand-o pe Sakura spre el, insa Sakura s-a zbatut reusind sa scape, si fugind spre suport arucandu-i o sabie lui Sasuke.
Lupta a fost stransa insa intr-o clipa de neatentie Sasuke fu strapuns de sabie iesindu-i prin spate.Sakura a tipat cat a tinut-o plamani apoi a fugit in spatele lui pentru al prinde.Acesta cu ultimele puteri isi ridica mana plina de sange si o atinge incet pe Sakura care plangea cu trei randuri de lacrimi.
-Te iubesc Sakura. Ti-am promis ca voi veni dupa tine oriunde vei fi si m-am tinut de cuvant, insa acum trebuie sa plec.Se pare ca am trait doar pentru am-i indeplini promisiunea.
-Nu, nu-i adevarat.Ai spus ca vom fi mereu impreuna si tu daca vei muri din nou vom fi despartiti si eu nu vreau.Nu ma lasa aici.Sasuke cu greu se ridica dandu-i ultimul sarut Sakurei. Buzele lor se unira incet printre lacrimi insa sarutul a fost scurt deoarece Sasuke strapuns de durere a cazut cu capul pe picioarele acesteia. O balta de sange ii cuprinse frumoasa rochie alba a Sakurei facand-o rosie. Ochi incet se inchideau printre lacrimi.NEGRU.
Sasuke muri in bratele Sakurei care tipa de durere.Simtea cum viata nu mai are sens.Simtea cum inima ii este injunghiata cu mii de cutite.Doar plangea pe trupul neinsufletit al lui Sasuke. Fara pic de suflet tatal Sakurei vine si o prinde de brat ridicand-o brutal de brat. Ochi Sakurei devenira adevarate cascade din care curgeau mii de siruri cristaline.Privea cum se indeparta de iubitul ei.Cum el zace fara suflare in propriul sange.Nu isi putea controla picioarele nici altceva ce apartinea de ea.In cap i venea mii de imagini cu baiatul.Fiecare clipa acum i se parea o vesnicie.Fiecare moment de fericire acum era o agonie, insa nu putea suporta asta.Isi trase bratul din mana tatalui ei luandui sabia din mana si indreptand-o spre ea.
-Ce crezi ca faci Sakura? Da sabia aici!
-Poate un om sa traiasca fara inima?
PARTEA A 5A INCURAND:X

9 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!

Te sfatuiesc sa iti faci un blog pe care sa postezi aceast fanfic. Nu este permis sa pui astfel de "Intrebari" daca le pot spune asa.

Pa, pa!

| CCCman a răspuns (pentru Mentaaaaa):

Okidoki, but, who asked? lol

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Mie îmi place.Continuă!big grin

| Mişaaa a răspuns:

Stai! Pune pauză!
După 2 urmează 4? o.0

| cooldreams a răspuns:

Partea a III-a?! unde e partea a III-a? macar da-ne site-ul.

| TheScamy explică:

Auzi te doare pe uh daca mai postez sau nu. Poate altora le plk.Shi in pls nu mai da-i com km ar fi(jalnic)nu ma int de voi ma int de cei care citesk sh le plktongue

| TheScamy explică:

Ori km o sterg ca nu eu am pus-o(SkAmA)verisoaramea ca imi stie parola de la id:d Shi eu nu as avea atata minte-n cap sa o scriu si nici so postez aikitongueShi ea a luat-o de pe un sitetongueO voi sterge si scuzati-ma pentru injuraturile pe kre vi le-am spus(nu eram eutongue)

| Asdhfg1 a răspuns:

Dami si mie siteul ca sa citesc tot de la inceput!

| CCCman a răspuns:

Orice cioban de Bucuresti are nevoie de brisca la el sa taie slana cand face un popas intre mijloacele de transport.
se intinde pe banca in statia de ratb cu acoperis verde inaugurat de primarita smart, sparge o ceapa, scoate brisca, taie telemeaua si slana si baga un pranz inainte de a lua urmatorul metrou spre Pipera Swamps unde da cu sapa.