| anonim_4396 a întrebat:

Partea a II a

Detectiv Killy incepu sa ia la intrebari pe fiecare:
-D.Killy:Copac 13, ai spus ca te cheama, da?
-Copacbig grina.
-D.Killy:Ia spune-mi, unde te aflai intre orele 16:50-17:50? si daca ai vazut ceva suspect,

de altfel.
-Copac:Aa...pai sa vedeti ca...adica eu am chiulit la ora aia, da stiu, dar am fost la

magazinul vis-a-vis de liceu, poate sa va confirme vreun vanzator de acolo si nu, n-am vazut

nimic suspect
-D.Killy:Am inteles, ma voi interesa.
Dupa urma, Imperatrix:
-D.Killy: Ia spune-mi unde te aflai intre orele 16:50-.
-Imperatrix:.17:50, da da, pai eram la ora de Franceza dupa am iesit putin pe hol si am

intrat la ora de Matematica; si nu n-am vazut nimic suspect, pot pleca acasa acum?!
-D.Killy:Imi pare rau, dar nu pleaca nimeni pana nu va iau declaratie la toti, multumesc!
-Imperatrix:Mdea, mersi si eu
Si lua D.Killy, declaratii peste declaratii, pana cand a ajuns la ultimul elev si anume MadPotato:
-D.Killy:Mad, imi poti spune unde te aflai intre orele 16:50-17:50?
-Madtongueai, la ora aia..eram la Franceza parca, dupa am avut pauza si am intrat la Mate.
-Zombalaul:Tu de ce minti ma, ca la Franceza n-ai fost!
-D.Killy: Este adevarat tinere?
-Madtonguepppai sa vedeti ca...mdaa, am fost afara dar n-am facut nimic!
Detectiv Killy isi scoase catusele si se uita la Mad furioasa:
-D.Killy:Si de ce m-ai mintit? ai ceva de ascuns clar, esti arestat preventiv pentru omor

din culpa!
Toti colegii erau: "wtf ba il aresteaza pe Potato"."pleaca ma, a chiar il aresteaza!".
-SweetGirl: Detectiv Killy sa stiti ca eu l-am vazut mai mereu pe Mad ca ii dadea tarcoale lui Doub...da' nu cred ca a facut el ceva!
-D.Killy: Asta ramane sa decid eu.

-Depresstongueoftim? nenorocitule!
-D.Killy: Si ziceai ca n-ai facut nimic domnule? zise D.Killy catre Mad.
Imediat il lua pe Mad incatusat, in pofida reactiilor unor colegi, huiduieli, injuraturi si altele.
Depress, Daisuki si restul fetelor, in timp ce o jeleau pe Doub, se contraziceau intre ele...Depress le spunea fetelor, ca nu s-ar mira ca Mad sa fie intr-adevar criminalul.
Daisuki adauga imediat ca intr-adevar Mad cel mai probabil este criminalul, fiind un tip foarte ciudat si mai retras de fel, - parca zambea cand l-a vazut pe Dante plin de sange, zise Zombalaul, Sweety spunea ca e nu crede ca Mad ar fi vinovatul.
Imperatrix o pufnea rasul vazand restul fetelor ca se agita, insa pe ea nu o interesa, nefiind prietena mai cu nimeni din clasa.
Baietii faceau pariuri pe seama criminalului, BestKiller tot nu-si gasea cutitul...-Bai inaptilor mi-ati ciordit voi sau nu pana la urma cutitul?
Dantellion incepuse sa-si mai revina si i s-a spus sa astepte putin, urmand sa primeasca niste pastile insa cand s-a intors Infirmiera, el disparuse.
Intre timp, Detectiv Killy a ajuns cu Mad la sectie si-l puse pe acesta in camera de interogatoriu nr 13. Il aseza la masa si-l intreba daca doreste ceva(apa..etc).Acesta i-a raspuns iritat ca nu doreste nimic, de altfel spunandu-i ca face o greseala si ca nu el este criminalul!
Detectiv Killy ii facu semn sa se opreasca si sa taca, pornind in acelasi timp si camera video (asta era procedura, ca marturiile criminalilor sa fie inregistrate, ca mai tarziu sa poata fi urmarite in caz ca le-a scapat ceva detectivilor).
-D.Killy: Sa incepem cu inceputul. Unde te aflai de fapt intre orele 16:50-17:50? si mai important, de ce ai mintit ca te aflai la ore?
-Mad: Aveam franceza iar eu nu prea suport profesoara, de altfel nici materia in sine si am chiulit. Am fost pe afara, la magazinul vis-a-vis de liceu am stat vreo 15 min si pe urma am plecat inapoi spre liceu.Intrand in curtea scolii, am vazut-o pe Doub vorbind cu cineva, m-am asezat pe o banca si la un moment dat ma uit spre ei, se imbratisau iar dupa pareau sa se contrazica, oricum s-a sunat si am plecat in clasa sa intru la ora de matematica.
-D.Killy: Si ce vrei sa spui cu asta?
-Mad: Ca nu-s eu vinovatul, Detective sunt 100% sigur ca tipu' ala a ucis-o pe Doub, era un tip nici inalt nici scund, brunet si tuns normal ca si marime a parului!
-D.Killy: Tu chiar vrei sa cred balivernele tale? Adica ce faci acum? ai vazut ca ai fost prins si inventezi personaje sa-ti salvezi pielea? Nu merge cu mine tinere, n-au reusit sa ma pacaleasca adulti in toata firea, d-apai tu un pustan de liceu? Eu zic sa lasi prostiile si sa spui ce s-a intamplat exact!
-Mad: Dar nu intelegeti... exact asta s-a intamplat!
-D.Killy: A, da? Foarte bine, cu toate ca nu avem dovezi concrete, esti principalul suspect si avem dreptul sa te retinem 48 ore preventiv.
Ea chema un gardian sa-l conduca pe Mad in celula lui.
Deja era noaptea tarziu, undeva in jurul ore 3...Mad nu dormea, se invartea in cerc in celula, vorbind de unul singur, un paznic trecu' pe langa celula lui, vazand ca vorbeste singur il pufni rasul si pleca mai departe.
In jurul orei 5 dimineata, criminalistii o suna pe Detectiv Killy, spunandu-i sa vina la locul crimei deoarece au gasit niste indicii importante.

Pareri, ceva? nemultumiri? sfaturi?

40 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Băăăi, eşti genial.
Îmi place.laughing)
Da' ştiu că nu tu m-ai omorât.smug

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

"Băăăi" mie nici acum nu-mi vine sa cred ca va placerolling on the floor adica e prima data cand fac asa ceva o.O

"Da' ştiu că nu tu m-ai omorât" - Esti sigura?smug exista o infinitate de scenarii care se pot intampla, deci....esti sigura? smug

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Îţi iese, serios.laughing))

laughing)), sunt sigură.
Aaahh, apropo, cine era tipul brunet cu care mă îmbrăţişam?laughing)

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

O sa vezi in partea a 3a, care e aproape gata big grin

O sa fie mai lunga decat credeam rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Uuuuu, buun.laughing)

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Deja m-am gandit la cum as putea sa o termin, am peste 10 variante...nu pot sa ma hotarasc sad rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Doub învie. Dwwaaaah.blushing

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Ar fi ceva, sa o dam in SF rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Nu contează.
Nu vreau să rămân moartă.sad

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

rolling on the floor soarta!

Ideea e ca nu vreau sa o dau in SF.puppy dog eyes

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Biiine, atunci.
Lasă-mă moartă.sad

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Sorry puppy dog eyessad

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

T_T.

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Daca te face sa te simti mai bine, cand o sa scrii tu o poveste (daca) poti sa ma omori pe mine, cum vrei tu...sa ma torturezi etc rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru Doub):

E ok.
Îmi place că toată povestea se învârte în jurul meu.smug
Te-aş tortura.big grin

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns:

Si Kata1yn? Cu fiecare capitol ce trece cu atat mai mult cred ca eu am omorat-o pe Doub T_T. Felicitari! Inca un capitol de succes!

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Mad e nevinovat! De ce? Simplu, pentru ca vrem partea a 3-a :3

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

In urmatoarea parte apari (cred)

Mersi.

| KillMePlease a răspuns:

cred că asta e cea mai faină poveste de la T/A

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

E cea mai super poveste pusa pana acum pe TPU!

Eu cred ca Dante e criminalul thinking

| Copac13 a răspuns:

Eu is criminalul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ai fost, nenorocitule! Doar tu crying.

Dar tu chiar ne cunosti thinking
Cu toate ca eu ori lesinam cand aflam, ori te luam la bataie.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Thx!

S-a terminat povestea? e timp si de lesin si de bataierolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Abia astept si partea a 3a big grin.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci chiar va place? ^_^

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Da ^_^.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Partea a 3a mainethinking

Ma bag la somn, ma trezesc foarte devreme (o.O)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu și nu mă interesează.
Uuu, e suuuper.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca imiti comportamentul lui Imperatrix din poveste? sperlaughing

Deci iti place, da? m-ai bagat in ceatarolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Mdea, dacă te face să te simți mai apreciat, eu doar o imit pe Imperatrix din poveste.
Chiar îmi place. Vreau să știu cine-i criminalul! Te suspectez să știi.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Uuusmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba, deja stiu care e criminalul. O da, eu stiu. laughing
Tare!

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia zi? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

e Sergiu mai, ti-am mai spus. Sau poate fi si... thinking Hmmm, instinctele mele spun multe.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibilitati sunt multe smug big grin

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Cand e gata partea a 3a? big grin