| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

Partea doi din DOAR UNUL.

-C-cum adi-di-dică? am reuşit eu să zic, printre bâlbâieli.
Nu îmi dau seama de unde, dar în mâna ei a apărut un cuţit. Îşi ridica mâna încet, iar eu eram atentă la cuţit, cât de tăios arăta. Perfect pentru vene. Dar am preferat să nu mă gândesc la asta acum. Parcă nu aş vrea să mor. De fapt, dacă stau să mă gândesc, de mai multe ori am vrut să-mi pun capăt vieţii, dar ceva m-a oprit. Acum nu ştiu ce mă opreşte. Aş vrea ca acel ceva să nu mă mai oprească.
Îşi ridică cuţitul tot mai sus, astfel încât am putut să-i văd iar faţa. Iar rânjetul acela parcă desprins din filmele horror nu îmi ajuta inima să bată mai lent!
-Dacă nu-mi zici tu, o să decid eu pentru tine.
Şi, fără să-mi dau seama când şi cum a reuşit, Unica era deja peste mine, cu cuţitul îndreptat spre capul meu. Abia vedeam ceva. singurul lucru care lumina era luna. Şi nu îmi dau seama cum s-a întunecat aşa repede! Oricum, Unica m-a speriat şi mai tare când şi-a trecut limba peste buza de jos, savurând momentul.
Am simţit că inima îmi sare din piept în momentul în care şi-a îndreptat suţitul cu viteză sper faţa mea. aAm riscat şi mi-am dat capul într-o parte. Şi, se pare, chiar am avut noroc. Se pare că dorinţa mea de a trăi este mai mare decât mă aşteptam. Cuţitul ei s-a blocat în pământ, iar pe faţa ei se observa descurajarea. Am profitat de moment şi am ieşit de sub ea, începând să alerg pe unde vedeam cu ochii.
Şi se pare că nu vedeam prea bine, deoarece m-am trezit într-un fel de încăpere sub pământ. Nu am idee prin se am căzut, dar ştiu că m-am tăiat în ceva pe picior. Şi rău de tot deoarece se vede carnea. Adică... din ce puteam observa în acea beznă.
-AAAA!
Acest ţipăt s-a auzit puternic de lângă mine. Mi-am luat mâinile de la urechi şi am încercat să desluşesc ceva în acea beznă. Dar nu am mai putu vedea când ceva mare şi solid m-am lovit chiar peste ochi. Am scos un geamăt de durere şi mi-am acoperit ochiul.
Apoi am simţit nişte braţe cum încearcă să mă ajute, cred, şi am auzit nişte voci în şoaptă:
-Scuze, ea nu ştie ce face. Ai păţit ceva.
Ea? Care ea? Nu puteam vedea nimic, de aceea am zis, cu o voce în care se putea observa nervozitatea:
-Cine eşti? Sau cine sunteţi?
-Eu sunt Mihai, iar idioata asta e Ale.
Parcă mi-ar păsa numele lor.
-Ăăă, voi ce căutaţi aici?
-Încerc să o fac pe idioata asta să nu mai încerce să se sinucidă.
Am auzit nişte gemete şi mi-am închipuit că acest Mihai care vorbea cu mine îi ţinea mâna la gură lui... ăă... Ale.
Am preferat să nu mai zic nimic. Nu păreau să mă ajute. Iar acea Ale se zbătea într-una. nici nu mă mir că vrea să se sinucidă. Dar apoi m-am gândit că probabil şi ei vor să mă omoare, la fel ca Unica, şi m-am depărtat puţin.
Peste câteva ore, după ce Ale s-a mai potolit, Mihai a s-a aşezat lângă mine şi a început să-mi vorbeasc. Despre orice înafară despre PORCĂRIA ASTA DE PĂDURE NENOROCITĂ. Aşa că am zis să încep eu să vorbesc despre asta:
-Suntem închişi aici cu pământul şi atât?
-Era un craniu pe undeva pe aici.
-Ce drăguţ, am zis mai mult pentru mine.
-Ce?
-A, nimic. Doar mă gândeam dacă sigur nu e o altă ieşire. Nu vreau să mă întâlnesc iar cu copila aia ciudată.
Şi cu asta m-am pus în toate cele 4 membre şi am început să caut o ieşire. Tot ce părea să fie pe acolo erau pereţi uşor rotunjiţi acoperiţi de mult pământ. Ca un fel de scorbură, dar sub pământ. Şi am crezut asta până să mă împing într-un perete unde părea scobit şi am căzut cam 1 metru în jos.
-Hei, eşti bine? m-a strigat Mihai.
Acum era şi mai întuneric, iar piciorul mă durea şi mai tare. Dar am zis doar:
-Da, sunt bine.
Mihai a mai început să vorbească, dar nu am înţeles deoarece am observat acolo un hanger, că nu pute-am să-i spun altfel. L-am luat, m-am uitat la el şi am văzut că este încă nefolosit. Aşa că l-am întrerupt pe Mihai:
-Aveţi ceva cu care am putea face foc.
Apoi am auzit zgomote ca "Dămi-le, Ale!" sau "Nu te las să-ţi dai foc!" şi multe gemete şi trosnituri. În scurt timp, Mihai mi-a aruncat un pachet de chibrituri. La a treia încercare, hangerul s-a aprins şi totul s-a luminat. Am putut observa un coridor lung cu pereţii frumos decoraţi.
-Ar trebui să coborâţi şi voi aici.
Au coborât şi cei doi, apoi am străbătut coridorul. Peste ceva timp coridorul s-a deschis într-o... ăăă... peşteră foarte mare şi luminoasă!? Cam asta e. Gheaţa pare de cristal, iar aurul şi argintul de toate formele adunat în mici drămăjoare te făceau să te simţi ca într-un palat. Mi-am aruncat ochii prin toată încăperea, până am văzut nişte funii atârnate de tavanul de gheaţă, în capătul lor atârnând cadavre pline de sânge!
M-am panicat imediat şi i-am căutat cu privirea pe cei doi idioţi. Pe Mihai l-am văzut îngropat în aur şi argint, iar Ale... cred că pipăia o coasă. Mi-am dezlipit buzele ca să le zic ceva, dar am auzit în spatele meu mici paşi. Când să mă întorc, dau de o faţă cu un rănjet la fel ca a lui Unica, parcă desprins din filmele horror. Mâini îi erau ridicate şi degetele împreunate peste un topor! Nu mai eram în stare nici măcar să ţip.

Ca şi data trecută, care mai vrea să apară doar să-mi zică. Mda. ştiu! A fost pălictisitor. Mai plictisitor şi total neamuzant. Dar poate că v-a plăcut.

37 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Super tare! Ai talent, bravo! Continua tot asa ca este bine!

| єχcєєℓ a răspuns:

Ăăă Mihai, colegul meu cumva?laughing

| ww2Totenkopf a răspuns:

Cu de mi-ai descoperit buncarul secret?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

De unde ai ştiut că e al tău? :o

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Paai am spanzurat pe capitanul america, cand eram nazist tanar >:)
http://imgur.com/DbjCFAT

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Şi ce ai făcut cu cadavrul lui?
Apropo... waiting
Azi, la şcoală, deoarece mi-am desenat şi eu ca oamenii semnul naziştilor pe mână, m-a ţinut proful de religie în pauză pe mine şi pe un coleg. Cer o despăgubire!

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Sa o adug pe profa ta la colectia mea de spunzurati?

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Un sfarma falci ajunge? Si pe CA l-am spunzurat.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

E prof. Şi m-a scos în faţă de mai multe ori din cauză că aveam tema făcută. Nu mă lăsa să citesc, în pana mea.
Dar merge un sfarmă fălci happy

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Cu ce vrei sa fie...Am cu aroma de banane,amvelope, porc, dildau, capsuni, cirese...

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Banane.
Nu înţelege greşit. Îmi place această aromă în milkshake.

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Ok...Trebuie sa te intreb ceva...

Dam o tura cu Furia Rosie?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Ăăă. perversule!? o.O

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Stai linistita.Je nu violeza.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

S-ar mai numi viol dacă mă întrebi şi eu accept? (ceea ce nu voi face)
Asta încerc să le explic şi colegilor mei care se violează reciproc.

| Seducatorul a răspuns:

Prea lunga povestea, am adormit citind la ealaughing

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Seducatorul):

Sunt curioasă dacă ai citit vreodată o carte.

| Seducatorul a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Nu! Asta-i unul din motive!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Super! Dar nu sunt chiar asa de sadica puppy dog eyes. Dar ai dreptate, chiar as vrea sa pipai o coasa laughing.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Eu am pipăit deja una, la bunica.
Mi-a luat ceva timp cu ierburile alea.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Eu as vrea sa am o coasa. De fapt as vrea sa am si colti adevarati dar nu ma lasa mama pana la 18 ani sad

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Şi eu vreau o coasă.
În schimb am o katana... de lemn... cumpărată de la King Art cu 14 lei laughing
Oricum, e drăguţă. E neagră, dar eu i-am dat numele de pinku smug
Era să stric lustra cu ea. Zic şi eu...

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Vrei asta de ziua ta :) http://imgur.com/jEe3Nzm

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Mai e până atunci. În plus nici nu ştii când e ziua mea tongue
Dine, nici eu. Am uitat. Poate îmi zici tu.

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Si tu colectionezi sabi?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Aş vrea eu, dar părinţii iar zic: "Unde le ţinem? Nu ai pe ce da banii? Şi ce faci cu ele?". Acea katana am primit-o, de fapt.

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Mama si bunica imi zic,, Ai dat 300 de lei pe aia!? Esti nebun``si ce ai mai pus tu acolo.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Eu nici nu am de unde să fac rost de bani sad

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Economiseste.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Mda... că pot strânge mulţi bani din alocaţie straight face

| Bia001 a răspuns:

Si eu vreau sa apar. te log.

| Igama a răspuns:

Vreau si eu sa apar!

| JustPaly a răspuns:

Care mihai eu?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru JustPaly):

Da laughing
Eu scriu numai ce reţin din numele vostru laughing