| Barajag a întrebat:

Pe cate perne dormiti? Nu de alta, dar eu am vreo 4(perne) si nu dorm pe niciunahee heeOare de ce?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi trebuie perne, imi ajunge patul. Probabil ca, in barlog nu se folosesc perne, mai ales cand apare ursul si incepe cutremurul.

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@ursulika, si eu sunt exact ca tine. big grin Am 4 perne, dar de vreo 3-4 ani nu suport nici o perna in timpul somnului. Chiar inainte sa adorm, le arunc pe cealalta jumatate a patului. Dorm aproape toata noapte pe burta si fara nici o perna. Este mult mai confortabil asa, nu ma mai doare gatul, cand ma trezesc, plus nu mai simt caldurile caniculare atat de intens. big grin

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu pot dormi decat pe o perina care sa fie moale altfel somnul meu nu e dulce.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am 2 mari si 8 mici.big grin
le schimb atunci cand se incalzesc.

pa, pa.

| Roby67 a răspuns:

Eu am una, dar dorm pe doua. Cum naiba?winking

| marrr a răspuns:

Eu am doua perne si nu-mi place sa dorm pe perna:d

| Reew a răspuns:

Nu stiu cate perne am, dar nu pot sa dorm pe nici una fiindca daca ma pun pe o perna nu mai adorm toata noapte big grin.

| maryana5 a răspuns:

E ca in povestea aceea cu printesa laughing
O printesa ratacita bate la usa unei contese' din regatul ei big grin spunand ca ea este printesa.
Contesa avand un fiu bun de insurathee hee o pune la test pe micuta printesahee hee O pune sa doarma pe 14 saltele fine-finutze surprise
Insa ii pune intre prima si a doua saltea un bob de mazare. Fata nu a putut dormi toata noaptea confortabil spunandu-le contesei si fiului ei ca a simtit ceva tare in spate toata noaptea laughingSi asa s-a insurat fiul contesei cu printesa day dreaming... si-au trait fericiti pana la adanci batraneti big grin oh go on

Morala? : Esti printesa! surprise WTF laughing

P. S taranca de mine dorm pe o perna straight face una si buna sigh

xoxo, mary laughing

| TwixulDrept a răspuns:

Pe una
probabil ca tu nu poti dormi pe perna
cunos persoane care nu dorm pe perna ci direct pe pat big grin

| G a răspuns:

Una sub cap si una de tinut in brate. laughing de cand eram mica dorm cu o perna in brate, nu pot sa ma dezobisnuiesc.

| cerculetezburatoare a răspuns:

2 perne, dar de fiecare data, dimineata nu le mai gasesc sub capul meu. Zici ca se teleporteaza pe jos rolling on the floor
Stii de ce nu poti sa dormi pe niciuna? In barlog, ursul vine dupa ce te culci tu si ti le fura. laughing

| Libelle a răspuns:

Eu iau perna in brate cand dorm.niciodata nu dorm cu capul pe perna.
am decat una.

| Laurici :x a răspuns:

Eu pe una, dar am multe, in diferite forme!blushing

| Диана a răspuns:

Eu am o perna in pat dar nu dorm pe ea. laughing
O folosesc dimineata ca s-o arunc in taica-meu cand incearca sa ma trezeasca. big grin

| SupraDozaDeVise a răspuns:

2 sau 3

| madalina00 a răspuns:

E mai confortabil asa. Nici eu nu dorm pe perne

| Brotacelu a răspuns:

Pai draga mea sora, poti sa ai si 10,,, daca le tii in dulap, ce sa iti fac, eu dorm pe una. big grin

| BabyPink a răspuns:

Am 4 perne plus una care o ţin în braţe şi una care o pun pe cap ca să nu-mi bată lumina în ochi dimineaţahee hee.

| lala178 a răspuns:

Nu dorm pe nicio perna, pur si simplu nu suport pernalaughing cateodata dorm cu un puiut de perna in brate, dar atatbig grin

| claudiea79 a răspuns:

Asa te-ai obisnuit sa nu flosesti nici una. aveam o prietena dormea pe puisor.dorm pe 2 perne mari daca nu am nu pot sa dorm

| Scuturici a răspuns:

Eu abia dace ating perna e mai confortabila salteaua! laughinglaughinglaughing probabil ai tendinta in somn sa te dai in jos si de asta big grinbig grin

| Akid a răspuns:

thinking
nu stiu dc
eu dorm pe unalaughing
si imi pun sub picioare 1 ca sa dorm eu mai bine

laughing

| Dania Meitoiu a răspuns:

Am 2 perne mari si 2 mici. De obicei le imprasti pe alea mari in pat si dorm in ce directie vreau. Dar dorm cu una mare si cu una mica sub cap si cealalta, a mica, in brate si cealalta, a mare,hee hee o pun pe la picioare. laughing

| luckyman_4740 a răspuns:

Eu cu iubi, avem doua perne, fiecare cu perna lui, dar sa vezi cand trebuie sa o imparti cu cocuta si lolitatonguehappy. Cred ca ti-ai dat seama despre cine este vb. Iar daca nu dormi pe perne, mai ales pe niciuna, inseamna ca deja faci prosti. have a nice dayhappy

| Victoria a răspuns:

Am 2 perne dar nu dorm pe niciuna laughing Dorm cu capul pe plapuma pe care o tin impaturita, o perna o tin in brate si cealalta pe pathee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Alex >D a răspuns:

Am doua perne d-alea pufoase! plus un pui micut, zici ca e gainusa. ( nu-s zoo tongue ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multe perne, dar prefer doar una, mare si cat de tare posibil(dorm pe o parte si am marea pretentie sa am capul la acelasi nivel cu coloana, scuzati cucofoniahee hee). Referitor la a doua intrebare:pai cum de ce?! Ai mai vazut tu ursulici care sa doarma pe perne?hee hee

| BingBang :D a răspuns:

Mie imi place sa dorm pe perne big grin De aceea am vreo... 7laughing

| iulih a răspuns:

Apoi asa am si eu 4 perne si nu dom pe ele tot pe langa ca, cad din pat laughing