| anonim_4396 a întrebat:

Primul care raspunde corect la toate intrebarile are funda.

1) Care este cuvantul care se pronunta intotdeuna incorect in limba romana?

2) Cat face jumatate din doi plus doi?

3) In preajma unui cocotier foarte inalt se afla 4 animale:
un leu
un cimpanzeu
o girafa
o veverita
Cele patru animale hotarasc sa se ia la intrecere: care animal va ajunge cel mai repede in varf pentru a lua o banana?
Dupa parearea ta, cine va castiga intrecerea?

4) Unde gasesti un caine fara picioare?

5) Unele luni au 31 de zile, altele doar 30. Cate au 28 de zile?

6) Cate animale a luat Moise cu el pe Arca?

7) 3 pisici mananca 3 soricei in 3 minute. In cate minute mananca 100 pisici 100 de soricei?

8) Intr-o familie avem urmatorii membri: mama, tata, patru fiice ale celor doi parinti deja mentionati, iar fiecare fata are un frate. Cati membri are familia?

9) De cate ori poti extrage 6 din 24?

10) Te afli intr-o camera cu trei intrerupatoare, care corespund unor becuri cu aprindere prin incandescenta, stinse, aflate intr-o camera vecina.
Nu poti vedea din camera cu intrerupatoare in cea cu becurile.
Ti se cere sa identifici, daca e posibil, carui bec ii corespunde fiecare intrerupator.
Ai dreptul sa intri o singura data in camera cu becurile.
Este posibil?

Răspuns Câştigător
| AinştainIsBack a răspuns:

1. Incorect
2. 3
3. Cocotierul nu face banane.
4. Unde il lasi
5. Toate(12)
6. 0. Arca era a lui Noe.
7. 3 minute
8. 7 membri(2 parinti, 4 fete, 1 baiat)
9. O data. Dupa ce l-ai scos pe 6, 24 devine 18, care nu mai e 24.
10. Da, e posibil.

| anonim_4396 explică (pentru AinştainIsBack):

Ok dar la ultima intrebare trebuie sa zici cum faci laughing

| AinştainIsBack a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu: Aprinzi primele 2 intrerupatoare, dupa 5 minute il inchizi pe primul. Al doilea e deschis, iar primul si al treilea inchise. Te duci in camera, 1 bec este aprins(al 2-lea intrerupator), 1 bec inchis rece(al treilea, pe care nici nu l-ai aprins) si un bec inchis cald(primul, pe care l-ai aprins apoi l-ai stins).

| anonim_4396 explică (pentru AinştainIsBack):

Bine, ai fundahee hee

| AinştainIsBack a răspuns (pentru anonim_4396):

Multam fainbig grin

| AirănMeidăn a răspuns (pentru AinştainIsBack):

4. Hotdog nu era corect?

| KobraXS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pornesti toate intrerupatoarele si te duci in camera urmatoare

| KLiNK a răspuns (pentru KobraXS):

Da atunci cum dracu sa stii daca intrerupatorului x ii corespunde becul y? ca doar becurile seamana la fel

| KobraXS a răspuns (pentru KLiNK):

N-am ideebig grin