| J7anine a întrebat:

Puteti obtine 1000 folosind de 8 ori cifra 8 si semnul "+"? happy

Răspuns Câştigător
| casperboyy a răspuns:

Cum sa nu optsuteoptzeci si opt plus optzeci si opt plus opt plus opt plus opt ar trebui sa faca o mie. Nu inteleg de ce nu am putut scrie cu cifre imi dadea un mesaj de eroare.

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca am face un pic de matematica atunci eu zic ca aceasta ar fi solutui 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000
iarta intarzierea in raspuns dar farte greu m-a lasat administratorul sa il dau a trebuit sa incerc mai multe variante de a-l scrie pana am reusit

| J7anine explică:

@Casperboy: Am patit si eu asta, sa nu pot trimite pe motiv de greseli gramaticale. Cam aiurea.