| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca de curand se apropie Ziua Pacalelilor de 1 Aprilie. Puteti sa-mi spuneti si mie niste farse amuzante pe care le-as pute-o face prietenilor, colegilor sau membrilor familiei?

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pasta de ras in tubul de pasta de dinti, papusi alunecosi, sonerii amuzante la telefon...laughing

| bblock69 a răspuns:

Fii atent...
Cumpare o sticla de Pepsi la 2 litri si un pachet de Mentos!
Desfa dopul de la suc, varsa putin din el (putin sa ne se observe ca e umblat la sticla) si pune in sticla 2 pastile de mentos!
Pune capacul la loc, strange-l bine si lasa sucul "sa se linisteasca"!
Apoi da-i cuiva sa deschida sticlawinking si da-te cativa pasi mai in spate...
Cel care va deschide sticla va avea parte de o Mare Surpriza rolling on the floor

| Julienne a răspuns:

1. Pune o folie de plastic transparenta la toaleta intre vas si colac. Noaptea e cel mai bun moment, ca sa nu fie remarcata. Apoi cand cineva o sa mearga la toaleta… Surpriza!
2.Cu toate ca e cunoscuta, inca e amuzanta. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.

| Biutzuca a răspuns:

Ia o farfurie, pune niste margarina (sau si unt)in farfurie presari peste sare si te duci la cineva si ii spui:
-uite! sarea si cu margarina creaza caldura. pune mana deasupra!
el pune mana deasupra si atunci ii apesi mana in margarina. o sa se curete geru pe mana!laughing. te rog imi dai si mie fundita ca nu am nici macar una!

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Uita`te la rasp mele anterioarewinking.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi, chiar aveam nevoie