| DaVà a întrebat:

Fiinda suntem la Trivia/amuzante am o provocare pentru voi!
Aceasta consta in 5 intrebari.Cine raspunde corect la toate, primeste funda!
1.Cate oua poti manca pe stomacul gol?
2.De cate ori il poti scadea pe 5 din 25?
3.Trei tati si trei fii mananca patru mere, fiecare cate unul. Explica!
4. Spune zilele saptamanii fara sa le spui numele. un numar, initiala sau o litera corespunzatoare
5. Un tatic vine acasa cu 12 bomboane intr-o punga. El imparte bomboanele in mod egal cate 4 la cei 3 copii, totusi raman 4 bomboane in punga. Explica!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. depinde daca sunt de om.
2. de cate ori iti permite buzunarul
3. nu erau cu gagicile?
4. zilele saptamanii au toate in componenta liter R. lurni, marti, miercuri, jroi, vineri, rambata, druminica
5. erau bomboane cu lichior de cirese?

10 răspunsuri:
| DaVà explică:

Bai deci nu aveti logica! Raspunsurile sunt asa!
1. Un singur ou pentru ca al doilea nu mai e pe stomacul gol!
2. O singura oara! Deoarece a doaua oara il scazi din 20
3.Asta e mai gra dar e cam asa:STRABUNIC-BUNIC-TATA-FIU
4.Aici nici macar nu ati miscat! Am zis fara imitiale si numare era foarte simplu:azi, maine, pai-maine, raspoi-maine, ieri, alaltaieri, rasalaltaieri
5.Asta e cea mai usoara! Raman 4 bomboane in punga deoarece unul din copii primste cele 4 bomboane in punga!
Patetic nu ati putut rezolva niste exercitii de logica de clasa a parta! Pot sa-mi acord singur funda?

| DaVà explică:

Deci @Kazimir desi raspunsurile tale nu au avut nici cea mai mica lagatura cu intrebarile, meriti funda pentru cum ai abordat cerintele si practic m-ai facut sa rad laughing

| pitikaaa a răspuns:

1.De Pasti, 1
2.De 5 oriraised eyebrows
3. Unul mananca 2raised eyebrows?
4. 7
5.nu stiu.

| Meluma a răspuns:

1. Unul singur
2. de 5 ori
3. Strabunicul, bunicul, tatal si fiul
strabunicul, bunicul, tatal = cei 3 tati
bunicul, tatal, fiul = cei 3 copii
Cei 4 mananca 4 mere.
4. L, m, m, j, v, s, d
Numar : 7 laughing
5. Nu stiu. :-s

| Caricatură a răspuns:

1.0.nu ajungi cu gura pe stomac sau aluneca ouale.

2.De 5 orihappy.

3.Hmmm...2 dintre fii sunt printre cei trei tati.

4.Prima zi, a doua zi, a treia zi, a patra zi, a cincea zi, a sasea zi, a saptea zi.

5.Al treilea primeste bomboanele cu tot cu punga.

| NimeniCelebru a răspuns:

1.Niciunul.
2. 25-5-5-5-5-5=0(de 5 ori)sau 25:5=5
3.Fiii au doar un tata. Cei trei fii mananca 3 mere, iar tatal 1=4 merehappy
4.Numar:7
Initiala:L, M, M, J, V, S, D
Litera corespunzatoare:L, M, M, J si V au la sfarsit litera "i"
S si D au la sfarsit litera "a"
5. A uitat sa dea la un copil? Asta chiar nu o stiu...sad
Sper ca am raspuns bine.Raspunzi si tu, ca sa vedem cum trebuia?batting eyelashes
Pa, pa

| Cristea a răspuns:

1->un ou pentru ca dupa aia nu mai ai stomacul gol
2->odata
3->Strabunicul, bunicul, tatal si fiul
strabunicul, bunicul, tatal = cei 3 tati
bunicul, tatal, fiul = cei 3 copii
Cei 4 mananca 4 mere.
4->le notezi pe fiecare cu cate o litera de la A la G ->A B C D E F G
5->ultimul copil ramane cu bomboanele in pungasmug

| Oana_5036 a răspuns:

1. 1 pentru ca dupa nu mai ai stomacul gol
2.De 5 ori...
3Aaaaaa...Pai unul e tatal unui fiu si asa mai departe
Adica ii numerotam asa:a, b, c, d.Si a, b, c sunt fii. b e tatal lui a, Ce tatal lui b si d e tatal lui c. A e fiul lui b, b e al lui c si c al lui d.
nu stiu daca intelegeti ceva...
4.aaaaa...adica:
L
M
J
V
S
D
5.HABAR NU AM!

| Căpșuuu a răspuns:

1. 3-4?
2.de 5 ori
3. 1 mananca 2
4. LMMJVSD
5.pai nu prea vad sensul, daca are 12 bomboane si 3 copii si le imparte egal nu ar trebui sa ramana nici una, nu?thinking numai daca unul din copii nu isi mananca bomboanele.asta ar fi explicatiahee hee

| vally400 a răspuns:

1. nici unul
2.de 5 ori
3.nu stiu
4.nu stiu
5.nu stiu din astea.

Întrebări recente