| Madonna22 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti niste bancuri superrrrr!
Cele mai amuzante primesc fundita!

Răspuns Câştigător
| Stefania_3489 a răspuns:

1. -De ce nu fac si cei de la Skol bere cu lamaie? Pentru ca ar fi prea aiurea sa-i spui vanzatoarei:
-O Skol cu lamaie!

2. Stii cum se uita o rata in beci?
- [ ce raspun toti ] Lasa capu in jos si se uita :p
- Ba nu, te duci cu rata in beci si o uiti acolo laughing

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Da, putem.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Ion,Vasile,Gheorghesi Azorel merg prin padure si gaseste Ion niste ciuperci pe care le pregateste pentru pranz.Le face ca lumea, condimentate, tot tacamul.In momentul in care Gheorghe era sa bage in gura zice"ba Ioane nu or fi otravitoare?", Ion"hai sa-i dam la Azorel si daca moare nu mancam, daca nu moare, mancam".Zis si facut. Dupa 3 ore, Azorel n-are nimic.Se pun si mananca, dupa 1 minut vine Marie si striga"Ioooooaaaneeee! O murit Azoreeeeeeel!", rapid toti isi baga degetele in gat si isi fac greata unuu la altii sa vomite ciupercile, numai Ion nu vomita si striga la cer"ooooo, o sa mor ca si javraaaaa!", la care Marie"cum ma Ioane? L-o calcat masina!"

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Era unul care l-a intrebat pe taximetrist cat il costa pana in centru.
Taximetrist:-10 lei.
El:-Daca il iau si pe prietenul de langa mine pana acolo cat face?
Taximetrist:-Tot 10 lei.
El(catre prieten):-Vezi ma, ca n-ai nici o valoare?

Ion si cainele in caruta, merge, merge si Ion da cu biciul in cal.
Calul:-Au ma! Doare!
Ion si cainele sar din caruta de spaima si se ascund in sant.
Cainele(catre Ion):-Mama, ce m-am speriat cand o vorbit calu'...

| umbrax a răspuns:

Www.google.ro o sa gasesti destule

| simona_4854 a răspuns:

Un copil plangea pe holul scolii si il vede directoarea! si il intreaba
-De ce plangi copile?
-Un elev mi-a daramat placinta!
-Si a fost cu intentie?
-Nu cu branza!
sau:
Mergea unu in trafic cu prietenul lui in dreapta! Si ii taie calea la unu'
la care zice ala
-Avea ceva cu mine?
Nu nu avea nimic cu tine, cu familia ta ave ceva!

| somebody121 a răspuns:

Iti pot da un site:http://funnyblog.ro/

| miraculosoana88 a răspuns:

Adam si Eva in rai:
Adam: Eva imi arati ce ai sub frunza?
Eva: Nu.
Nervos, Adam ii da o bata in cap si se uita sub frunza.
Adam: Unde dai si unde crapa.
Eva ii da si ea o bata in cap, si se uita sub frunza.
Eva: Unde iese cucuiul.
sau
A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
- Cine dracu esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?
- Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
- Adica. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie! trebuie sa ma trimiti inapoi!
- Ok. poti sa te reincarnezi dar. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
- Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis
- Deci. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
- Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
- Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai facut niciodata un ou?
- Niciodata!
- Eh. relaxeaza-te si lasa sa se intample.
Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!
Cuprins de fericire, a continuat si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa: IOANE! Trezeste-te dracu', betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/bancuri/cele-mai-tari-dintotdeauna/#ixzz23QazwU6L
funda :)

| handbalistu a răspuns:

La 3 dimineata se aude o bataie
in usa. Se scoala sotu', cand
deschide usa, sta unu' zambind:
- Ce vrei, mah, e ora 3
dimineata?!
- Scuze, n-ati putea sa ma
impingeti?
- Du-te, bah, de aici, la 3
dimineata? si-i inchide usa in
nas, si se duce inapoi in pat
langa sotie.
Sotia il intreaba:
- Cine a fost la ora asta?
- Pai, unu', cica vrea sa-l imping!
Sotia se ridica intr-un cot:
- Ti-aduci aminte cand ai avut
pana la motor, si nu te-a impins
nimeni si ai stat 4 ore pe
magistrala, ti-era greu sa dai o
mana de ajutor?
- Bine, zise sotul.
Isi trage repede o pereche de
pantaloni si iese afara, aici cam
ceata, si incepe sa strige:
- Bah, unde esti? Se aude un glas:
- Aici!
- Unde aici?
- Aici, in leagan! funda?