| Bubbulina_2682 a întrebat:

Spuneti-Mi baNcuri, cele mai amuZaNte primeSc funditSsalove struck!

Răspuns Câştigător
| MBG a răspuns:

Scoala e teroare

1)Fituica - Te uiti si câstigi.

2)Elevul chiulangiu - Tânar si nelinistit.

3)Sedinta cu parintii - Întâlnire de gradul III.

4)Dupa sedinta -Spitalul de urgenta.

5)Caiet de teza - Verdict: Crima.

6)Sfârsitul orelor: Am întâlnit si români fericiti.

7)Cancelaria - Cafeneaua groazei.

8)Sala de clasa - Zona Crepusculara.

9)Orele de fizica - La limita imposibilui.

10)Diriginta - Xena, printesa razboinica.

11)Dirigintele - Superman.

12)Catalogul - Adevarul gol-golut.

13)Încheierea mediilor - Memorialul durerii.

14)Chiulul de la ore - Sport la minut.

15)Lucrarea de control - Alba-ca-zapada.

16)Directorul scolii - Inamicul public nr. 1.

17)Seful clasei - Asasinul din umbra.

18)Perioada tezei - Spionaj si contraspionaj.

Ce sa fac?

Decat sa nu vorbesti deloc mai bine sa taci.

Grasu la gradinitza

Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
Ca replica, barbatul gras spune:
-NU asa sunt eu mai gras!

Un italian se adreseaza unui alt om de pe strada :
- Nu va suparati ! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine .
- Nu ma supar . Este langa fabrica de confectii .
- Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii .
- Langa fabrica de paine .
{Ohmul nostru nervos intreaba :}
- Bine mah , da fabrica de paine si cea de confectii unde le pot gasi ?
{civilul foarte calm}
- Una langa alta

Doua Bufnitze

Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

La posta

Merge un om la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati

3 lilieci

Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos,
unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat" !

LA doctor

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.
Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:
- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund

Jocul Elefantilor

De ce cade primul elefant din copac?
Pt. ca era mort.
de ce cade al doilea elefant din copac?
Era legat de primul.
De ce cade al treilea elefant din copac?
Credea ca e un fel de joc si era randul lui.

3 Cai si un catel

Trei cai batrani la un bar zice unu':
-Ba io cand eram tanar fugeam cu 100km\h!al doilea,zice:
-Aia nu-i nimic!io fugeam cu 150 km\h! al treilea:
-Ma duc pana la WC;vin imediat si va spun si eu cu cat de tare fugeam...
Se intalniste,acesta,cu un caine batran,rau de tot.Cainele ii zice calului:
-Am auzit despre ce vorbeati sa stii ca eu cand eram tanar fugeam de mancam pamantul fugeam cu 500 km\h !In fine se intoarce calu' si le zice la ceilalti:
-Ba,sa vedeti,cainele ala poate sa vorbeasca!

Nici nu stiu ce titlu sa-i pun!

Un snur se uita in oglinda si zambea pe sub mustati:
- Mamaaa, ce siret sunt!

Cum se uita rata-n beci?

- stiti cum se uita o rata in beci?
- Iei rata, o duci in beci si o uiti acolo

cerul e ,,SENIN"

Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Si asa a luat trei palme din senin.

Hipopotamul

-Ce trebuie sa ii faci unui hipopotam care are diaree?
-Loc!

Bula era pe moarte

BULA ERA PE MOARTE IAR MOARTEA I-A ZIS: DA-TE JOS DE PE MINE!

Moarte ciudata

La coltul unei case rotunde se auzi o impuscatura de cutit. Mortul cazu spanzurat

Ce ar fi facut printesa Diana daca ar fi fost vie?
STRUGURI!

Intr-un oras cu luminile stinse merge o masina cu farurile stinse. La un moment dat masina loveste un negru. Cum isi da seama soferul ca era nergu?
?
Era ziua afara

Intr-un azil de nebuni, un agent verifica daca sunt pacienti vindecati.Il cheama pe primul pacient :
-spuneti-mi va rog cat face 7 * 7?
se gandeste pacientul si raspunde:
-rosu
Agentul isi da seama ca nu s-a vindecat si il cheama pe al doilea pacient:
-spuneti-mi va rog ,cat face 7 * 7?
Socoteste pacientul 5 minute si raspunde:
- verde
Nervos, agentul il cheama pe al treilea pacient si ii pune aceeasi intrebare cat face 7*7?, la care pacientul se gandeste 10 min si ii raspunde:
-49
Bucuros agentul ca este macar un pacient vindecat il intraba:
-dar de unde ai stiut?
- pai am impartit pe rosu la verde

Mihai Viteazu mergea pe cal si dintr-o data cade. De ce?
-A trecut de coada calului!

Intrebare de baraj:
- Ce inaltime avea barajul?

2 Soareci

2 soareci se uita printr-o teava.Unul de la un capat , celalalt de la alt capat.
Intrebare:De ce nu se vad?
Ras:Pentru ca unul se uita marti si celalalt miercuri.

Bancuri seci

- Cand sta barza intr-un picior?
- Cand si-l ridica pe celalalt!

un om avea un cal, si calu nu avea nimic impotriva!

Stiti de ce au elefantii ochii rosii?
- ?
Ca sa se ascunda in cires
.
Ati vazut vreodata elefanti in cires ?
- ?
Ati vazut ce bine se ascund

- V-am povestit vreodata despre mine?
- Minele sunt niste gauri din care ies minerii !

Zorro vede o tipa care arata super. Ca sa o impresioneze, face un "z" pe gard.
Tipa:
-Uau, Zupermen

Erau 3 cai: unu' alb, unu' negru si unu mai incolo.

- De ce tinea Mihai Viteazu` securea in mana stanga ?
-De maner !

Era unul care a cazut pe ganduri si si-a rupt mana

- Ce zice tarzan cand vede o mie de elefanti venind spre el?
- Ia ute frate, o mie de elefanti venind spre mine!

Tanar frumos, student, nu beau, nu fumez, am o masina beton, casa cu 12 camere,
parinti bogati, nu vreau nimic, doar ma laud

Purcelusul la restaurant

Purcelushul la restaurant, catre chelner:
- Aici se primesc comenzi?
- Da!
- SEZI!

2 vulturi pe o stanca

Pe o stanca erau doi vulturi,unul era gri si unul era sa cada.

Submarinul

Era un submarin deasupra desertului.
La un moment dat se opreste ,se ridica periscopul si un matelot se uita prin el.
Comandantul: -Cati?
Matelotul: -15
Comandantul: -Ce 15?
Matelotul: -Ce cati?

ImparatiiEra o data ca niciodata ROSU imparat si VERDE imparat...
Ca daca era si GALBEN imparat va spuneam o poveste cu un semafor

UN MARINAR BALBAIT ESTE PUS PE CATARG SUS PENTRU AI ANUNTA PE RECUPERATORI CAND VEDE O COMOARA.
PRIMA ZI: re re re re re re re re re repede comoara in apa
Iar recuperatorii sar toti in apa si i-au comoara.
A DOUA ZI: re re re re re re re re repede comoara in apa
Iar recuperatorii sar repede in apa si i-au comoara
A TREIA ZI: re re re re, atunci sar toti in apa dar balbaitul continua re re re rechini

Vine unul in vizita la prietenul sau, director la spitalul de nebuni.
Nici nu intra bine si primeste de la un nebun o palma dupa cap.
Mai merge cat mai merge si mai primeste inca o palma de la alt nebun.
Tot asa pana cand ajunge la cladirea unde era biroul directorului.
Cand sa intre, primeste de la unu' trei palme dupa cap,
dupa care intra in biroul directorului si-i zice:
- Ba, da de ce mi-au dat astia cu palma dupa cap?
- Pai asta e modul lor de a zice "SALUT"!
- Bine, bine, da unu' mi-a tras trei suturi!
- Ala era balbait!

La un spital de nebuni, apare un doctor care vrea sa mai elibereze cativa nebuni.
Vine unu' care tragea un bocanc dupa el. Unul din infirmieri ii spune doctorului ca acesta crede ca trage un caine.
Doctoru' intreaba:
-Ce tragi bai, dupa tine?
-Un bocanc!
Doctoru' pleaca. Nebunu':
-Hai, Grivei, ca l-am pacalit!

Vine intr-o zi Basescu in ispectie la un spital de nebuni. Intra intr-o camera, iar un nebun il intreaba cine este.
-Nu stii cine sunt? Sunt presedintele tarii, Basescu.
-Lasa ma, ca atunci cand am venit aici si eu ma credeam Mihai Viteazu'

A fost odata ca niciodata Verde-imparat,care statea peste 10 mari si 10 tari si cum statea el asa se gandea : ba dar ce departe stau.
Urarea elevilor

Cine iubeste si lasa,
Cineva sa-i dea pedeapsa.
Mate pana nu mai poate,
In fizica sa inoate.
Sa-l prinda la copiat,
Sa aiba orar incarcat,
Fara disco, fara bar,
Fara chiuluri din orar.
Nimeni sa nu-l mai fileze,
Nimeni sa nu-l viziteze,
Nimeni la chef sa nu-l cheme.
Sa vedem mai face scheme?
o vaca pastea pe asfalt si deodata o loveste un vapor , pe cer trecea un stol de elefanti si elefantul zice cat e ceasul ?
vaca scoate termometrul si zice: miercuri !
Morala: Niciodata sa nu zici "Duminica 14?
Balada profesorilor
Cine pune patru-n teza
Sa ajunga cu proteza.
Cine pune absente si lasa
Corigenti in mare masa,
Dumnezeu sa-i dea pedeapsa.
Nimic bine sa nu-i mearga,
Tot din cap sa i se stearga,
Sa aiba salariu mic
Fericire nici un pic.
Elevii sa nu-l asculte,
Sa chiuleasca si sa cante,
Sa-l dea afara din liceu,
Fara somaj sau drept de leu.
Inapoi sa nu-l mai cheme
Sa vedem mai face scheme?
1.Cine se trezeste de dimineata caska toata ziua !
2.Cine rade la urma…inseamna ca nu s-a prins de gluma"
3.Cel mai haios status al meu a fost :" Je m-en fiche p`acoperish"
4.Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma kheama!
5.Majoritatea oamenilor sunt de acord cu cel care-si tine gura !
6.Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa
7.Daca prostia ar fii amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada
8.Daca toate masinile vin spre tine esti pe banda gresitta !
10.Daca Curvele Shi Jmekheri Ar Fi Fosforescenti Campulung Moldovenesc Ar Fi Las Vegas
11.Opriti planeta...vreau sa kobor
12.Daca esti invizibil, poarta-te ca atare !
13.Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
14.Ma cheama Bogdan, dar prietenii imi spun BA!
15.Ma culc la ora 22:00 , ma trezesc la ora 6:00 , nu beau , nu fumez , nu ma droghez , nu`mi inshel prietena … dar si cand o sa ies din pushcarie
16.Ma joc cu o grenada psst mi-a cazut cuiul pe jos…
17.Am un cap perfect patrat !
18.Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
ce este intre pamint si soare Raspuns=si

¦Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere….
Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste…

10% te vreau, 20% ma gandesc la tine, 30% imi amintesc de tine, 40% te respect,
50% imi lipsesti, 60% am nevoie de tine, 70% te plac, 80% ma innebunesti,
90% te ador, 100% fac misto de tine !

Culmea profesorului:
copii,ora viitoare va dau lucrare neanuntata!

vrei messenger de 777 mii de ori mai rapid ? n`avem` :)):-?

stau 2 fantome la taclale :-Auzi da u crezi in oameni?

Daca purecii ar lumina ca licuricii, Romania ar arata ca Las Vegas :))

fac teme ca altceva nu am primit de la shcoala

Cum deschide un politist o sticla de vin ? Vine politistul , pune sticla pe masa si deodata zice , " POLITIA , DESCHIDE ! "

Ma uit la luna Luna e superba ma uit la tine MAI BINE MA UIT DIN NOU LA LUNA

Cand mor sa imi scrietzi pe cruce BRB

Daca Superman e asa de destept de ce isi ia chilotzii peste pantaloni?

Culmea prostiei: sa conduci cu 1-0 si sa iei bataie cu 0-3 :))))))

Culmea zgarceniei :
Sa faci carti de vizita si sa nu le dai la altii.

culmea dresajului:sa dresezi un catel de usturoi

De la beat carciuma vin
Merg pe gard de drum ma tin
La subrat eu am un caine
De picior ma trage-o paine
Dau cu caini-n bolovani
Sa ma apar de dusmani

Doamne,Dumnezeul Meu, Da-mi Vacantza Tot Mereu, Fa Din Doua Un Semestru, Fa Din Mine Un Maestru, Fara Scoala,Fara Teme, Fara Mate,Nici Probleme. Sau Macar Daca Se Poate Subiectele La Mate, Dar Cu Tot Cu Rezultate. Dumnezeu,Cu Mila Ta,' ANULEAZA,TE ROG,TEZA

www.statusuri.blogspot.com nu vorbesc cu gura plina1.Cine se skoala de dimineata doarme mai putin
2.Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind
3.Daca ai karte,o duci la anticariat
4.Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere
5.Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica
6.Nu poti schimba trecutul,dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor
7.Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
8.Enervez in rate lunare
9.Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
10.Invata si din greselile altora,nu vei avea timp sa le faci tu pe toate
11.Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur
12.Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lukra pentru un nou sef. !
13.Decat intelectual , mai bine un amarat de miliardar
14.Cine fura azi un ou ,maine face omleta
15.Cum iti asterni,cum vine altul si se kulca in locul tau
16.Cand doi se cearta,al treilea... e martor
17.Nu face azi ce poti lasa pe maine
18.Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: La revedere!
19.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
20.Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia
21.Daca toata lumea este de acord cu tine,probabil ca esti foarte inteligent Sau s-ar putea sa fi seful
22.Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu
23.Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu
24.Nu beau,nu fumez nu ma droghez. un singur defect am - mint!

Am dat teza la romana
De am sa plang o saptamana
De scris n-am scris nimic
Si incep sa ma oftic
De ce eu n-am invatat?
Si cu tine eu am stat?
NUMAI tu esti vinovat
CA la teza am picat!

Fetele imi bat in geam si n-aud am termopan

Exista doua tipuri de oameni in luimea asta:eu si restul

Pasarile zboara'n zare
Eu ma uit
Ele dispare!

Intr-o balta mica
Patru oki clipeste
Ce sa fie oare?
Cre' ca e doi peste

I love you atât de tare
Încât I believe ca mor
You are so încântatoare
Oh, my dear, cât te-ador

When I go la brat cu tine
Ma simt very magulit
Ca are looking toti la mine
Oh, I’m so, so fericit

All ar fi atât e bine
But you see, nu-i chiar asa
Caci I tell ce simt în mine
Dar tu doar smile si smile într-una

And I think ca spun traznai
Please don’t face pe nebuna
Si mai look în ochii mei

Understand? I love you, draga
Cum the hell sa iti mai vorbesc
You are totul pentru mine
And I want sa te-ntâlnesc

But it’s difficult, vezi bine
Caci your mother is pe faza
Si din five în five minute
Carefully te controleaza

Maybe sa ajung la tine
Ca în Shakespeare, "Juliet"
I, "Romeo", love pe tine
Please, please…
Give me scara din boschet

Balada profesorilor
Cine pune patru-n teza
Sa ajunga cu proteza
Cine pune absente si lasa
Corigenti in mare masa
Dumnezeu sa-i dea pedeapsa
Nimic bine sa nu-i mearga
Tot din cap sa i se stearga
Sa aiba salariu mic
Fericire nici un pic
Elevii sa nu-l asculte
Sa chiuleasca si sa cante
Sa-l dea afara din liceu
Fara somaj sau drept de leu
Inapoi sa nu-l mai cheme
Sa vedem...mai face scheme?

Legile elevului
1. Intodeauna are dreptate, chiar daca nu i se da
2. Nu copiaza niciodata, consulta
3. Nu doarme in timipul orei, reflecteaza
4. Nu ramane corigent, e lasat corigent
5. Nu injura, se desacarca
6. Nu arunca cu creta, studiaza legea gravitatiei
7. Nu rade in ore, e fericit
8. Nu distruge scola, o decoreaza

Intr-o dimineata se scoala un om, auzind un zgonot puternic
Ce era? S-a crapat de ziua
Se uita in pat sa vada daca doarme sotia,dar nu o gaseste
Unde era? A furat-o somnul
Se hotaraste omul sa mearga la serviciu si vrea sa-si puna palaria,dar nu-i incape in cap
De ce? S-a sculat cu noaptea in cap.
Se duce omul la serviciu si e chemat de sef.Cum intra in birou,cade si ramane intins pe pamant
De ce? Era sarac lipit pamantului.
Se scoala cu greu saracul om si da mana cu seful,dar sefului ii putrezeste pe loc mana.
De ce? Era putred de bogat

TE ROG DA-MI FUNDITZA. daca nici astea nus de ajuns nu stiu ce este

5 răspunsuri:
| Deenniii a răspuns:

Cica era Bula cu doi prieteni si se tot laudau care a avut cea mai batrina bunica.
- Bunica mea a avut 78 de ani cind a murit.
- Slab, bunica mea a avut 94 de ani cind a murit.
Bula:
-? i mai slab, pai bunica mea a fost asa de batrina incit a trebuit sa o scoata tata in curte sa o impuste, ca nu mai murea nicicum.

Cica la spitalul de nebuni, toti nebunii intr-o camera, o galagie de nedescris! Intra doctorul:

- Ba! Ce-aveti ba?

Unu’ face:

- E… Noi suntem macaroane si fierbem acum!

- Gata! Ati fiert destul!

Toti se opresc, numai unu’ "fierbe" in continuare. Doctorul:

- Bai, tu n-ai auzit?

- Ba da, da’ eu m-am lipit de oala!

O bruneta, o roscata si o blonda merg la un detector de minciuni.Intra bruneta :

- Eu gandesc ca am o vila in australia!

- BEEP-Minti

Roscata:

- Eu gandesc ca am o motocicleta!

- BEEP-Minti!

Blonda:

- Eu gandesc….

- BEEP-Minti!

Profesorul întreabă:
- Măi Bulă, toată ora ai stat cu cu cîte o bilă verde în ambele mîini şi n-ai scris nimic. De ce?
- Ca să am control total asupra profesorului de matematică, dl. Green.

Http://www.bancuri.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi foarte fun daca ai vorbi si tu la fel ca noi.yawn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi pe www.mioritice.ro. da la cele mai tari din toate timpurile. distractie placuta!