| JustBelive a întrebat:

Vreau bancuri amuzante despre animale!
Fara injuraturi!

Răspuns Câştigător
| princessOfcaraibe a răspuns:

Doi lupi se duc sa fure oi.Ciocanitoarea ii aude si-i paraste ciobanului care se pune la panda. Seara ajung lupii la stana si vor sa intre pe o gaura din gard.Intra primul lup pe gaura si ciobanul ii trage o bata peste bot. Pune mana la bot si se intoarce catre celalalt spunindu-i:
- Intra tu primul ca pe mine ma bufneste rasul!

Metoda logica de vanat iepuri:
-Materiale necesare: o caramida, un morcov si un pumn de piper.
-Mod de operare: Te duci in padure si pui caramida intr-un loc deschis, unde poate fi observata cu usurinta. Peste caramida asezi morcovul, iar peste morcov presari piperul. Apoi, te ascunzi in desis. Iepurele vine, vede morcovul, da sa-l manance, inspira piperul, stranuta si se da cu capul de caramida!

De ce nu pot lucra pisicile la calculator?
Pentru ca sunt prea atente cu prinderea mouse-ului!

Un elefant si o furnica isi petrec o noapte intreaga in desfatarile trupului. A doua zi, elefantul moare. Furnica: "Bai sa fie... o noapte de placere, si acum trebuie' sa-mi petrec tot restul vietii sapand.

Trei broaste pe marginea lacului, stateau de vorba.

Zice prima: 'Oac.'

A doua: 'Oac, oac.'

A treia: 'Oac, oac, oac.'

La care prima scoate pistolul din buzunar si pac, o impusca pe-a treia.

A doua, mirata: '?!?
Ce-ai avut dom'le cu ea?'

A treia: 'Stia prea multe.'

Un om intra in curte la alt prieten. Bate la usa si iese cainele. Se ridica in doua piciore si spune:
- Stapanul nu este acasa!
Ala, de spaima, lesina Dupa cinci minute se scoala si-l intreaba pe caine:
- Daca esti caine nu ar trebui sa latri?
La care cainele:
-Ba da, dar nu am vrut sa te sperii...

Ursul se plimba prin padure cu o foaie in mana. Se intalneste cu lupul.
- Ce ai acolo ursule?
- Lista cu animalele pe care trebuie sa le ucid azi.
- Vai, si nu cumva sunt si eu pe lista?
- Pai, esti la numarul 45.
- Vai, nu ma omor?, lasa-ma sa ma duc la copiii mei sa-i mai vad o data si dupa aia poti sa ma omori!
- Bine, hai. Se duc, vede lupu ce are de vazut, apoi il omoara ursul.
Dupa un timp, se intalneste cu vulpea.
- Ursule ce ai acolo?
- Lista cu...
- Vai, si sunt si eu acolo?
- Da, la nr. 15.
- Ursule, nu ma ucide! Lasa-ma sa imi vad copiii, etc.
- Bine. Merge, se uita, moare si vulpea.
Mai tarziu, cu iepurele:
- Ursule, ursule, ce ai acolo?
- Lista cu animalele...
- Si sunt si eu pe acolo?
- Pai, esti la nr. 3.
- AOLEU! Si nu poti sa ma stergi de pe lista?
-... Ba da.

Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa. A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa. A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte... Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta. la telefon era sotul:
- Auzi nevasta, s-a intors cumva cainele acasa?
- Da, s-a intors. (raspunde mirata nevasta)
- Da-l la telefon ca m-am pierdut...

Dis-de-dimineata, la Politie suna telefonul:
- Ajutor, trimiteti de urgenta masina de interventii! Pisica a intrat in camera.
Ofiterul de serviciu se enerveaza:
- Ce-i cu gluma asta proasta? Cine-i la telefon?
- Eu, raspunse papagalul.

Doua pisici la casa de bilete de cinema:
- Doua bilete va rog.
- Dar, dar voi vorbiti
- Da, dar cand suntem inauntru vom face liniste!

Un buldog vede pe usa de la o curte ca scrie "Atentie caine rau" intra tiptil in curte ca sa nu-l auda cainele si in fata lui deodata aparu un caine mic.
Buldogul il intreba:
-Nai vazut cunva un caine mare si rau pe aici Cainele mic ii raspunde:
-Eu sunt cainele rau
-Da de ce esti rau?
-Ca n-am papat toata mancarica

Soricelul vede lilieci:
- Uite, mama, ingerasi!

Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina, mic, galben si piuitor, ca sa il aduca cadou lui Bulisor.
- Domnule, zise stewardesa, nu e voie cu animale in avion!
Se intoarse Bula in aeroport, se duse la WC, puse puisorul in chiloti si urca liber in avion.
Locul lui era langa o calugarita tanara si frumoasa. La un moment dat, Bula adoarme si, in timp ce visa, puisorul iese din chilotii lui, scoate capul prin slitul pantalonilor si incepu sa piuie. Calugarita, speriata, incepu sa-l zgaltaie pe Bula:
- Scoala, domnule, scoala repede!
Speriat, Bula tresarii, uitandu-se in toate directiile:
- Ce e, unde, ce ce s-a-ntamplat!?
- Domule, nu am deloc experienta in problemele astea, dar am impresia ca vi s-a spart un ou. (Zise calugarita)

Se intalnesc doi viermi. Unul:
-Ma tactu unde e?
-Pai, a plecat la pescuit.

Doi ursi stau de vorba, inainte de hibernare si privesc cum frunzele cad din copaci. Unul dintre ei zice:
- Odata si odata, tot ma trezesc eu mai din timp sa vad cine lipeste frunzele la loc!

Tigrul il intreaba pe soarece:
Tigrul: cati ani traieste un tigru
Sorecele: trei ani.
Tigrul: dar un soarece
Soarecele: depinde de tigru.

Doua femei pe marginea drumului discuta. Viorica ii spune Mariei:
- Auzi fa, pe sotul meu l-a muscat cainele vecinului…
- Si nu l-ai dus la spital sa-i faca injectii antirabice
- Nu, dar cainele a fost dus la dezalcoolizare…

Era odata un barbat care avea un caine pe care l-a numit Sex.
Intr-o zi s-a dus sa ii i-a cainelui o licenta noua.
-Domnule, as dori sa am o licenta pentru Sex.
-Si eu!
-Dar nu intelegeti, ea e un caine!
-Nu imi pasa cum arata.
-Dar.
-Nu ma intereseaza viata ta personala.
Cand a vrut sa e casatoreasca, i-a spus popei ca ar vrea sa aiba Sex la nunta.
-Cred ca ar trebui sa asteptati pana dupa nunta!
-Dar toata lumea ar fi incantata sa aiba pe Sex la nunta.
Familia omului a fost interzisa sa mai calce in biserica.
Cand l-a inscris intr-un concurs, a zis judecatorului ca vrea sa aiba Sex la tv.
Judecatorul a zis ca vrea sa dea mare.
Cand a divortat si se lupta pentru. custodia cainelui a zis ca Sex a fost foarte apropiat inainte de casatorie iar ca dupa aceea a disparut din viata
sa.
-La fel si cu mine! a zis judecatorul.
-Dar nu intelegeti, am avut pe Sex de cand aveam 9 ani.
-Trebuie sa fii fost tare puternic.
Pana la urma a ajuns la psiholog.
-Doamna, Sex a fost cel mai bun prieten al meu, dar acum a disparut.
-Tu trebuie sa intelegi ca sexul nu e cel mai bun prieten al omului. I-ati un caine.

1 răspuns:
| Barajag a răspuns:

Magarul merge pe drum, iar in spatele lui, porcul:
- Bai magarule ce murdar esti! Pe unde te poarta stapanul? Ce slab esti! Nu prea-ti da sa mananci! Si cu ce desagi mari te-ncarca stapanul! Vai de viata ta!
La care magarul se intoarce spre porc:
- Bai, mi se pare mie, sau tu nu esti porcul de anul trecut?

Un tip il intreaba pe vecinul sau:
- De ce in fiecare sambata se aude cum tipa pisica ta?
- Pai o spal.
- Pai si eu o spal pe a mea, dar nu tipa.
- Probabil ca tu nu o storci de apa!

- Ce primesti la un restaurant moldovenesc daca ceri creier pane?
- Mimorie di porc prajita!