| dragonu35hp a întrebat:

Vreau si eu sa stiu niste povesti d-astea de speriat sau de facut misto de prieteni o sa va dau eu un exemplu mai jos.
Povestiti asta prietenilor pe un ton asa sa pareti credibili.
"Asta este o poveste adevarata mi-a spus-o si mie un baiat.
Era o femeie d-asta batrana si ii murise fiul si ea in fiecare noapte la 12 se ducea la mormantul lui dar ca sa ajunga acolo trebuie sa ia un taxi. Se duce 1 an, se duce 2 ani, se duce 5 ani. Intr-o seara batranica isi uita poseta la taximetrist in masina iar asta se duce la casa ei,ciocaneste in geam dar nimic, un vecine iese si ii spune ca batrana e moarte de 5 ani. Taximetristul atunci merge repede la mormant unde se ducea batranica si o vede acolo scormonind in pamant. Taximetristul o intreaba: Doamna,dumnevoastra mancati morti? Si ea raspunde: DA!
Cam asta e, trebuie sa tipati tare "DA!" sigur se sperie astia.
Astept raspunsuri. happy

4 răspunsuri:
| dragonu35hp explică:

Depinde cum o povestesti si tu, mai trebuie adaugate detalii dar eu am scurtat povestea.winking

| Ionutza2012 a răspuns:

Se sperie pe naiba

| Ionutza2012 a răspuns:

Se sperie pe naiba

| ancuta20 a răspuns:

Nu e deloc o poveste infricosatoare!