| bruno04 a întrebat:

Salutare. As vrea sa aud cel mai bun banc. Cine se pricepe? Cel mai bun banc o sa fie raspuns castigator.

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Ce-a păţit surioara ta?
- Şi-a rupt piciorul.
- Vai, ce păcat! Cum s-a întîmplat?
- Am pus pariu care din noi se apleacă mai mult pe fereastră. Şi ea a cîştigat.

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una".
Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una":
-Ionel, tu ce ai scris?
-Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una.
-Bravo!
-Dar tu Geogele, ce ai scris?
-Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matematica mama m-a ajutat, mama e numai una.
-Excelent!
Insfarsit a venit si randul lui Bula
-Si tu, Bula, ce ai scris?
-Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
MAMA, E NUMAI UNA!

- cu ce impusti un elefant mare, albastru?
(cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)

- cu ce impusti un elefant mic, albastru?
(il lasi sa creasca, si apoi il impusti cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)

- cu ce impusti un elefant mare verde?
(il vopsesti, si apoi il impusti cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)

- si cu ce impusti un elefant mic verde?
(asta E OCROTIT DE LEGE )

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?

- Închipuie-ţi, canarul nostru bea benzină şi apoi zboară trei ture prin cameră după care pică pe parchet!
- Mort?
- Nu, i se termină benzina...

| bruno04 explică (pentru Lαrisα):

Bravo. Super banc. de fapt super bancuri, glume.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In parc, se aude dintr-un tufis:
Te iubesc!
si eu!
Te ador!
si eu!
Ma cheama Vasile!
si pe mine!

In alt tufis:
Bag-o!
stai putin s-o mai pup
Bag-o!
stai ma putin s-o mai pup!
Bag-o odata!
**Stau calm, erau 2 babe care isi inmormantau pisica**

Ce faci imediat dupa ce dai coltu? Laba, cat timp nu te vede nimeni

| pepsi99 a răspuns:

Bula si taicasu se plimbau cu masiba si tacsu zice
-Bula vezi fata aia, i-am tras-o.
-Si eu tata.
Tacsu se mira, dupa ce mai merg tacsu zice
-Si aleia i-am tras-o
-Si eu tata
Taicasu uluit zice
-Ma bula, cand vad o fata si i-am tras-o zic "țac", daca si tu i-ai tras-o zici "pac"
Merg ei tacsu
-Tac
-Pac
Dupa o vad pe maicasa lu' bula si pe sora lui si ei:
-Tac
-Pac pac