| anonim_4396 a întrebat:

Scrieti ceva referitor la aceasta postare: un banc, o ghicitoare, o poveste, un fapt divers, sau orice altceva care sa merite o funda. P.S: Sa nu fie nimic copiat de pe internet. Ganditi-va cu ce ati putea veni pentru a merita o fundita si aplicati la aceasta intrebare. Vreau sa vad ce imaginatie au utilizatorii TPU. Ar fi super daca ati posta ceva ce nu este stiut de foarte multa lume. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Uite aici ceva ce cred ca nu stie toata lumea. Stiu ca e luat de pe net si nu ma astept la nicio funda, dar unele sunt chiar amuzante :))

http://www.codrosu.ro/......stiati-ca/

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Imi place ca te straduiesti, e de apreciat. daca nu mai intervine nimic, te faci cu o fundita. happy

37 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Deci,să scriu ce-mi trece prin cap?

Un iepuraș alb, pe care-l călărește Cheloo când își ține predicile. http://i.imgur.com/Pqvde.jpg

*nu mă lua-n seamă*

| anonim_4396 explică (pentru Musique):

Nu e o idee rea. ai imaginatie happy

| GroparuVesel a răspuns:

Sunt gropar.

| anonim_4396 explică (pentru GroparuVesel):

In afara de nick-ul tau, asta e si meseria pe care o practici? big grin

| GroparuVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,da este.

| anonim_4396 explică (pentru GroparuVesel):

Si, se castiga bine? esti multumit cu meseria ta? happy

| GroparuVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Da la ambele intrebari.Mai ales ca stiu cum sa imi gestionez afacerea mostenita de la tata-miu.

| anonim_4396 explică (pentru GroparuVesel):

Pai atunci, bafta in continuare. Si, la cat mai multi mortibatting eyelashes

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pretenaș care-i întrebarea până la urmă?

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Pretenas, nu e o intrebare. Eu vreau sa dau o fundita, iar tu sau oricine altcineva trebuie sa scrie ceva la aceasta postare prin care sa merite acea fundita; e mai mult o chestie de imaginatie. Vreau sa vad cu ce m-ar putea uimi cineva astfel incat sa primeasca fundita de la mine, pentru ca multi, la intrebari importante, spun ca dau funda si apoi se fac ca ploua, dupa ce afla raspunsul. Nu crezi ca asta ar fi o fundita binemeritata?

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Pretenaș tu ai dreptate într-o anumită masură. Însă văd că ai foarte mulți candidați.Mă întreb cum vei reuși să iei o decizie.
În fine, cam despre ce ai vrea tu să scriem noi acilișa? Să nu-mi spui ca despre orice!

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Pai si care e acea anumita masura? Intrebarea o sa ramana aici mult timp. Nu chiar orice, dar in limita bunului simt big grin. Ceva care nu stiu inca si m-ar putea interesa, sau ceva care amuza foarte tare, ceva care sperie etc. Think about it, prietenas happy

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi mă refeream la faptul că și mie mi s-a întămplat să scriu că voi da fundă și nu o făcusem.De ce? Pentru că fiecare răspuns conținea o parte din ceea ce mă interesa.Deci nu era un răspuns complet care să merite într-adevăr funda mult dorită. Dacă aș fi putut să acord mai multe funde crede-mă aș fi facut-o! happy

And I will think about it.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Si deci, ceva care nu stii? Paai, am cateva chestii pe care le-am retinut de la scoala laughing

Sa incepem :

Iti petreci cam 5 ani din vietisoara ta mancand.
Pielea de pe corp cantareste cam 4 kg din greutatea corpului tau.
Creierul 1400 g.
Cainii au vedere alb-negru, spre dezamagirea mea.Dar pot percepe, daca imi aduc aminte bine in jur de 2000 de cuvinte din limbajul stapanului.
Gainile nu vad in amurg.
Albinele isi comunica locul in care au gasit mult polen printr-un dans laughing
Clipesti de aproximativ 40 de mii de ori pe an.
Cerebelul se mai numeste si arborele vietii, iar daca e distrus tonusul muscular nu va mai exista.
Persoanele "rotunde" au si ele avantaje: simt mai greu frigul si cazaturile se atenueaza mai usor.
Margaret Mitchell care a scris "Pe aripile vantului" este de fapt Cella Serghi si cred ca e si fiica lui Barbu Stefanescu Delavrancea("O vara ciudata" e scrisa de Cella Delavrancea), in plus mai e si dobrogeanca. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Foarte interesant despre caini, gaini si cerebel. Te mai las sa te gandesti. Fa-ma sa iti dau fundita! happy

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru fundiță! happy

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Nu ai pentru ce. Ai meritat-o! happy

| FartsMaker a răspuns:

Stiati ca pe vremea lui Vlad Tepes in fiecare zi era 1 aprilie?
De ce?
In fiecare zi un om lua teapa!

| anonim_4396 explică (pentru FartsMaker):

Buna asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" Ar fi super daca ati posta ceva ce nu este stiut de foarte multa lume. " - Guvernul american vrea să distrugă fiecare ţară din Europa. Până acum au început cu Grecia, Spania, Portugalia şi ceva din România. Urmează Italia şi ţările din Scandinavia. Peste câţiva ani ungurii vor comunica cu extratereştrii, iar Iisus va coborî din nou pe Pământ în Rio de Janeiro să-şi vadă statuia. Cei din Zimbabwe vor trimite 3 oameni pe lună, iar populaţia Chinei va creşte la 5 miliarde.

Nostradamus ar fi gelos, probabil voi fi omorât peste câteva zile de illuminati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca sa ma amuze sau sa ma sperie ceea ce ai scris tu, cred ca mai mult sa ma amuze. pai cum ar putea USA distruge Norvegia de exemplu, care e o tara foarte puternica din majoritatea punctelor de vedere? ungurii nu sunt in stare sa comunice cu vecinii lor, care suntem noi, d'apai cu extraterestrii. nu cred ca China va atinge vreodata 5 miliarde de locuitori, pentru ca au legi foarte stricte impotriva familiilor cu mai multi copii. cat despre Nostradamus, daca nu i-a iesit predictia despre Gangnam Style, nu imi mai este frica de nimic. deci, cred ca nu asta e raspunsul corect. mai poti totusi formula ceva, cat de cat mai credibil. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper că reply-ul tău conţine o doză serioasă de sarcasm, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Contine o doza minuscula. cand vei argumenta ceea ce ai scris mai sus, poate o sa te cred. da' chiar, de ce nu te duci la Acces direct, ca te face S. Gherle vedeta nationala. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eşti un om bizar, amice. Ai pus întrebarea la o categorie anume, deci nu trebuie să fie nimic credibil, adevărat sau plin de sens şi logică pentru a putea răspunde. Ai zis că vrei să vezi imaginaţia şi să venim cu ceva ştiut de puţină lume. Luând în calcul categoria şi cerinţele, eu am " debitat " ceea ce se vede în primul răspuns. Înţelegi?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, ai dreptate. Dar suna totusi, parca prea SF pentru gusturile mele. sad

| GiAnca a răspuns:

Imaginatia mea nu e disponibila momentan.
Va rugam reveniti dupa ce o prind.
P.S.:Cred ca am vazut-o; calareste ultimul porc ramas netaiat de Craciun.

| anonim_4396 explică (pentru GiAnca):

O sa revenim happy

| OskarRM a răspuns:

Foaie verde de alun, nu e pasăre ca porcu'.

| anonim_4396 explică (pentru OskarRM):

Asta stie oricine happy

Răspuns utilizator avertizat
| CichasEmo a răspuns:

S-a intamplat odata la mine scoala.
Era ora de mate si cei de-a 8 invatau despre Newton.
Profa:Ce adescoperit Newton?
Elevi nimic.
Profa:Ce a descoperit Newton?
Din nou nimic.
Profabig grinaca nu raspundeti dau la toata clasa 2!
Tot nimic! Cand profa s-a dus sa le treaca ''lebada'', tabla a cazut.(doi s-au batut in pauza, si si-au dat in ea).
La care un copil spune:Asta a descoperit Newton! Imi dati 10?

| anonim_4396 explică (pentru CichasEmo):

Foarte tare asta. a luat 10? dar totusi sa mai asteptam si alte variante, nu vrei? big grin

| CichasEmo a răspuns:

Nu.Dar chiar s-a intamplat!

| anonim_4396 explică (pentru CichasEmo):

Pai eu cred ca trebuia sa ia 10. poate prima oara nu a stiut sa explice, dar cand a cazut tabla, a stiut ca asta a descoperit Newton. anyway, nu se intampla asta peste tot, e ceva cat de cat unic. happy

| CichasEmo a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i asta profei de fizica!