| anonim_4396 a întrebat:

Se duce Gheorghe la Ion si-i spune;-Ia fii atent mai Ioane ce binoclu mi-am cumparat.Vezi dealul ala? Eu pot sa-l vad mai aproape.Ion se uita la el si;-Pleaca mai c-ai dat banii degeaba pe el. Du-te si da-l inapoi si ia-ti banii pe el inapoi ca nu-i bun de nimic.Gheorghe exasperat de acum;-Mai Ioane, ca sa ma crezi, sa stii ca m-am uitat in curte la tine aseara si, doamne ce te mai jucai cu nevasta-ta...;-Mai Gheorghe mai du-te mai si du-l inapoi mai ca eu nici n-am fost aseara acasa. Da-ti si voi drumul la cite un banc.

9 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Doi matematicieni in fata unei gradinite.
Doi copii intra in gradinita, cinci ies afara.
Primul matematician catre al doilea:
-Daca mai intra inca trei copii, nu mai este nici unul inauntru happy

| Marii a răspuns:

CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. La sfarsit, ramân 3 finalisti: 2 barbati si o femeie.
Testul final: primul barbat este dus lânga o usa, i se da un pistol si i se spune ca dincolo de aceasta usa, pe un scaun, se afla sotia lui.
- Ucide-o!
- Glumiti!? Nu-mi pot ucide nevasta!
- Atunci nu este o slujba pentru tine!
Al doilea barbat primeste aceleasi instructiuni, intra în camera si dupa 5 min de liniste, iese afara plangand:
- Am încercat, dar mi-e imposibil...
Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri în pereti. Dupa 10 min, se face liniste, iese femeia obosita si transpirata:
- Pistolul avea gloante oarbe, a trebuit sa-l omor cu scaunul!

| tarziu a răspuns:

Sper sa nu repet din bancurile scrise prin alte postari
Bula se duce in vizita la colegul sau american Bubby. Bubby il primeste in apartamentul lui downtown, ii arata sistemul Home Cinema, mobila rafinata, il serveste cu mancare buna, etc.
Bula il intreaba cu ce se ocupa de isi permite toate astea... la care Bubby ii spune:
-Am o firma de constructii, vezi podul ala peste rau in departare? - firma mea l-a facut.
Dupa un an si ceva, Bubby vine in vizita in Romania, la Bula. Acolo, Bula il primeste la vila lui opulenta placata cu marmura, ii arata ca are cate un Home Cinema in toate camerele, inclusiv in buda, covoare din piei de animale rare, il serveste cu tacamuri din aur, etc...
Uimit, Bubby il intreaba cum de isi permite un asemenea lux, la care Bula raspunde:
-Si eu am o firma de constructii... vezi tu raul acela? - acolo trebuia sa fie un pod.

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:

- Domnisoara, doua bilete.

- Da, sigur, pana unde?

- Gheo, ii spunem?

- Nu.

- Domnisoara, doua bilete, va rog.

- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.

- Gheo, ii spunem?

- Apai, spune-i.

- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Un tip intra disperat pe usa cabinetului:

- Domnule doctor, domnule doctor, sunt disperat, in fiecare seara, cand ma bag in pat am impresia ca este cineva sub pat.

Cand ma uit sub pat, am impresia ca este cineva pe pat... si tot asa pe pat, sub pat, pe pat, sub pato sa innebunesc.

- Domnule, asta o vom rezolva fara nici o problema in trei ani de sedinte. Vino de trei ori pe saptamana!

- Dar cat costa o sedinta la dumneavoastra?

- Numai o suta de dolari

Tipul pleaca dezamagit. Peste cateva luni doctorul il intalneste din intamplare pe respectivul plimbandu-se linistit pe strada:

- De ce nu ai venit la mine ca sa facem tratamenul?

- O suta de dolari sedinta? Am rezolvat-o cu 10 dolari! Mi-a spus un barman cum sa scap de obsesie

- Pai cum asa, un barman?

- Da, mi-a dat solutia: am taiat picioarele patului...

| (0$t!n@ a răspuns:

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!
Intr-o zi Alinuta ajunge la scoala dupa ce a lipsit cateva zile.
Profesoara: Alinuta de ce ai lipsit de la scoala?
Alinuta: A murit bunica.
Profesoara: Da de ce a murit bunica?
Alinuta: Ca a calcat-o autobuzul pe deget.
Profesoara: Si numai de atat?
Alinuta: DA, dar avea degetul in nas.
- De ce fug moldovenii dupa salvare?
- Ca sa pupe crucea
. De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?
Cand se strica un canal, sapa altul.
Q: Ce face olteanul cand nu are ce face?
A: Se dezbraca si isi pazeste hainele.

Ai carte, ai cu ce så te stergi la cur.
Doamne, mare e gradina ta, poarta deschisa si prostii sar gardul
Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste
Cine fura azi un ou, si se lasa prins... e bou!
Omu' se naste prost, invata toata viata... si tot prost moare.
Ce-i mult strica si ce-i putin nu-i d'ajuns!
Cine ma scoala de dimineata are interesul sa ajunga departe inainte sa ma dezmeticesc!
Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.

De ce dorm oltenii cu ceasul` in gura?
- Ca sa le miroasa gura a tic tac.
De ce poarta oltenii pijamalele in patratele?
Ca sa joace puricii sah.

Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.
Dupa ce au facut-o stateau ei in dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zise unul:
- Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini
Cum spun moldovenii la piureul de cartofi?
Barabuli batusiti

:Cum prezinta la TV o crainica moldoveanca o piesa a formatiei "The Doors"?
R: Si acushica urmiaza "Ansamblul Ushile"!
De ce se numesc moldovenii căciuli? Pentru că stau pe capul ardelenilor.

- De ce moldovenii isi vopsesc masinile rosii?
- Sa le ciocneasca de Paste.
- Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Razboiul stelelor"?
- Galshiava pi shier
La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".

-Din ce este facuta o bomba?
Din ardeleni si moldoveni.
De ce?
Pentru ca ardelenii sunt prosti de bubuie si moldovenii se imprastie

Moldoveanul soseste cu intirziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarit:
- imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decit frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.
- Apoi, Doamne, frumusetea-i trecatoare

Ibig grine ce politaii scot pistolu si trag intr-o usa?
Rtonguet ca scrie pe usa trage
Icall meare e cel mai usor sport?
R:-aruncarea cu privirea

Care e diferenta dintre un OZN si o blonda desteapta?
Tot auzi de ele, dar nu se vad niciodata!

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
Vad o femeie grasa
-Tati, tati! uite mancare!
-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
-Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!
-Nu fiule, asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
-No, acum-i momentu’ tati
-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

| laura64 a răspuns:

In timpul perioadei de relaxare a relatiilor dintre Rusia si America cei doi sefi de stat pentru asi arata bunele intentii hotarasc sa faca schimb de secretare.
La o saptamana dupa schimb americanul o suna pe Mary. Buna, ce faci?
-Ce sa fac, programul de lucru e bun, Moscova frumoasa e totul OK.
Suna si rusul.
_Salut Natasa, ce faci?
-Bine, totul haraso, spasiva. Orasul frumos, oameni amabili, numai un lucru : mi-au dat o uniforma cu o fustita scurta, scurta, de mi se vad coa... le si pistoalele.

| Winniee a răspuns:

Alinuta se urca intr-o zi in autobuz cu mama ei… mare ingramadeala. La un moment dat Alinuta ii spune mamei:
- Mama, cred ca am ramas gravida.
La care mama:
- Cu cine, scumpo?
Alinuta:
- Nu stiu, ca nu pot sa ma intorc sa il vad.

Doua blonde stateau de vorba.
- Te-ai uitat vreodata in ochii sotului tau in timp ce faceai sex?
- Da.
- Si ce mutra avea?
- Statea in usa ca prostul!…

La Bula vine un vecin:
- Auzi ma Bula, vrem sa tapetam camera de zi, si e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat cate suluri ai cumparat?
- 20.
- Multumesc.
Dupa 2 saptamani se intalnesc:
- Auzi ma, tampitule, am cumparat 20 de suluri si 7 mi-au ramas in plus.
- Pai si mie…

Răspuns utilizator avertizat
| andrei1555 a răspuns:

Bulă, ce ai vrea să îţi scrie pe cruce, după ce mori?
- Ceva simplu şi concis.
- Ca de exemplu?
- Vin imediat!

| spiridush2012 a răspuns:

Tare