| RAY a întrebat:

Stop discriminării femeilor pe Marte

Se afirma ca planeta Marte e una masculina, ceea ce este misogin, discriminatoriu

5 răspunsuri:
| RAY explică:

Https://ilg2.org/......w-on-mars/

Răspunzând discuțiilor recente privind planurile de stabilire a așezării umane pe Marte și anchetei în curs de desfășurare a vieții pe Marte de către NASA, Keina Yoshida și Emily Jones au susținut că feministele - în special avocații internaționali feministi - au ceva important de adus la astfel de discuții. Acest exercițiu, devenind din ce în ce mai mult decât pur abstract, îmi este foarte familiar. În fiecare an, în clasa mea de teorie juridică de la licență, le cer studenților să folosească perspectivele teoretice pe care le-au întâlnit în timpul modulului pentru a proiecta un sistem juridic pe Marte. Aceste perspective variază de la pozitivism și dreptul natural la marxism, teoria queer, teoria raselor critice și feminismul.

| Hammurabi a răspuns:

Nu pricep...
Cum adică Marte e masculină?
Adică are puță și nu păsărică?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Asa se spune

| nonepasa a răspuns:

Bagamias tatele in tine de dobitoc marte vine de la Matteo din SoyLuna, esti un barbat prost. pace in lume

| RAY explică (pentru nonepasa):

Ești un cadavru în putrefacție