| lissie a întrebat:

,, ...Si întreaga mea avere, o las moștenire aceluia dintre voi al cărui armăsar va ajunge ultimul in cursa de la Taif la Jidda.", mai spuse șeicul și se stinse.
De doua zile stateau in sa, fiecare pe calul sau, in piata mare din Taif, si nici unul din cei doi fii nu-si clintise calul din loc.Fireste,fiecare dintre ei vroia sa mosteneasca imensa avere si de aceea ar fi facut tot ce-i statea in putinta ca armasarul sau sa ajunga ULTIMUL la Jidda, asa cum o cerea testamentul.
Deodata, din multimea care asista curioasa, un batran venerabil le face semn pretendentilor. Cei doi descaleca, se apropie de batran, care cu voce stinsa le sopteste la ureche ceva.Nici n-apuca batranul sa-si termine cuvintele si cei doi frati alearga inapoi, se arunca fiecare in sa, dau pinteni cailor si incep o cursa nebuneasca spre Jidda.
Ce le-o fi șoptit batranul?

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ca la o anumita ora se incheie cursa si ei vor ramane in afara concursului.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Ca locul unde se incheia cursa era acolo unde stateau ei asa ca primul ajuns la Jidda era ultimul

| abril a răspuns:

Le-a spus sa schimbe caii, nubatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca tine romeo fantastick concert in Jiddabatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se urce fiecare pe calul celuilalt.

Răspuns utilizator avertizat