| oargamarina a întrebat:

Spuneti-mi bancuri sau faze amuzante

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Doi prieteni se întâlnesc dimineaþa, la cafea. Unul din ei are un ochi
vânãt.
- Ce-ai pãþit la ochi?
- M-a lovit nevasta.
- De ce?
- I-am vorbit cu "TU".
- Doamne, iartã-mã, dar ce fel de relaþie aveþi voi în familie de te-a
lovit pentru atâta lucru?
- Pãi asearã, pe când mâncam, mi-a zis:
"ªtii, dragã, noi n-am mai fãcut sex de trei luni".
ªi eu i-am rãspuns:
"Poate TU…"
————————————————-
La grãdiniþã :
- Închipuie-þi… am gãsit acasã sub sofa un prezervativ!
- Nu mai spune! Dar ce este aceea o "sofa"?
————————————————-
Intr-un sat unguresc din Ardeal, vine un fotograf nou, cam fara
experienta, care incadra aiurea pozele si -de cele mai multe ori la
portrete, oamenilor nici nu li se vedeau ochii…
Satul fiind micut, i s-a dus repede vestea….
Intr-o zi, vin la el doua femei, mama si fiica, ce voiau sa faca niste
portrete pentru trimis la neamurile din Ungaria…
Femeia mai in varsta zice:
- Bune ziua, domnu foto! Venit noi la dumnevostre se foteti la noi!…
Acuma, pe mine foteti in fund si pe fata in píciore!…. Da’ stiti ce
rughem la dumnevostre, domnu foto?!… Foteti la noi ase, de se ne iese
ochii, bine?…
————————————————-
Pe patul de moarte sta intins un batran de 80 de ani, sot, tata, bunic si
strabunic.
I se apropie sfarsitul si in jurul lui sta toata familia: sotia, copiii,
nepotii si cativa stranepoti.
Toti asteptau in liniste si deodata batranul spune:
-Trebuie sa va spun un secret mare! Aveam de toate: masini frumoase cu
care cutreieram lumea, femei frumoase cu care ma distram, prieteni, si
multi bani.
Intr-o zi mi-a spus un prieten ca trebuie sa ma insor sa am o familie ca
altfel nu va avea cine sa-mi dea un pahar cu apa cand voi fi pe patul de
moarte.
Asa m-am insurat si viata mea s-a schimbat, nu am mai umblat prin baruri
si discoteci, ci am stat acasa cu sotia si ne-am uitat la seriale.
Masinile le-am folosit pentru concedii cu familia si ca sa aduc copiii de
la scoala.
Banii s-au dus pentru familie.
Si acum cand stau intins si astept moartea, stiti ce este cel mai rau
dintre toate?
-Ce, dragul nostru tata?
-NU MI-E SETE!

3 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Asemanarea dintre un urs panda si o virgina: amandoua sunt pe cale de disparitie.

Un jurnalist intreaba directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav.
- Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Si ii propunem bolnavului sa goleasca cada de apa. Jurnalistul, zambind, spune:
- Orice om normal ar lua cana…
- Nu, - spune directorul, - un om normal ar scoate dopul de la cada. Doriti pat langa geam sau langa usa?

Domnule doctor, sotia ma spune ca sunt nebun.
- De ce?
- Deoarece de fiecare data cand beau cafea mananc ceasca!
- Cummm?! Mananci ceasca cu totul?
- Nu, toarta o las!
-chiar ca esti nebun! Toarta e cea mai buna!

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
Vad o femeie grasa
-Tati, tati! uite mancare!
-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
-Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!
-Nu fiule, asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
-No, acum-i momentu’ tati
-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

Un canibal calatorea cu avionul. Stewardesa il intreaba:
- Ce ati dori sa serviti de mancare?
La care canibalul:
- Imi aduceti va rog lista pasagerilor…

O bruneta, o roscata si o blonda merg la un detector de minciuni.Intra bruneta :
- Eu gandesc ca am o vila in australia!
- BEEP-Minti
Roscata:
- Eu gandesc ca am o motocicleta!
- BEEP-Minti!
Blonda:
- Eu gandesc….
- BEEP-Minti!

| RoooneyThePuf a răspuns:

... m-am impiedicat in fata baiatului de care-mi place si era sa cada si el peste mine...laughing)