| cristians03 a întrebat:

Spuneti niste glume bune la urma cine va avea cele mai multe si cea mai buna, il voi premia. dati tot din voi sa ne distram big grin

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

1. Mama îsi învatã fiica:
- Nu-mi pasã, puteti sã mergeti în camera ta cu prietenul tãu cît timp ne uitãm la
televizor în sufragerie. Dar dacã face ceva ce nu-i permis sã ne dai de veste.
- Dar, mamã, cum?
- Fii foarte atentã... Dacã vrea sã te sãrute strigi "pere"
Dacã vrea sã te prindã de sîni sã strigi "mere".
Dacã îsi pune mîinile mai jos, atunci sã strigi: "piersici"!
Se închid tinerii în camera fetei iar pãrintii se uitã la televizor.
Dintr-o datã, se aude o voce strigînd:
- Salatã de fructe! Salatã de fructe!

2. Profesoara întreabã:
- Mãdãlina, ce lungime are penisul?
- 30 de centimetri.
- Fã, tu ori esti proastã, ori ai avut noroc.

3.La o clinica de nebuni, nu mai aveau locuri libere deloc. Si era nevoie sa mai externeze macar 2, 3.
Vine un doctor docent, ii baga pe toti intr-o camera, acopera usa cu tapet, deseneaza langa o usa, si le spune nebunilor:
- care reuseste sa iasa de aici le dau drumu acasa.
Toti se ingramadeau la usa desenata...numai unul statea linistit pe scaun. Vede doctorul si il intreaba:
- dar tu nu vrei sa pleci acasa? la care nebunu:
- shhh! cheia e la mine

4.La un azil de nebuni o baba pe un scaun cu rotile prinde viteza pe coridor. In curbe se inclina baba si se ridica in 2 roti.
O opreste un nebun si o intreaba:
Aveti permis de conducere?
Baba ii da o hartie de la o ciocolata si merge mai departe.
O opreste un alt nebun si o intreaba:
Aveti verificarea tehnica?
Baba ii da o hartie de la un pachet de guma. si merge mai departe.
Dupa colt vede pe dreapta un alt nebun gol., cu **** sculata... la care baba ofteaza:
- Off... iar trebuie sa suflu in fiola

5. Ioane, dormi?
-Nu.De ce?
-Da-mi si mie 500 de $
-Dorm, dorm!

6. Dupa ce-si ingroapa sotia, Ion mai ramane o vreme singur, langa mormant. Deodata, dintre coroane, apare o mana si se aude Mariei :
Ajutor, am fost ingropata de vie!
Ion indeasa indeasa mana la loc, batatoreste pamantul deasupra si spune :
-Da, dar nu prea bine!

7.Vine alinuta acasa de la scoala si o intreaba pe ma-sa: -Mama, mama pot sa fac roata afara? La care mama:-Nu ca o sa ti se vada chiloteii! A2-a zi vine Alinuta si o intreaba din nou:-Mama, mama, pot sa fac roata afara?-Nu mama co o sa ti se vada chiloteii! A3-a zi vine alinuta la ma-sa:-Mama, mama, am facut roata afara -Si ti sa-u vazut chiloteii?-Nu ca i-am dat jos.

8.Se casatoreste soarecele cu girafa.Mergand la plimbare, se intalneste soarecele cu fratele girafei, hipopotamul.Acesta il intreaba: -Cum iti merge casnicia?
-Foarte bine, doar ca ma omoara drumurile astea.Cand la cap so pup, cand la coada so f*t.

9. O blonda saturandu-se sa mai rada toata lumea d ea s vopseste bruneta si pleaca din oras.la iesire din oras se intalneste cu un cioban.se da jos din masina si spune:
-bade... daca iti spun asa dintr-o privire cate eu ai...imi dai si mie una?
-da taica...hai spune!
-101...(blonda)
-da atatea sunt...hai aleege una...
blonda alege o oaie si se urca in masina si pana sa plece bate ciobanu in geam si spune:
-fata taichii... daca iti spun culoare parului tau natural...imi dai cainele inapoi?

10.Pentru a se dovedi că blondele nu sînt proaste, s-a organizat o conferinţă de presă. O blondă a fost întrebată:
- Cît face 1+1?
Ea răspunde:
- 5.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă.
Apoi este întrebată alta. Ea răspunde:
- 2.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă...

11.Ion si Marie faceau dragoste.La un moment dat, Marie ii spune lui Ion: -Mai, Ioane, iti miros picioarele.La care Ion: -Daca vrei.

12. O TIPA merge la un chirurg plastic:
-Doctore, mi-am pierdut urechile intr-un accident, va rog ajutati-ma?
-Nicio problema, va montez o pereche de urechi de la o blonda...
Va deranjeaza?
-Nu nu cred, sunt tot urechi.
Trece o luna, dupa care femeia vine la cabinet furioasa strigind la doctor.
Doctorul mirat intreaba:
-Ce s-a intimplat, n-auziti bine?
- Ba da..., aud perfect, dar... nu inteleg nimic!

13. Un oltean si un moldovean:
Olteanu'(cantand): Hai mo' facut mama oltean maaaaaaaa
Moldoveanu' razand ii zice: Da' ce ch**** matii voiai sa te faca, ministru'?

14.Merge tiganul in padure dupa lemne... taie el toata ziua si seara le pune in caruta si coboara cu ele din padure.Cand sa iasa din padure se intalneste cu padurarul:
-Tigane, ce ai acolo?
-Niste lemne... le duc mancare la iepuri
-Poi ce mah...iepurii tai mananca lemne?
-Daca le-or manca, le-or manca... daca nu le bag pe foc!

15. Un rock-er pletos din asta, se rataceste el prin munti si ajunge la o stana, ciobanii tocmai erau la balmos pe niste buturugi, si vine el si zice:
-Vai domnilor m-am ratacit si nu stiu incotro sa o apus si-i noapte si lupii la stana...nu ma gazdu?
la care un cioban zicecategoric asa:
-Ce, sezi!
se pune asta pe o buturuga, ii da un blid cu balmos, mananca termina ciobanii de mancat, ragaie bine, da un cioban de colo zice:
-Da i n-auzi tu ce esti barbat o fimeie?
-Nu eu sunt barbat ca noi astia rockerii asa purtam parul!
-Nu, nu ca nu de aceeia te-ntrebam, ce esti, oricum te fuchem, numa sa stim cum te punem

16.La BAC se prezintă elevi cu diferite pregătiri. Intră primul foarte pregătit şi iese radios:
- Cum a fost? îl intreabă ceilalţi.
- E? ca între profesori?
- Adică?
- Ei întrebau, eu răspundeam, ne completam?
Intră al doilea şi la ieşire aceeaşi întrebare:
- Cum a fost?
- Ca de la profesori la elev? ei întrebau, eu răspundeam, mă mai ajutau ei?
Intră al treilea? şi la ieşire:
- Cum a fost?
- E? cum să fie? ca între popi?
- Cum aşa?
- Păi ei întrebau, eu îmi făceam cruce, eu răspundeam, ei isi faceau cruce!

3 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

- Domnule doctor, am avut un cosmar toata noaptea: se facea ca trageam de o usa pe care scria ceva.
- Si ce scria?
- Impinge!

bula ce este patria?
-nu stiu.
-esti prost! vasile ce este patria?
-patria este mama mea.
-corect. bula ce este patria?
-patria este mama lui vasile.
-idiotule patria este si mama ta.ai inteles?
-inteles!
-ce ai inteles?
-ca sunt frate cu vasile.

Invatatoarea: Copii ce fapte bune ati facut in vacanta?
Ionel: Eu doamna invatatoare am ajutat o batranica sa treaca strada.
Vasile: Eu doamna invatatoare l-am ajutat pe Ionel sa o treaca strada pe batranica.

Mihai: Eu i-am ajutat pe Ionel si pe Vasile sa treaca batranica strada.
Invatatoarea: Pai de ce a fost nevoie de 3 oameni sa treaca o batranica strada?
Mihai: Pai daca nu vroia sa treaca!

- Mamico, mi-ai spus, ca ingerii au aripi si pot zbura, da?
- Desigur, scumpa mea.
- Aseara, cand tu nu erai, am auzit cum tata ii spunea dadacei "Ingeras". Ea cand o sa zboare?

- Maine dimineata, scumpo, maine dimineata.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son cur numai basici!

Un canibal se muta la oras, iar dupa ceva timp vine maica-sa în vizita.
Si, în timp ce mîncau, mama zice:
- Stii, nu prea îmi plac vecinii tai...
- Atunci manînca doar legumele. rolling on the floor

- Ce face fiul fratelui tau, dentistul?
- E asociat cu tatal sau.
- Si-a deschis si el un cabinet stomatologic?
- Nu! A deschis o fabrica de nuga si caramele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestele: cum omori un peste? il ineci!