| anonim_4396 a întrebat:

Stau aici si beau mereu,gandindu-ma din nou la greu, de parca greul a venit si nu pot sa scap de trecutul meu cel aburit.Sunt poet,ma stiu demult, citesc carti la nesfarsit stiind ca in final voi invata ceva.Viata e trista si pustie cand crezi ca e doar o fantezie, o fantezie din care nu poti scapa te adancesti tot mai mult in ea.Stai si bei,zilele trec,anii se duc si te alegi cu o umbra din trecut,care nu mai poate functiona din pricina ta.Te intrebi de ce faci asta,poate doar ca sa mai treaca timpul,insa timpul a trecut, anii sau scurs tu insa ai ramas la fel de pagubas.Viata-i ca o papadie, sufli in ea si zboara zglobie.Viata-i ca o flacara ce arde, torni apa si se stinge deodata.Anii trec iar tu ramai ca o amintire ce e acum purtata de vant.Nu mai bea mai omule,iti faci singur relele, relele ce tot apar fara ca tu sa ai habar.Inca o sticla,si regret felul cum anii se trec,dar promit ma voi schimba nestiind drumul, calea mea.Asta va promit eu voua,voi ce sunteti ca o adiere de vant in amintirea mea,departe,uitata in anii de pe urma, ce-au sa treaca cum trec si zorii zilei.Toate-s vechi,si noi sunt toate insa nu asculta aceste vorbe desarte. Tatal taticutul meu a plecat si na venit,Mama maiculita mea a plecat de tot acum, luand-o si pe sora mea ce inca zacea in burtica ta.Nu te lasa,nu te da batut,si maine e o zi in care vei putea schimba ceva in viata ta.(vorbe scrise la betie,adevarate,si cica eram cel mai bun in scoala generala la facut compuneri din imaginatie,macar la atat sa fiu bun, nici nu cred ca am postat unde trebuie...nici nu stiu de ce am facut asta...crying )

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă vrei să discuţi cu cineva, eu te ascult.

20 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Un poet ar trebui să știe că versurile nu se scriu așa unul lângă altul, zic și eu. Mai lasă apa plată.

| LoveSleep a răspuns:

Băi, îmi place oarecum povestioara ta.

Acum că am lămurit să îți zic ceva.

Care-i faza cu băutul ăla? Acum, sunt 2 posibilită-ți: Ori ești unul dintr'ăia care se laudă că beau, da' ei habar nu au să facă diferența între vodkă și spirt, ori stai și bei...singur, ceea ce te face și mai praf.

Baftă.

| AirănMeidăn a răspuns:

A fost de ajuns sa citesc primele 7 randuri si mi-am dat seama ca poeziile tale exprima aceasta asa zisa suferinta mult prea direct ajungand, la un moment dat, sa nu mai exprime nimic din cauza asta. nu am pretentia sa fii la fel ca eminescu, dar macar nu mai compune tampenii de genul, care sunt o jignire la adresa literaturii si nimic altceva
apropo, versurile alea imi amintesc de o melodie de la BVB. naspa, foarte naspa

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Ba sunt beat.Hai ca merge la betie.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu stau sa citesc tooot.

| Croampa a răspuns:

Nu citesc atat! straight face

| FemeiaPisică a răspuns:

Eşti bine? Nu cred că mesajul tău se potriveşte cu categoria. Este adevărat tot ce ai scris în postarea ta sau doar glumeşti? M-a întristat când am citit.

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Da,e perfecta adevarata poveste, numai ca spusa in rimebig grin

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce îţi spui povestea tocmai aici? Care este scopul pentru care îţi împărtăşeşti sentimentele? Ăştia nu te iau în serios, nici măcar nu le pasă. Nu ai pe cineva apropiat care să aibă grijă şi să vorbească cu tine?

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Nu-i bag in seama dragabig grinOricum ei nu inteleg pentru ca nu au trecut prin asa ceva, numai gura e de ei.Am spus asta ca eram cam ametit, bausem si nu aveam ce face.Insa iti multumesc ca ma intelegi scumpo.Pup!

| AirănMeidăn a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Faptul ca se plange aici denota ca vrea atentie, nimic mai mult
e normal sa nu-l luam in serios, ce naiba
daca "suferi", nu trebuie sa-ti postezi poeziile (care mai ales nu sunt cu mult diferite de versurile unei formatii pentru copii depresivi de 12 ani) si suferintele aici.

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Deja ai facuto.Mai ascultat si asta e cel mai important. Apreciez lucrul asta. Drept rasplata primesti o amarata de funda ca nu am altceva ce sa dau la schimb din pacate.Multumesc.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vrei să îmi detaliezi ce s-a întâmplat în privat? Nu mă interesează acea fundă, sincer. Aş dori să aflu mai multe. Bineînţeles, dacă îmi faci această onoare.

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Nu vreau sa mai vorbesc despre asta, nu-mi face placere, am cam baut azi si-am scris povestea adevarata cum mi-a trecut prin cap in rime, ca o poezie.Ce sa-ti spun? Ca am 22 de ani si sufar de depresie si anxietate? Ca tatal a plecat in lume si m-a parasit, si mama a murit in accident de masina insarcinata? Asta vrei sa stii? Mai bine nu...hai sa ne oprim aici.(si pentru restul ce citesc acest mesaj:vai de capu vostru numai gura e de voi, cacanarilor)

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut că îţi doreşti un prieten cu care să vorbeşti, să te scoată din această stare. Poate te simţi singur şi vrei să vorbeşti cu cineva. Nu vreau să insist pentru că nu vreau să te deranjez.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

"(si pentru restul ce citesc acest mesaj:vai de capu vostru numai gura e de voi, cacanarilor)"
okokok, numai gura e de noi de ce? fiindca am ales sa nu te compatimim, sau? cu ce drept ne faci "cacanari"? ca nu m-am prea prins, of

| KamaSutra a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai,chiar mi.a venit sa plangsad
Ai suferit cam mult si e trist ca iti gasesti consolarea in bauturasad
Chiar nu vrei sa vorbesti cu cineva? Eu zic ca ti.ar face mai bine... Stiu ca te doare sa vorbesti despre asta, dar cateodata e mai bine sa.ti usurezi sufletul si sa vorbesti cu cineva, iti poate face mult mai bine decat niste pahare care nu te fac sa uiti decat pentru cateva ore
happy

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă vrei să discuţi cu cineva, eu te ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum te-ai eliberat intr-un fel de o "povara". Sunt un psiholog bun. Ce ai patit?

| andreiul78 a răspuns:

Tu poti sa schimbi ceva in viata ta. Daca stai si bei si nu faci nimic atunci o sa stai asa mult si bine. Daca te simti naspa, mai socializeaza.
Bafta!

| Pichaciu a răspuns:

Cum a zis si AiranMeidan citind cele 7 randuri mi-a fost de ajuns nu trebuie sa citesc pana la capat si totusi nu tiai ales bine locul unde sa scrii.