| Patry908 a întrebat:

Stiti cumva niste jocuri pe hartie? (gen x si 0, avioane, etc.)

Răspuns Câştigător
| Kazimir a răspuns:

Se numește Dickheads. Desenezi tot felul de obiecte normale dar le faci cap de penis. Ex: un tanc cu un penis în loc de țeava de tragere, sau un gard cu penisuri. Posibilitățile sunt nelimitate.

| Patry908 explică (pentru Kazimir):

Asta-i tare rolling on the floor. dar nu o sa ma joc asa ceva rolling on the floor

20 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Le ştiu pe toate care s-au scris aici, inclusiv ce ai zis tu(în afară de al lui Kazimir). So, altceva nu mai ştiu.

| PotcaPădurii a răspuns:

TOMANAP(tari, orase, munti, ape, nume, animale, plante). Alegi o litera, si scrii tari, orase, etc. care incep cu ea.

| CautNume a răspuns:

Nu.

| CautNume a răspuns:

Daca esti prost normal ca n-ai vazut cum a formulat intrebarea.

| TƎD a răspuns:

Nu.

| Skrilly a răspuns:

thinking Da fazanbig grin
E cam asa:
-Ziceti o litera;
-Celalat va zice un cuvant care incepe cu aceasta;
-Tu vei spune un alt cuvant care se termine in ultimele 2 litereale cuvantului precedat;
Si tot asa.
-Cine pierde e :"F"; apoi e "A" [...]si tot asa pana unul din voi e :"FAZAN".
Se poate juca in :2; 3; 4; 5; 6;...
Nu e neaparat nevoie sa scrii totul pe o foaie.

| Skrillex13 a răspuns:

LANT.(lucru, animal, nume, tara)spui alfabetul dar pronunti numai litera A si restul in gand si unul din cei cu care joci va spune stop si tu trebuie sa spui litera la care ai ramas.de exemplu M.scrii un lucru cu t (Masa)un animal cu m(maimuta)un nume cu m(Maria)si o tara cu m(Maroc)
sper ca te-am ajutat. pupici:*

| TotEuBaiiIsBack a răspuns (pentru Skrillex13):

"masa" nu incepe cu "t".

| GhostStar a răspuns (pentru TotEuBaiiIsBack):

Cum a ajuns de la M la T nu pot sa pricep

| Skrillex13 a răspuns:

Scuze. m-am grabit big grin

| evowarr11 a răspuns:

Da e un joc numit Slanina laughing se joaca in 2. Fiecare player sa zicem trebuie sa scrie pe foaie numerele de la 1 la 10 apoi cel care va incepe va scre un numar mai jos de unde a scris nemerele un numar de la 1-10 iar celalalt va trebui sa il ghiceasca iar daca nu il va ghici cel care a scris numarul il va incercui si daca la ghicit il va taia. Iar cel care nu ghiceste numarul se va pune la numarul respectiv (cel scris) o liniuta in coloana scrisa de la 1-10. Iar castigator va fi cel care are la toate numerele 3 lini.

| Patry908 explică (pentru evowarr11):

Poti sa mai explici te rog partea cu ghicitu si partea cu incercuitul si taiatul? chiar pare interesant jocul happy

| Fragile a răspuns (pentru evowarr11):

Eu ştiam că se numeşte cartoafele. Şi puţin diferit, la câteva aspecte.big grin

| Diia94 a răspuns (pentru evowarr11):

Jocul se numeste painici tongue

| Diia94 a răspuns (pentru Patry908):

Pai ....scr un sir de la 1 la 10 apoi p o alta coala scrii 1 2 5 7 9... ce nr vrei u ( dar sa nu vada adversarul) si el va trebuie sa ghiceasca ce cifra ai scris; daca ghiceste pune o liniuta la sirul lui de nr ( la 3 de ex ) pana "strange" 3 liniute; atunci a incercuit si a facut o painicahappy
App celalalt trebuie sa vada pixul asa ....deci nu fugi cu foaiahee hee

| saramiliandragomez a răspuns:

Geamantan zici alfabetarul pana cineva zice stop si apoi scrii tu si celalalt partener niste lucruri care incep cu litera respectiva dar lucruri care sa incapa intr-un geamantan dar se joaca in 2!

| avioanejocpehartie a răspuns:

Si avioane poti juca pe airplanes.ro

| avioanejocpehartie a răspuns (pentru avioanejocpehartie):

Site-ul este acum pe ducttapegames.com

| Ionela_Mirela_1981 a răspuns:

Cum se baga