NOname
| NOname a întrebat:

Sunt cumva la "Comics" sau doar aşa pare?
N-ar fi păcat să se desfiinţeze o categorie, la baza careai a stat majoritatea dintre voi, pe care voi aţi cerut-o, tocmai pentru că acum ignoraţi existenţa ei, vă încăpățânați să postaţi totul aici? Vă e dor cumva de perioada aia, când 1 din 30 era întrebare, iar restul comicuri? De ce să v-o faceţi cu mâna voastră?
Este orice, numai "Trivia/Amuzante" nu!
Trezire, copii, vă rog!

41 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

@NOname
stii si tu ca nu o sa te asculte...e la fel ca si cu adminii..de aia nu mai pot ei...

Apache
| Apache a răspuns:

Noname.tu ai dreptate, dar pana la urma...ce ai vrea sa faci?
TPU este plin de idioti, iar adminii s-au transformat si ei in trolli.tu chiar crezi ca noi nu stim chestiile astea pe care le zici acum? dar in final.ce dracu sa faci?

Apache
| Apache a răspuns:

@dennys1521...omule stii de ce sunt asa de pesimist? Pentru ca STIU ca nu pot schimba felul de gandire a 100000 de pustani de maxim 12-13 care fac toata ziua comicuri tampite si cand e sa le zici ceva ...mai fac inca patru
Pur si simplu nu are rost...nu ai ce sa faci.
Tu ce propui sa facem t.a doar pe baza de invitatie,sa le dam in cap la astia care posteaza aiurea? -crezi ca cu vorba buna nu am incercat?, NU ai ce face frate, nu pricep si nu are rost sa iti bati atata capul doar pentru un site
Si in cea ce priveste adminii...nimeni nu zice ca e vina lor pentru ce se intampla la t.a... punct
In schimb e vina lor ca siteul nu porneste de o luna, ca voturile nu merg de 2 saptamani...si ca atunci cand ii intrebi ce are siteul ei pun pe blog articole despre paturi
"nesimtire sau pura prostie tu alegi"

NOname
| NOname explică:

Dragii mei, cei CU COmicuri, de ce nu vă ocupaţi şi voi de categoria voastră, pe care Voi aţi dorit-o cu atâta ardoare, de ce nu faceţi luna şi bec acolo, ca să vă fie drag să postaţi în ea!
Ideea e să terminaţi cu distrugerea "T/A". E mai mult de plâns aici, decât de râs, cred că aţi observt şi voi.
Dar dacă nu vă pasă, ce să zic, continuaţi să faceţi...nimic!

E trist că unii dintre voi nici nu ştiu cum a fost "Trivia/Amuzante" pe vremuri. 'Ţi-era drag să intri aici, te tăvăleai pe jos de râs câte-o oră la fiecare a doua întrebare. Nu ca acum, când una din 80 e cel mult bunicică, pentru că 70 din ele sunt comicuri...şi dacă măcar ar fi amuzante...
Şi nu mi-o luaţi în nume de rău, dar chiar mi-ar plăcea să vă ambiţionaţi şi să faceţi ceva în această privinţă. E nevoie de mai multă disciplină aici. Pentru început, măcar nu confundaţi categoriile! Tot e ceva. E un început. Credeţi că puteţi să faceţi măcar un mic efort, măcar să încercaţi? Vă rog.

NOname
| NOname explică:

Ok, îmi cer scuze că am încercat să vă ajut. Se pare că nu aveţi nevoie de aşa ceva. Somn uşor în continuare!

P.S. Ar cam fi cazul atunci să se înfiinţeze o "Trivia/Amuzante cu Întrebări Amuzante!". Că eu una n-am găsit la ce să răspund azi, aici. Totul seamănă mai mult cu o înmormântare. Iar eu, care am venit îmbrăcată de party... eeeh!

NOname
| NOname explică:

Apache, ideea e să mă citească cei care se simt (nici nu e nevoie să-mi răspundă) şi data viitoare să se gândească de două ori, înainte de a alege o categorie. Simple like this!

P.S. N-ar strica, dacă aţi fi şi voi puţin mai optimişti şi m-aţi întâmpina fără cuţite - am venit cu pace, nu cu război.winking

NOname
| NOname explică:

Dennys1521, nu e nevoie să înjuri pe nimeni. Îi atragi atenţia printr-un răspuns, că s-a rătăcit, că a greşit categoria, şi dai clic pe "Raportează". Dacă vrea răspunsuri, să şi-o reposteze la "Comics", acolo unde îi e şi locul!
Tu cum crezi că am curăţat "Totul despre TPU" de "Totul despre TOT"?batting eyelashes

NOname
| NOname explică:

Mersi, Leo! Ai fost savuroasă. Ca de obicei.

P.S. ...mai am mult până mă coc, dar ştiu că mă placi crudă.winking

NOname
| NOname explică:

Leo, 'neaţa! Ce te-ai luminat la faţă, hehe! Până acum îmi apăreai ca anonimă, ca şi restul de 'şpe mii de TPU-işti. Credeam că gata, a venit apocalipsa peste noi şi până mâine vom fi la 2 merti sub pământ, da' na, alarmă falsă. S-a rezolvat. Trăim, frate! Hai să te pup pentru asta!
Vii la o cafea?

NOname
| NOname explică:

AlteţaSaCăţeluşa, problemele care pot fi rezolvate numai de admini (o parte dintre ele s-a şi rezolvat astăzi) sunt una, iar postarea întrebărilor la categorii potrivite e cu totul alta, şi depinde numai de noi, utilizatorii acestui site, dacă se va rezolva ceva sau nu. Iar cu răspunsul tău de aici nu faci altceva decât să-i demoralizezi şi pe cei puţini, cărora încă le mai pasă. Nu mai bine ţineai pentru tine toate aceste negativisme?
Tu mă întrebi cu ce v-am ajutat? Iar eu te întreb: "Tu cu ce ai ajutat (acum)?".
Încerci să închizi gura cuiva, de care spui, că site-ul duce lipsa, pentru că nimănui nu-i mai pasă, nu? Na, surpriza - îmi pasă! Iar tu ce faci? Îmi dai în cap. Eee, nu mă supăr, toţi avem zile proaste. Te înţeleg, se mai întâmplă.
Iar de ajutat, fii sigură că am ajutat! Ca dovadă şi ultimile tale răspunsuri, pentru care mă faci să fiu mândră de tine şi să-ţi mulţumesc:
1. http://www.tpu.ro/......com-d6jva/
2. http://www.tpu.ro/......uri-si-sa/
Numai n-ar strica să dai câte-un clic şi pe "Raportează". Pentru că le-am raportat deja acum câteva ore, dar văd că al doilea, care să le raporteze, încă nu s-a găsit, şi atunci stau ele bine-mersi la Trivia/Amuzante şi îi ispitesc şi pe ceilalţi "comicari" să posteze aiurea.
Acolo trebuie să "dai în cap", nu aici. Te-ai prins, nu?;)
Ok, te salut acum. Numai bine şi spor la raportări!

NOname
| NOname explică:

Scuzele sunt acceptate, AlteţaSaCăţeluşa.
Iar realitatea e, că dacă cei cărora le pasă doar vor sta, fără să facă ceva, normal că nu se va schimba nimic (în bine), în schimb dacă vor acţiona, vor continua să lupte, lucrurile se vor ameliora. Eu chiar cred asta.
Noapte bună, dragă! Numai bine!

NOname
| NOname explică:

DumiтяA¥, nu e normal să mă deranjeze, când o categorie se duce pe apa sâmbetei? O categorie care era cândva principala atracţie a site-ului, iar acum cauţi cu orele o întrebare la care să răspunzi.

stefan79, cât de pueril! Tu chiar crezi că am eu griji de acest gen, că pentru asta nu dorm eu noaptea, că m-am gândit eu vreodată că o să fiu aleasă utilizatorul anului sau că îmi doresc acest lucru în viitor? Mă amuzi, Ştefane. În sfârşit mă simt ca la Trivia/Amuzante. Mulţam! Să trăieşti!

| Bastet a răspuns:

Tehehe,nu mai bine plecăm noi? ca în povestea cu şarpele de casă şi ariciul, nu mai bine pleacă cine se înţeapă?

| Fragile a răspuns:

La ce folos? Sunt mii de întrebări ca ale tale! Şi,au rezolvat ceva? Toţo retardaţii care fac comicuri stupide nici măcar nu se obosesc să citească întrebarea,sau o citesc şi o raportează,că i-am jignit,sau nu le pasă.Ai vrut să ne ajuţi? Cu ce să ne ajuţi? Crezi că dacă pui o "întrebare" vei schimba destinul TPU?! Nu sunt pesimistă,dar e clar, TPU se duce de râpă. Toţi încercăm să salvăm, dar fără sens.Adminii au dureri în şapcă de noi.Plus probleme tehnice pentru care trebuie să dai Refresh de n ori.Ca şi cum ei chiar s-a chinui să rezolve ceva.Ei postează articole stupide în loc să se ocupe de site.Toţi amuzanţii au plecat, au renunţat.Dar noi nu.Dar poate o să renunţăm şi noi...pentru că nu ştiu ce se mai poate face...

| Fragile a răspuns:

NOname,eu nu am spus neapărat că vreau să ajut sau că nu.Eu doar spun realitatea.Şi mie îmi pasă,îmi pasă foarte mult,încerc să fac şi eu ce pot,doar că uite,nu sunt negativistă,sunt realistă. Pentru că ăsta e adevărul! Îmi cer scuze dacă am fost dură,doar că sunt foarte nervoasă, când mă gândesc la ce a ajuns TPU. Apropo de răspunsuri, am şi raportat întrebările.Nu ţi-am dat în cap, doar încerc să văd realitatea.

| Fragile a răspuns:

NOname,poate ai dreptate, apreciez optimismul tău. Poate dacă luptăm, vom reuşi...Deşi nu mă aştept la prea multe.Şi celor care le pasă şi stau degeaba. înseamnă că nu le pasă.
Numai bine şi ţie!

| ViezurE a răspuns:

Pai hai sa o luam altfel...Se postau bd la comics daca acolo nu era plin de bancuri, funde degeaba, ghicitori si alte rahaturi...Multi cred ca, comics=ceva amuzant dar de fapt inseamna Benzi desenate.

| Polaris a răspuns:

Şi, totuşi, chiar ne pasă? T/A e un haos cu o anexă în Comics, atât. Anexa aia a devenit doar un mit urban de care nici dracu' n-o s-o ştie peste câteva luni.

| Loome a răspuns:

Păi dacă la Comics s-au adunat tot felul de ghicitori în ghioc pentru funde și căutători de aceleași OZN-uri portocalii, iar unii cred că, Comics înseamnă întrebări comice, chiar ți se duce gândul de la postat acolo. Dacă toți am posta acolo, ar fi memebase universal (calitatea și amuzamentul diferă de la user la user, nu?)
T/A a fost bine cum a fost înainte de TPUrevive, iustinel era ok în sensul că aveam de cine ne lua, doar că pițipoancele și plictisiții cu scrisul lor 5Hme(h3ryt și datul fundelor degeaba au invadat locul ăsta. Trebuia să mă trezească cineva după ălea 5 pahare de coniac ca să-mi dau seama că nu poți controla o masă de vreo 200 de oameni câți erau în grupu ăla.
T/A, guys, va fi mereu T/A. Singura categorie care se dezlipește total de site-ul ăsta și regulamentul lui va avea mereu oameni care cer și dau funde, deci mi se pare că ar trebui FUNDA asta să fie scoasă că nu servește la nimic, iar persoana care pune o întrebare nu ar trebui să aibă dreptul să voteze un răspuns la propria întrebare, pentru ca problema cu „dau vot" să se rezolve. Iar noi nu putem face nimic, adminul trebuie să se ocupe de astea, nu noi, este siteul lor(parcăs mai mulți admini, nu?) iar ei au puterea aici, nu simpli useri, oricât de înaintați în rang ar fi. (apropo felicitări pentru faptul că ești foarte activă pe site și chiar îți dai interesul în răspunsuri)

Cam atât, sper că v-am plictisit de vi s-au scos mațele prin buric și acum le băgați la microunde.

| CautNume a răspuns:

Am vrut sa vad niste comicuri si cand am dat la comic nu era niciunul pe prima paginarolling on the floor
si
comicurile sunt amuzante deci intra la T/A

| CautNume a răspuns:

Oricum sunt praf amandoua
si TPU cu problemele lui tehnice

| totGumã a răspuns:

Noi n. avem ce sa le facem acelor copii care posteaza comicuri aici! ii cunoastem doar sub un nume care probabil nu e numele lor adevarat(nu in toate cazurile)Eu ma gandesc, ca ei probabil vor sa fie apreciati si daca posteaza la Comics nu vor fi luati in serios sau vor fi trecuti cu vederea pentru ca de vreun timp acolo nu mai e nimeni!
Adminilor degeaba le zici, nu vor rezolva nimic...

Mai bine era inainte cand erau toti...Toti ma refer la restul ''amuzantilor''care au plecat!

Cred ca 50% sau chiar mai multi vor fi de'acord cu tine in ceea ce priveste comicurile la T/A, dar ramane de vazut!

| totGumã a răspuns:

! XLidiaX.nu te.am mai vazut p'aci!

| Leocerba a răspuns:

Nici nu poti rade la T/A pentru ca aici este un fel de Stiinta/Filosofie pentru un anumit segment TPU.La T/A se mestereste "trendu", aici se calesc liderii unui segment TPU.
In vremea asta, oamenii mai "copti" posteaza la S/F de parca ar fi la T/A("decat")
Se inverseaza polii, asa incepe!
A! era sa uit ce-i mai important: la Gastronomie sunt cele mai abstracte si mai filosofice intrebari, uneori. Exemple: http://www.tpu.ro/gastronomie/dar-daca-nu-am-sot-ce-fac/ http://www.tpu.ro/......ui-corect/ http://www.tpu.ro/gastronomie/reteta-nu-este-pentru-oameni-limitati/
Se inverseaza polii!

| Leocerba a răspuns:

Gizăz,
daca,totusi,mie mi te-ai adresat,atunci sa stii ca n-am postat "pă viata si pă moarte" raspunsul meu iar daca nu mi te-ai adresat,atunci: Ce mai faci? misto "Brothers In Arms".Ti-am povestit ca,odata,m-am contrazis cu unu`( din reflex,cum ar veni) si,cand n-am mai avut argumente,i-am recitat "Brothers In Arms",ca nu-l uram pe om,ca sa-l si cant.A fost impresionant: a mers!
NOname,ăăă,sunt pe langa subiect, dar Personal Gizăz mi-e prieten, nu puteam...

| Leocerba a răspuns:

De fapt, nu toti oamenii sunt mai mult decat o retea pozitronica si un cip emotional (Data), unii s-au setat asa.
Moama, da` ce idiosincrazii ma incearca de la Dire Straits...suntem cumva la Trivia/Amuzante?
Straniu...

| BiaSiAtat a răspuns:

In sfarsit cineva care intelege.Aceasta nu e categoria Comics/amuzante ESTE trivia/amuzante! Comics este a-9-a categorie de sus in jos! Sper sase posteze mai multecomic-uri la "Comics".

| Dennys1521 a răspuns:

Parca sunteti cazuti in cap uni de mai sus
voi vreti sa se schimbe ceva,dar nu faceti nimic pentru asta,doar ziceti ca nu se va schimba nimic
si totusi cum ar putea sa se schimbe ceva,cand nu facem nimic pentru asta,si suntem asa pesimisti?
si totusi ce vina au admini in treaba asta?
ce vina au ei, ca uni pun comicuri pe t/a, cand exista o categorie speciala pentrua asa ceva,
opriti-va din a pune comicuri pe aceasta categorie!

| Dennys1521 a răspuns:

Apache@ da stiu intr-un fel ai mare dreptate
cand mai vdm ca posteaza comicuri la t/a ma risc eu sa-i injur de to neamul, cu riscul de a fi suspendatoh go on

| Dennys1521 a răspuns:

Cum zici tubig grin

Întrebări recente