| glamorousgirl a întrebat:

Un diplomat este ucis intr-o duminica, in propria casa la ora 10.Sotia a chemat politia.A venit politia si a inceput sa-i interogheze pe toti din casa si au strins urmatoarele alibiuri:
-sotia dormea
-gradinarul culegea legume
-menajera a plecat la posta sa ridice corespondenta
-bucatarul pregatea micul dejun
Cine e criminalul:sotia,gradinarul, menajera sau bucatarul?

cine da raspunsul corect aceluia ii dau funda...

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Poșta nu e deschisă duminică, deci menajera e criminalul. straight face
Știe toată lumea răspunsul.

| glamorousgirl explică (pentru Musique):

E corect dar dc asa de sad? si mare treaba ca toata lumea stie raspunsul uite ca eubamboo nu a stiut...inseamna ca nu prea vrei funda

| Musique a răspuns (pentru glamorousgirl):

Eu nu dau răspunsuri pentru fundițe.
Mă bucur dacă a fost de folos cu ceva răspunsul meu, însă nu asta aștept eu.
E veche faza, și credeam că toată lumea știe răspunsul. Înțelegi?

| glamorousgirl explică (pentru Musique):

Din cite vad eu nu chiar toti...

Răspuns utilizator avertizat
| glamorousgirl explică (pentru gheparditza):

E menajera

| glamorousgirl explică (pentru gheparditza):

Nici nu zic nimic de rau ca ai 11 ani, pur si simplu musique asa sa exprimat ca toata lumea stie, eu i-am zis ca uite ca mai sunt care nu stiu

Răspuns utilizator avertizat
| glamorousgirl explică (pentru gheparditza):

Asta e, special sa te incurce putin

| GroparuVesel a răspuns (pentru Musique):

Ce modesti suntem.laughing

33 răspunsuri:
| Lovelykat a răspuns:

Menajera.Duminica e inchisa postalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt criminalul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mokaxoxo a răspuns:

Bucatarul

Răspuns utilizator avertizat
| HεεЌεЯε a răspuns:

Menajera,a avut pica pe el ca se uita la chilotei ei big grin.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Deci bucatarul l-a omorat pe ala si apoi ca sa nu ii descopere nimeni cadavrul l-a folosit pentru a pregati masa.

| Raeste a răspuns:

Gradinarul

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Pai bucatarul... cu un cutit ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| pisicutza1scumpii a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Mda... dar bucatarul era mai logic din punctul meu de vedere:-)

| glamorousgirl explică (pentru pisicutza1scumpii):

De ce? cu ce putea fi el de vina?

Răspuns utilizator avertizat
| glamorousgirl explică (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Si ce? dar el pregatea micul dejun....menajera ce sa caute la posta?happy

Răspuns utilizator avertizat
| OitaZburdalnica a răspuns:

Posta e deschisa duminica? *pokerface*tongue

| Ikaross a răspuns:

Stiu stiu stiuuu, s-a sinucis, nu? ori crimnalul a fugit de acolo (loogic )

| AnonimCUidentitate a răspuns:

Menajera cel mai probabil thinking!

| xXMishaXx a răspuns:

Gradinarul. Cine culege legume seara?

| glamorousgirl explică (pentru xXMishaXx):

Lumeeeeeeeeeee,nu inteleg dc intelegeti toti ca s-a intamplat seara...ora 10 e dimineata, ora 22 e seara,,, eu am scris 10

| xXMishaXx a răspuns:

Sau poate s-a sinucis. big grin