| anonim_4396 a întrebat:

Un taran se duce la piata si i-a doua mere galbene si doua rosii.
Cate mere i-a?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Doar 2 mere.
*din rosi fac eu salata*

12 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Ce-ai ma retardato?

| Sconcsiş a răspuns:

6, că a ciordit încă 4 la plecare

| Ciufuliciii a răspuns:

"ia" se scrie legat, se vede ca cine-a pus intrebarea era taran.straight face

| Frunziix3 a răspuns (pentru Ciufuliciii):

Mdea...intrebarea asta a pus-o verisoara mea, are si ea parola... Dăfac

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zi-i sa-ti IA si tie un abecedar, sa inveti, naibii, romaneste!

| Frunziix3 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Intrebarea a pus-o var-mea, are 8 ani. Dăfac

| Gandăr a răspuns:

2 mere... Că alea 2 roşii sunt... roşii ( legume ), nu mere roşii D:

| Meluma a răspuns:

A dat boala cumparaturilor in toti taranii?

| ISaidHelloToMe a răspuns:

2 mere

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

2 maxim 6.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fumată faza, vrei un meniu cu glumițe noi? (vorba lui Cretaker)
Ori ia patru mere, dacă se referă la mere roșii, ori două mere, dacă se referă la fructele numite roșii. Ori nu mai ia nimic.