| anonim_4396 a întrebat:

Unde e Complementul Direct în propoziția „ O mașină a lovit un pieton."?

P. S.: T/A, Nu e o temă!

Răspuns Câştigător
| Dollicious a răspuns:

La spitalhee hee

13 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Sub masina

| Bya132 a răspuns:

Lumea dreptilor!

| DaVà a răspuns:

Sunt sigur sa nu e o tema...*rade8.Complementul direct este "masina"FUNDA? Am luat 10 la ramana mereu love struck

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Pe bancheta din spate

| NoChanceForUs a răspuns:

Iti spun eu unde e: Nicaieri, pentru ca te raportez.

| Mitsa a răspuns:

La spital. Intra in operatie in 5 min.

| ăăăă a răspuns:

Cred ca asa putin mai la stanga, dar s-ar putea sa gresesc fiind putin mai la dreapta.nu sunt sigura big grin

| Libelle a răspuns:

Unde e complementul direct in propozitie? La sfarsitul propozitiei.
Unde e acum? La morga, la spital, sau inca pe strada la ce politie si salvare grabite avemoh go on

| Niros19 a răspuns:

Habar n-am ce e ala Complementul Direct laughing

| Astaeparereamea a răspuns:

eu cred ca masina i-a facut un compliment pietonului lovindu-l, deci partea secundara a propozitiei se afla in spitalwinking

| Zuzzy05 a răspuns:

Complementul direct e "un pieton".

| andrey23 a răspuns:

Intrebare cu dus-intors... happy schimba locu la masina si pietn si oare ce iese?

| deniii_1832 a răspuns:

rolling on the flooraia cu 10 la romanalaughing"O masina"e subiectul.Pentru a afla C.D se pune intrebarea ce a lovit sau pe cine a lovit.Raspunsul este"un pieton"chatterbox.Se ia cu articolulu nehotarat "un".