| RainmakerX a întrebat:

V-am promis povestea asta de mult timp, deci...sa incepem.

Trecusera 20 de ani de la stingerea Soarelui.Omenirea abia reusise sa-si atinga apogeul.Mii de cladiri au fost distruse de acest fenomen, iar mai mult de 5 miliarde de vieti au fost pierdute in aceasta catastrofa ce marcase inceputul sfarsitului omenirii.

O rasa cu mult superioare, numita Nidorieni veniti de pe o planeta indepartata au atacat omenirea in momentul critic al existentei sale.

Totul a inceput in ziua in care o grupa de savanti geniali (condusa de Depress si MadPotato) a reusit sa inventeze o particula de energie pura, o mini stea ce odata ajunsa in spatiu urma sa se transforme intr-un nou Soare.Aceasta stea a fost numita SRP (Solar Revival Project).
Ruinele oraselor erau invadate de Nidorieni.
Toata planeta se unise intr-o alianta.Cu ajutorul tuturor resurselor ramase au reusit sa creeze o nava, StarFall, o nava ce putea sa duca in siguranta pretiosul proiect in spatiu.

Alianta s-a reunit ca sa-si aleaga cei 4 reprezentanti ce aveau curajul si experienta cat sa faca fata misiunii.Esecul nu era o optiune.Soarta omenirii era in mana acestor alesi.
Unul cate unul au fost alesi din toate colturile lumii.
Cei alesi erau eroi, tratati asemenea unor adevarate staruri.
Echipa era formata din Daisy, xXsweetgirl99Xx,Dante si Depress.
Cei trei erau considerati cei mai puternici supravietuitori ai omenirii.Primul atac al Nidorienilor, cel asupra Parisului a fost unul dezastruos.2 milioane de oameni si-au pierdut viata in 2 zile de asediu continuu. Orasul a ramas un avanpost al Nidorienilor.
Cei trei au salvat vietile a mai bine de 200.000 de oameni.
Acestia au fost numiti "3ToKill"datorita pierderilor masive pe care le-au provocat in randul Nidorienilor.
Lupta a fost pierduta dar datorita lor, omenirea a castigat 1 zi in care s-a putut aduna.Totul depindea de lumina artificiala, iar cladirile odata primitoare devenisera adevarate capcane infestate de Nidorieni. Acesti 3 eroi au fost premiati cu Steaua de Diamant, cel mai mare premiu oferit vreodata in istoria armatei.
Alegerea lor ca parte a echipajului a fost una rapida si simpla datorita aptitudinilor cu mult superioara fata de celelalte fiinte umane.

Depress, o minte geniala,din ceea ce se numise candva Italia reusise sa observe singura slabiciune a acestor bestii. Soarele, erau sensibili la lumina fapt pentru care au inceput sa fie folosite armele fotonice, cele mai cunoscute fiind sabiile Lux concepute din particule de lumina insotite de pistoale Shed, ce nu numai ca orbeau tinta dar o si paralizau timp de 3 secunde.Astfel s-a decis ca Depress sa-i insoteasca pe cei 3 eroi pentru a se ocupa de siguranta ca noul Soare se va forma.
Aceste descoperiri au adus omenirii pentru prima data un oarecare avantaj in lupta.
StarFall fusese lansata.Totul depindea de soarta acestei misiuni.
Totul parea linistit, poate ca prea linistit.Pamantul abia se zarea prin aceasta mantie de intuneric.
O nava de asalt Nidoriana se apropia de Terra. Era de aceeasi marime cu StarFall.
Dante:-Activati imediat sistemul de camuflare Nidoriana.Mascati semnalu navei cu orice pret, este un ordin! Daisy si Sweety treceti in pozitii! Executam manevra "Parisul a cazut".
Sweety:-Vrei sa te lasi cu garda jos ca sa para o nava distrusa?
Dante:-Exact asta o sa facem.
Daisy:-Realizezi ca daca o sa incerce sa traga in noi atunci nu vom putea sa incarcam destul de rapid tunurile fotonice pentru un contraatac.Nu ne permitem riscul!
Dante:-Nu vor trage intr-o tinta moarta.Nu avem luxul de a actiona conform planului! In pozitii, toata lumea! Opriti toate sistemele.
...Modul de hibernare activat...
Daisy:-...O sa ne omori si pe noi si intreaga omenire!
Dantesurprisemenirea a murit de mult timp! Noi trebuie sa o aducem la viata...
Sweety:-Nava inamica la 37 grade nord.
Daisy:-Coordonatele mai exact?
Sweety:-(37, 50) Armati!
StarFall tocmai trecea prin fata ditrugatorului Nidorian condus de KillMePlease si Kata1yn,doi generali din elita Nidoriana ce au reusit sa cucereasca intreaga Asie si Europa in mai putin de doua saptamani cu doar 4 nave de droizi soldati.Alaturi de ei pareau sa mai fie si alti lachei Nidorieni.
Daisy:-Nemernicii! Ei mi-au cucerit Parisul...O sa plateasca pentru tot ce au facut!
Dante se speriase. Fusese vazut.

KillMePlease:Kata1yn trage in carcasa aceea! Mirosul acestor vietati infime a ajuns pana aici.Arata-le ca micuta lor strategie nu are efect asupra unor fiinte ca noi. Niste biete fiinte umane nu ne pot atinge!
Kata1yn: Credeau ca o sa scape? Ahahahaha. Aproape ca imi pare rau pentru ei.Mda...aproape.
KillMePlease:Totusi nu ii ucide acum.Iti dai seama...eroii omenirii luati prizonieri.Hai sa ne jucam cu aceste animalute! Contacteaza-i!

Kat1yn:Nava Nidoriana, ai fost atacata? Prezinta-te! Sunt generalul rank Elite, Kata1yn.Ce faci atat de departe de casa? Aveti pierderi?
Kata1yn rase...Sa se joace astfel cu bietele fiinte umane!
Daisy(soptit):Nemernicul!
Kata1yn:Raspundeti! Au murit cu totii intr-o ambuscada...
Dante zambi: Acum este momentul...trage!
Sweety trase perfect insa laserul nu penetrase scutul Nidorienilor!

KillMePlease(razand):Bietii copiii! Atunci cand v-ati nascut voi eu cuceream deja alte planete! Predati-va si va voi permite sa-mi fiti animalutele de companie! Ahahahahaha
Kata1yn: Nu? Bine... Pregatiti raza de tractare!
StarFall fusese prins...Usa navei se deschise.Pe acel distrugator nu pareau sa fie decat cei 2 generali si droizii lor, care se ocupau de tunuri si de pilotat.
Dante: 2vs4? Sa facem cu randul?
Kata1yn: Ahahahaa! Vrei sa spui ca Miss savanta o sa lupte si ea? Sau tintasul vostru?
Dante se uita cu disperare inspre tunuri: Sweety era paralizata de ultima lovitura.Acest efect trebuia sa dureze vreo 30 de minute... Dante scrasni din dinti.
Dante:2 vs 2. Pare drept! Acesta ranji.
Daisy isi luase sabia Lux, facuta din particule pure de lumina.
KillMe :Ahahahaha! Chiar crezi ca o sa ucizi un general de rank elite? Fiinta umana...iti accept provocarea!
KillMe se repezise la Daisy. Cele doua pareau sa aiba puteri egale...Particule de lumina erau imprastiate in toata camera.

Kata1yn:Banuiesc ca asta te face pe tine adversarul meu, Dante!
Dante: De unde imi stii numele? (Acesta era mirat)
Kata1yn: Toati Nidoranii te stiu...Tu cel care ti-ai abandonat echipa pentru a distruge acel distrugator de droizi elite la Paris.Impresionant! O fiinta umana sa-si jertfeasca semenii pentru un bine mai mare! Sunt curios daca ai fii in stare sa faci astfel si cu tine. Ahahahaha! Nu auzi strigatele celor care au ramas in urma? Acei 200 000 care inca mai traiau atunci cand i-ati lasat in Paris? Voi, eroii care ati salvat 200 000 de oameni... Imi aduc aminte de oamenii ramasi fara aparatori.Acei 200 000 pe care i-am ucis va invinuiau pe voi pentru tot ce s-a intamplat.Pe scumpii lor aparatori! Ahahahaha!
Dante: Ia-ti sabia fiinta inumana!
Kata1yntonguerefer Nidorian! Nu am nevoie decat de aceasta arma ca sa va ucid! Era o macheta de lumina...Una oferita generalilor de pe Terra! Arma unui seaman de-al tau iti va aduce sfarsitul.
Cei doi incepusera o lupta interminabila.
Daisy si KillMe obosisera...Lupta trebuia sa se incheie.Kill alunecase. Daisy ii pusese sabia la gat.Era terminat insa Kill avea o optiune secundara.Trase rapid pistolul Shed pe care il avea ca trofeu dintr-o fosta batalie si o impusca pe Daisy.Aceasta insa reusise cu o ultima suflare sa taie aceasta fiinta inumana, indeajuns cat sa nu se poata regenera. Cele doua erau picate una langa cealalta.
Kata1yn pierdea... Dante era un spadasin mult mai bun decat el.Cei doi isi inclestau sabile intr-un dans macabru, pe langa cadavrele coechipierilor lor.
Kata1yn fusese taiat grav, la fel si Dante.Cei doi abia mai rasuflau. Kata1yn ii pusese o piedica lui Dante, urma sa il ucida si sa incheie aceasta incercare de ofensiva a viermilor de pe Terra.
Insa...se intamplase neprevazutul.Depress isi abandonase camera in care trebuia sa stea pentru a apara SRP-ul.
Aceasta il impuscase pe la spate pe Kata1yn.
Kata1yn: Felicitari, fiinte umane! Ahhahaha! Ati reusit sa abandonati particula voastra scumpa.Intradevar particula emanase o puternica energie in nava.Aceasta se supraincarcase si urma sa se autodistruga.
Dante:Ahhh.
Depress:Mai este o sansa! Capsulele de salvare! Intr-adevar nava avea 2 capsule de salvare.Depress urcase in prima.Scapase!
Kata1yn zambi larg: Iarasi ai de gand sa fugi, generale Dante?
Dante: Nu si de data aceasta. Dante se ridicase.Luase SRP-ul si il introduse in capsula ramasa.O atat de mare cantitate de energie intr-un obiect atat de mic, curios fapt, la inceput credeam ca nu are nicio putere.Ah...
SRP-ul fusese lansat in spatiu.
Nava era serios avariata.
Kata1yn zambi: Acum ai fost un adevarat general, felicitari, Dante!
Dante zambi. Nava disparuse in explozie.Trupurile celor de la bord fusesera transformate intr-un nor de cenusa impreuna cu cele doua nave.

Depress ajunsese pe Terra,unde a fost primita precum o eroina.
SRP-ul ajunsese in spatiu, unde se lovise de un meteorit, impact ce a dus la declansarea efectului pentru creearea unui nou soare.Lumina revenise, dar nu si cei trei eroi.

Era inceputul unei noi ere. Ghetarii ce impanzisera planeta eliberasera apa oceanelor. Totul era ca inainte.Vechile cladiri erau reconstruite sau reabilitate.
In sediul central al Aliantei tocmai se ridicase un monument in memoria celor trei eroi.Depress privea cum pe langa el incepuse deja sa creasca iarba.
Acum nu mai ramasese nimic de facut decat eliberarea oraselor de catre Nidorienii orbiti de Soarele cel nou. Depress a plecat insotita de Potato pentru a elibera orasele de aceste fapturi ce nu se mai puteau apara.
Lupta era castigata...Pentru moment...

26 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

alt #like
ai talent

| RainmakerX explică (pentru KillMePlease):

Merci! big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru RainmakerX):

cu plăcere, fiinţă umană

| LePotato a răspuns:

Fain!big grin

Vezi ca am pus si eu prima parte din povestea mealaughing (tu nu apari in ea, inca!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt savanta, si eroina, si salvez lumea big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci stai, noi murim? Murim in lupta ca niste eroi!
Hai ca e tare.

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Mersi! Personajul tau si al lui KillMePlease sunt cele mai tari oricum.Restul suntem secundari. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Adica eu salvez lumea de poamana? straight face

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar...Devii eroina, salvezi lumea si te alegi si cu Potato pe cap(Nu e destul? Ce-i drept am uitat nunta pe care o vroiai... scuze!). Asta nu inseamna ca personajul tau trebuie sa fie preferatul meu. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nunta big grin... Cine se casatoreste? big grin

"Asta nu inseamna ca personajul tau trebuie sa fie preferatul meu." - Stiam asta -_-. Am zis-o la misto.

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

La fostul raspuns cu ce ati vrea voi in poveste.
Tu ai spus nunta...Nu se casatoreste nimeni la mine BTW big grin
(Era un pic awkward sa fac o poveste de dragoste dintre un invadator si o fiinta umana) Just sayn'

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

straight face.
Am sa fac si eu zilele astea o poveste.
Vedeti voi.

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Abia asteptsmug Sa nu ma omori prea rapid in poveste ok? ^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu. Imi place sa chinui happy.
laughing.

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Dar Dantellion pe unde umbla?

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Prin spatiu banuiesc.Nu se stie unde l-a aruncat explozia aceea.

A stat omul toata ziua, mai lasa-l si pe el sa se odihneasca ^_^

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Aaaa...acum am vazut. Cred ca e suparat cu faza aia, stii tu, cea de la 19 22.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Care? Nu stiu.

Aaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma scuzi ca am citita tarziu povestea ta minunata, dar Mozartu masii cu fantezia lui in re minor nu m-au lasat in pace aeste 3 zile. Ok. Detalizare impecabila. Fiecare gand e bine structurat doar ca, soarele se va stinge in anul 500000 cam asa ceva cred ca pana atunci om dovedi noi sa gasim alt univers.
A propos, de unde ii iei pe
frumuseii astia din pozele tale.

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

Oricum in ritmul acesta o sa ne autodistrugem inainte sa se stinga soarele happy Este doar o poveste. Toata lumea stie ca daca o sa se intample ceva o sa fie de la poluarea si prostiile pe care le face omul zi de zi. Poate o sa realizam ce rau facem lumii si o sa ne indreptam. Cine stie?

Pozele le fac eu in photoshop.Gasesti o poza normala si o editezi.
Poti fa faci ce vrei in photoshop daca ai o idee. Daca vrei iti fac si tie 1 avatar la fel.

| clickkcilc a răspuns:

Buna povestirea.chiar interesanta. felicitari!