| Foca_4528 a întrebat:

V-ati gandit macar o data ce se poate intampla cand nu veti mai fi unde veti fi ce se va intampla? Eu orice as face nu am gasit raspuns la intrebare poate ma ajutati voi!

Răspuns Câştigător
| wale a răspuns:

Nu stiu cred ca ne ducem de unde am plecat nu imi pot da seama si crd ca fiecare avem scopul nostru in viata

5 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Eu cred ca multi ne intrebam asta, dar din pacate nimeni nu are un raspuns concret. Asta vom afla cand se va intampla ceea ce zici tu...

| andi a răspuns:

Cand nu voi mai fi, atunci ma voi gandi, pana atunci ma gandesc ce costiug imi trag...as prefera unul din plumb...big grin ajung mai repede in "rai" big grinbig grinbig grinbig grin

| Krina a răspuns:

Sincer m-am gandit la asta acum vreo 2 ani.Ma ingrozeste un pic gandul.Imi place viata, oamenii, chiar daca nu toti sunt buni.Probabil ca in acele momente as da orice sa traiesc.
Cand pierzi pe cineva drag suferi, insa totul e trecator, in sensul ca moartea e inevitabila.Omul se naste, are o existenta efemera si intr-un final moare.La fel ca toate vietuitoarele.Cateodata ma intreb care este sensul vietii?
De ce ne mai nastem daca oricum murim? Sa nu bucuram pentru scurt timp de ceva, sa ne obisnuim cu viata si sa ne dorim sa traim in continuare?
Dupa moarte, toti ajungem intre 4 scanduri, sau intr-o ulcica.Eu prefer ultima varianta.
Nu stiu ce sa se va intampla dupa, daca mai este ceva, daca exista viata dupa moarte.Chiar daca nu sunt credincioasa, totusi sper ca mai este ceva si dupa ce murim, fiindca ar fi crud ca se temine totul in acel moment.
Nici eu nu am gasit raspuns la aceasta intrebare, probabil ca ne nastem, murim si cam ATAT.
E o simpla parere, sper sa nu-mi sara nimeni in cap, cum s-a intamplat de cateva ori.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca vor duce mai departe ceea ce am inceput noi urmasii nostri.

| mioara a răspuns:

Viata isi merge cursul