| Mihaela_Myky_1999 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o idee trasnita pentru un cadou oferit unei fete pentru majorat.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu stiu daca e o idee traznita, dar...
Am facut-o de ziua unei bune prietene. Am luat doua portocale (si am fost tare inspirat la faza asta), plastilina, si un ceas-bratara simpatic. Am taiat cu o lama cu grija una din portocale in doua, am scos cu si mai mare grija miezul (si ah, cit de mult am cautat sa aiba coaja groasa, ca la piata toti cei ce vindeau se laudau ca ale lor au cojile subtiri happy ), am modelat plastilina in asa fel incit sa umple golul lasat de miez si sa pastreze forma ce a avut-o portocala, dar totodata sa fie loc si sa vir la mijloc, intr-o punguta, ceasul-bratara. Am pus impreuna cele doua coji-emisfere cu atentie, ca sa nu se vada taietura. A iesit perfect, nu ziceai ca in portocala e altceva. Am mers cu cele doua portocale la prietena mea, am luat-o de acasa, am plecat, si imediat cum am iesit, i-am oferit o portocala ca sa manince. Era tare bucuroasa, ca mi-a zis ca chiar ar fi mincat o portocala. A luat-o dfin mina mea, si cand sa o desfaca, portocala s-a desfacut in mina ei in cele doua jumatati. Ea s-a suparat crezind ca vreau sa rid de ea, dar continuind cu desfacutul, a dat de ceas, si surpriza a fost atit de mare incit, in loc sa o luam la dreapta la o intersectie, am luat-o drept inainte happy. S-a bucurat enorm, pentru ca ea nu avea ceas de mina, si pe atunci nu existau celulare. Insa dupa ce s-a potolit din bucurie, tot ar fi mincat o portocala, si atunci i-am dat-o pe cea reala, si mi-a zis ca ar fi fost grav daca nu aveam si o portocala autentica la mine happy.
Acum, e un pic dificil sa faci cadoul, dar surpriza e garantata. Daca esti din Bucuresti sau imprejurimi, te pot ajuta la realizarea lui. Insa ce introduci in portocala, trebuie tu sa te gindesti. Eu ma gindesc la o mica bijuterie, niste cericei, un inel dragut, o brosa, tu stii ce i-ar place, si ce iti poti permite sa ii faci cadou.

| J0B0MAT a răspuns:

Streaper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste un tip sa o sperie