| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa compun un cantecel dar nu-mi iese decat putin si va rog sa-mi dati ceva idei,

Am zis verde foi ca iarba
Unde-i baba sa-i rup laba?

continuati va rog.

18 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Degeaba mă rogi...

greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa ce-ai aranjat ursul, cred si eu ca ai chef de-un cantecel...laughing

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Ursu'! unde-i ursu'? sariti lulmulitaaaaa...o dat ursu'n ograda breeeeee!

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu-mi spui ca nu stii bancul!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Daca prind ursul pe la mine sa fiu si-albastru daca nu-l las far o laba si 3-4 picioare tongue

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te lamuresc putin?
Studiu la un institut britanic, privind rezistenta fizica a barbatilor.
Se prezinta un englez, un francez si un roman.
Probele erau sa bea o sticla de votca pe nerasuflate, sa ...aranjeze o baba si, in final, sa se lupte cu mainile goale cu o ursoaica tanara.
Englezul e inchis in camera de observatie, bea sticla de votca si e gasit adormit.Esec.
Francezul,e inchis si el in camera de observatie, bea sticla de votca pe nerasuflate, trece la etapa cu baba, dar nu poate sa ...functioneze.Se declara invins.
Romanul,intra in camera de observatie,bea sticla de votca si oamenii de stiinta aud racnete, urlete, zgomote infioratoare, dupa care il aud pe roman intreband "si... unde-i baba sa-i rup laba?"
E vechi, m-ar mira sa nu-l stii...laughing

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Asta m-a intrecut, dupa ce m-am "imbuteliat" bine de tot am zis ca ma culc si eu ca omu'n pat langa oarece fiinta draga sufleului meu, dar nu a fost sa fie... m-am trezit cu soacra-mea in brate laughing

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci asta ar fi scuza pentru cantecelul tau...laughing

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Pai da cum? Ce a cautat cotzoharla in bratele mele? acum nu pot sa spun ca mi-ar fi parut rau ( are 43 de ani ) dar daca m-ar fi prins socru alta era parerea de rau laughing

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm...tu mai vrei un banc, cred!laughing
Studiu la un institut britanic, privind rezistenta fizica a femeilor, la sex.
Erau inchise intr-o camera de observatie cu un robot...sexual si care rezista mai mult!
Se prezinta o englezoaica, o frantuzoaica si o romanca.
Intra englezoaica, trec 2 ore, lesina de oboseala, esec.
Intra frantuzoaica, trec 4 ore, lesina de oboseala si ea, esec.
Intra romanca...Trec 3 ore, 5 ore, 8 ore....si se aud niste sunete stranii.
Oamenii de stiinta, deschid usa si o vad pe romanca urmarind robotelul prin toata camera si urland:
-Da', sa alergi mai ai baterii, ha?!?

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Is good, ce ti-e si cu romancele aste domnule, nesatule tata... nesatule laughing

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce foamete e-n tara, nici nu ma mir.laughing

| Trolli a răspuns:

Foaie verde de trifoi
Cand o gasesc jur ca o indoi
Sa tipe si sa urle,
Cu mine nu se pune.

Neah, se pare ca nu am talent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se ofera nimeni? Si se mai zice ca romanul s-a nascut poet

| oliviaaa a răspuns:

La asta c*cat nimeni nu-ti va rspunde.

| anonim_4396 explică (pentru oliviaaa):

Tu de ce ai raspuns? laughing

| oliviaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu iti fie singur/a
si ca sa comentezi tu acum.

| anonim_4396 explică (pentru oliviaaa):

Ce grijulie esti, thanks