| indiaqueen a întrebat:

Zebra este alba cu dungi negre sau neagra cu dungi albe?

14 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Întrebarea asta a fost pusă de un milion de ori ori de un milion de o ori a fost pusă întrebarea?

| Musique a răspuns:

Sau.

| PotcaPădurii a răspuns:

Ma-ta-i o zebra portocalie!

| AlinaaAli a răspuns:

Intrebarea asta a mai fost pusa de trilioane de ori la T/A!

| CautNume a răspuns:

Chiar nu ai vazut celelalte milione de intrebari la T/A care se refera la acelasi lucru?

| RobYnReloaded a răspuns:

Zebra este un cal pe care l-a vopsit Boc in copilarie,cand traia la ferma cu mama sa,vaca si cu tatal sau,porcul.
Calul era gri asa ca Boc l-a invartit contrar acelor de ceasornic,inspre stanga,si astfel calului incepeau sa i se vada dungi.
Dupa aceea,Boc s-a dat in spate si s-a uitat la ceea ce crease. Nu isi dorea ca acesta sa fie singur,asa ca a luat iapa vecinului sau,Igor insa nu era gri ci roscata asa ca s-a dus la ma'sa mare,sfanta "Cioarea Mathuria" care i-a spus ca la mai inspre incolo de Nilul romanesc se gaseste un pedofil cracanat care detine o iapa gri.
Boc cum nu avea nimic de facut acasa a ascultat de instructiunile batranei si a plecat.
Acolo, pedofilul i-a cerut in schimb jumatate de creier pentru iapa cea gri.
Cum Boc era deja prost de crapau pietrele, si-a zis ca nu mai conteaza o jumatate de creier in minus.Si a luat calul. Ajungand acasa l-a invartit in sens contrar acelor de ceasornic pana au inceput dungile sa se vada.

Dupa aceea tac'.su porc l-a chemat in casa la masa.Boc a mancat si cand s-a intors iapa era gravida.
Nu a avut curajul sa le spuna parintilor asa ca inca odata s-a dus la ma'sa mare,Sfanta "Cioarea Mathuria" care cu puterile ei supra-mega-ultra-extraordinar de paranormale a trimis caii in Africa,loc unde bastinasii le-au numit zebre.

Sfarsit!

[Da, e compusa de mine, probleme? smug >: ]

| GhostStar a răspuns:

Cersetor

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Mai da-o-n blana mea de zebra! m-am saturat de intrebarea asta! mai las-o -n colo cu "liniile" ei ca
a tras la sughițuri de a sarit si mama dungii de pe ea. "Ai de mustațile mele!

| hideaway a răspuns:

Yes.

| Syter a răspuns:

Zebra este alba ca zapada cu par negru.
PS: Anonim666 nu mai cersi funde, ca iti iei zborul. Si dupa ce cresc in rang iti dau si raport.

| DarkBlood32 a răspuns:

Saaaaaaaaaaaau

| CuckiCristinika a răspuns:

Ambele!

| YouKnowWho666 a răspuns:

Demult, pe timpul cand a murit Ceausescu, o iapa frumoasa, cu par balai, a fugit de acasa: se certase cu sotul. A mers la mam'mare si i-a cerut sfatul. Aceasta i-a spus sa se intoarca si sa vorbeasca cu el. Degeaba! Calul, beat crita, a batut-o pe saraca iapa. Si asa, lovita, a pornit intr-o calatorie spre un loc sigur. Asa a ajuns iapa, aproape moarta, in Africa, unde a fost numita zebra, si s-a inmultit. Acum ca tatal copiilor a fost tigru nu-i nimic, dar avem o rasa foarte frumoasa de cai pe pamant.