| betaricezzz a întrebat:

Ziceti-mi si mie va rog niste glume

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ce zebra are dunguni?
pentru ca la magazin nu mai erau buline
2.-Mami! Tata iar s-a imbatat!
-De unde stii?
-Barbiereste oglinda din baie.
3.DOI BETIVI IESIND DINTR-O BERARIE:
- BA, AM UITAT SA MA PIS!
- NU-I NIMIC, TE INVAT EU.
4-Stii bancul ala cu iepurele in baie?
-Nu!
-Nici eu, ca usa era inchisa.]
5Ce e mic, negru si il doare inima?
adrian copilu` minune
6Cum se numeste femeia care stie mereu unde este sotul ei?
- VADUVA!
7suna unul la politie.
-miau furat totul, si volanul si pedalele... Pune receptorul
suna iar peste 2 minute
-iertati-ma m-am asezat pe bancheta din spate

Un cuplu, noaptea in parc, pe o bancă.
Ea:
- Iubitule, scoate ochelarii. Îmi agăţi dresurile.
După 5 minute:
- Iubitule, pune inapoi ochelarii, ai început să lingi banca.

Un ascet isi dedica toata viata lui D-zeu, traind in pustiu, hranindu-se cu radacini, toate cu gandul la rasplata din Viata de Apoi pentru viata sa de pe Pamant. Vine si fericita zi in care moare (dupa atatea radacini zi de zi, era de asteptat). Urca frumos pe tunel, trece de lumina, ajunge la poarta Raiului, unde Sf. Petre statea cu ceaslovu-n fata. Da sa intre in Rai, sigur pe el. Sf. Petre ii bareaza drumul:
- Stai sefule, incotro?
- Pai in Rai. Eu sunt ascetul Senie.
- Pai, hai sa verificam ce zice ceaslovul.
Cauta Sf. Petre la sectiunea "Asceti"
- Senie... Senie... Nu, n-am nici un Senie la "Asceti".
- Cum n-aveti nici un Senie. Cauta la sfinti.
- Senie... Senie... Nu, nu-i nici un Senie nici la "Sfinti". Ascetul, din ce in ce mai agitat si enervat:
- Cauta la "Mucenici", la "Credinciosi cu merite deosebite", la mama ma-si. Trebuie sa fiu undeva acolo! Sf. Petre cauta prin tot ceaslovu... Nimic. Senie daramat...
- Toata viata pierduta... Am mancat la radacini de mi-a venit rau, mi-am dedicat toata viata lui D-zeu... Pentru ce?!
Sf. Petre il ia impaciuitor de dupa umeri si ii zice.
- Mai, vezi norisorul ala de acolo. Ala mic, alb si pufos?
- Da, spune Senie printre hohote de plans.
- Zambeste, esti la Camera Ascunsa!

O fetita vede pe strada un catel care tocmai facea vrute si nevrute cu o catelusa si il intreaba pe tatal sau ce fac. Tatal, jenat, ii raspunde: happy
- Catelusa nu vrea sa se duca acasa si cainele incearca sa o duca el acasa.
- Ahaa… asta era ieri cu mama, noroc ca se tinea bine de chiuveta, altfel postasul o ducea in mod sigur la posta…

O adolescenta, intorcandu-se acasa dupa prima zi de gimnaziu, il intreaba pe tatal ei:
- Tata, un baiat de la scoala mi-a zis ceva ce nu inteleg.
Mi-a spus ca am parbrizul frumos, un portbagaj smecher, niste sasiuri tari si amortizoare excelente.
Ce inseamna asta?
- Nimic interesant, dar spune-i asa colegului:
- Daca indrazneste sa-ti ridice capota ca sa verifice uleiul, o sa-i rup teava de eșapament

Uite niste exemple de glume/bancuri :
Cum se numeste femeia care stie tot timpul unde ii este barbatul?
Raspuns: Vaduva

Nimeni si cu Prost merg la mare
Nimeni se ineaca
Prost suna la salvare si zice
-BA. Veniti repede Nimeni se ineaca
-BA tu esti Prost
-Da eu sunt ma

Zece barbati se arata in fata portzii Raiului, inaintea Sfantului Petru. Sfantul Petru le zice: - Toti cei care si-au inselat nevasta sa faca un pas in fata. Sase oameni pasesc, la care Sf. Petru spune: -Voi sase mergeti cu mine in rai, restul patru ramanetzi aici. Cei patru protesteaza iar Sf. Petru le spune: - Pacatul se iarta, prostia nu.

Sper că te-am ajutat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu-i banc, da-i bun.