Ce ziceti de ploaia care se tine de glume?

Terminalul 1 al aeroportului Changi din Singapore se lauda cu o noua sculptura cinetica, marca ART+COM. “Ploaia cinetica” e alcatuita din doua seturi de 608 picaturi suspendate, facute dintr-un aluminiu usor si acoperite de cupru. Spectacolul lor dureaza aproape 15 minute, timp in care sunt urcate si coborate coregrafic din tavan.

ART+COM nu sunt la prima isprava din aceasta serie, ei fiind realizatorii unei piese pentru Muzeul BMW in 2008. O puteti vedea in actiune aici.

Imaginile sunt de aici.

Alexandra - TPU

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cât de frumos...

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Awesome! - chiar mi-as dori sa mai ploua putin, e prea cald afara!

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Este foarte interesant.

| Crucified a răspuns:

Super big grin