| dane95 a întrebat:

Ziceti-mi un banc foarte amuzant

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ion şi Maria, familie de gospodari ai satului. Cum viaţa era tot mai grea, se gîndesc să mai facă economii:
- Auzi, Mărie, dacă tu ai avea patru ţîţe, n-ar mai trebui să ţinem vaca!
- Dacă tu, Ioane, ai avea două p**i, n-ar mai trebui să ţinem sluga!

| princessOfcaraibe a răspuns:

Buna! scurt sau lung? scurt: banc!

lung:baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanc laughing

hai ca glumesc uite aici un bank : Bulă merge să-şi viziteze un prieten doctor la spitalul de nebuni. La intrare este întâmpinat de un pacient şi primeşte un şut în cur. Până să ajungă la prietenul său tot picioare în cur primeşte. A intrat în salon iar un nebun îi dă trei picioare. Bulă îşi întreabă prietenul:
- De ce primesc picioare în cur?
- Acesta este modul lor de a saluta.
- Înţeleg, dar el de ce mi-a dat trei picioare?
- Acela este bâlbâit.

mda.nu e chiar asa amuzant. poate mai vrei unu? bine hai daca insistilaughing :Bulişor, cum a fost examenul la matematică. Cate probleme ai avut de rezolvat?
- Cinci.
- Le-ai rezolvat pe toate?
- Da, în afară de primele două şi de ultimele trei.laughing

sper ca tiau placut, AM ZIS SPER! (stii ca glm cu tine nu? hai pa

| FoxDemon_8089 a răspuns:

Uite aici unu!

Era un copil care o intreba pe mama sa:
-Mami, mami, imi iei si mie o bicicleta de ziua mea?
-Nu! Nu ai fost cuminte, nu ti-ai facut temele nu ai facut curat in camera...
-Dar...
-Nici un dar! Spune-i lu Doamne Doamne sa iti aduca bicicleta!
Baiatul pune mana pe o foaie de hartie si incepe sa scrie:
"Draga Doamne Doamne, stiu ca nu am fost cumine, dar, te rog! Adu-mi o bicicleta de ziua mea!"
Vazand ca nu se intampla nimica, baiatul, ia statuia Fecioarei Maria, o inveleste intr-un prosop, o baga in sertar, ia o foaie de hartie noua si incepe sa scrie:
"Draga Doamne Doamne, daca mai vrei s-o vezi pe ma-Ta vie...

laughing