| anonim_4396 a întrebat:

Ziua 3, Frankfurt.
Marius ramase somnambul toata noaptea, caci Lorena ii fura incontinuu patura, iar acum arata ca un zombi in abstinenta de creiere. Admira de pe balcon miraculosul peisaj frankfurtan. Isi aprinde o tigara si continua sa admire. Dupa cateva minute, se trezeste si Lorena. Vazandu-l pe balcon cu o infatisare iritata, decide sa-si continue serialele coreene. La sfarsitul episodului, se apuca de plans. Intra Marius si o vede. Nu zice nimic, fiind de parere ca cauza lacrimilor este cearta pentru alegerea hotelului. Iese la o plimbarica. Pe drum, zareste un cuplu pe o banca. Isi da seama ca cei doi sunt Jean si colega sa, Pitagora. Se opreste, sta de vorba cu ei. Afla ca Jean o invitase in excursie cu el ca s-o consoleze. Atunci Marius isi da seama ca el se afla in Germania tot din cauza Lorenei, dar nu se gandise la acest eveniment ca la un motiv de consolare. Discuta cu Jean, si fac schimb de hoteluri. Acesta ii da cheile de la hotelul lui din Paris, iar Marius pe cele din Frankfurt. Ajunge acasa ca s-o anunte pe Lorena. Ea statea in pat, cu laptopul in brate si servetelele la nas. Marius, nevrand s-o enerveze in urma deciziei luate fara aprobarea sa, decide sa se intoarca la Jean. Pacat ca acesta deschise deja usa si intrase, cu o tona de bagaje in mana.

Ziua 4, Florenţa.
Se trezeste Andrei langa podul raului Arno plin de dureri de spate. Efzy il daduse afara din casa, din cauza ca se imbatase la meci si la golul lui Dinamo se aruncase de pe balcon. Nu putu sa doarma, din cauza frigului si a pasarelelor de noapte care zburdau fericite pe acolo. Atipise putin cu capul pe o piatra mucegaita. Deschide ochii lui de curcan. Primul lucru care-i vine in minte este sa-si cumpere o bere italieneasca, dar uita ca nu mai are bani. Se enerveaza, face buze de curc bosumflat si pana la urma cerseste 4 euro si ajunge in magazin. Ajuns acolo, isi aminteste ca mereu a vrut sa stie cum e cola in Italia, ce difera si mai ales cat costa. Marea lui dilema: bere sau cola? Isi aduce aminte de meci si parca i se duce pofta de bere. Cat se certa cu el insusi, vede pe un raft ceva, si i se pare interesant. Decide sa-l cumpere si sa i-l duca lui Efzy. Ii mai ramane un euro si pentru impachetare. Paraseste magazinul, ajunge acasa si se duce la Efzy. Ea nu mai parea suparata, dar nici prea fericita. Se duce langa ea, ii vorbeste, iar la urma ii arata pachetul. Ea il deschide. Andrei zice ca asa va putea sa-i spele rufele. Efzy arunca cu cadoul in el si-i infasureaza capul in hartia de la pachet, lasandu-i la vedere doar ochii.

Ziua 6, Sendai.
Blame cu Crina la plimbare, in Sendai. Amandoi se tineau de mana. O usoara adiere ii raspandeste firele satene ale Crinei spre est. Ajung in parc. Privesc frumosii copaci sakura*. Pana la urma se aseaza amandoi pe o banca. Ceasul arata ora 3 fix dupa-amiaza. Un catel trecuse pe langa ei, facandu-i sa-si lase la o parte grijile de cuplu pentru a-l mangaia. Dupa ce raman singuri, Crina isi da seama ca are chef de un film shoujo-ai*. Blame isi da seama ca lui nu-i place sa imite cuplurile stupide care se intalnesc des. Amandoi sunt de parere ca au un partener foarte original, cu exceptia lui Blame, din cand in cand. Pana la urma, in pana de idei, decide sa o lase singura pe Crina ca sa se poata gandi la ce ar putea face, fara a, desigur, imita un normal cuplu. Trece pe langa un magazin. Intra. Intre timp, si Crina gaseste un magazin. Intra si ea. Blame se plimba pe acolo, dar nimic nu i se pare destul de adecvat pentru un souvenir*. Se mai plimba putin, iar dupa cumpara ceva pentru Crina. Ea, intre timp, se plimba la fel de indecisa prin acel magazin, dar pana la urma cumpara. Se mai plimba putin, se intalnesc in acelasi parc. Fac schimbul de cadouri. In pachetul Crinei se afla o papusa kokeshi*, iar Blame zicea ca seamana perfect cu ea. Blame, in schimb, primise un manual in limba japoneza despre cum sa te comporti in cuplu.

Ziua 7, Copenhaga.
Exceel si Expert se aflau intr-o barca, pe rau. Isi petrecusera acolo noaptea din cauza ca Anca plecase in Nairobi cu cheile lui Exceel, lasandu-i fara loc de dormit. Expert il trezise intorcandu-se pe cealalta parte si zguduind barca. Era aproape 6 dimineata. Proprietarul ar fi putut controla oricand, iar ei erau in pericol. Expert se mai intoarce o data, iar Exceel adoarme din cauza lenei. 7 jumate. Barca lor incepe sa se clatine, aruncandu-l pe Exci in rau. Expi isi da seama si se arunca dupa el, chiar daca stia foarte bine ca poate inota si singur. Proprietarul ii vede, iar ei incep sa inoapte pana la barca. Dupa ce se urca in ea, o pornesc si la maxima viteza posibila abandoneaza locul. Dupa cativa kilometri de fuga, se apuca de pescuit. Expert prinde un peste de un metru cu mainile, dar Exceel zice ca nu are de gand sa-l manance, caci in apa s-ar putea sa fi murit multe persoane. Expi ii zice sa nu fie stupid, si pana la urma se bucura de prada lui singur. Exci se gandea la Anca, si la cum ii este in Nairobi fara el. Ii spune partenerului sa fuga in Kenya cu barca, dar el refuza. Ingrijorat si pus pe ganduri din cauza Ancai, ii fura pestele ramas lui Expert si-l taraste pana la barci. Se urca intr-o barca, dar Expi se agita si o gaureste, facandu-l pe Exceel sa plateasca. Proprietarul le da restrictie de la barci si-i fugareste. Exci, nervos, se duce la barul de langa port si baga trei halbe meid in Danemarca pe gat.

Ziua 8, Iskenderun.
Marele cuceritor, Ashadow, se afla in Iskenderun, impreuna cu Wetfire. Nu era prima data cand vizita Turcia. Ultima oara a fost cu fosta prietena, in Antalya. Multe i se intamplasera si atunci, din cauza fanelor. Ashadow o invita pe Wetfire la restaurant. Amandoi eleganti, intra, se aseaza, si privesc meniul. Ashadow comanda hunkar begendi*, ca de obicei. Wetfire comanda pide*. Se aseaza ei la masa, Ashadow infuleca in mod educat, in timp ce Wetfire isi pateaza din greseala rochia rosie. Nervoasa, iese la o gura de aer, lasandu-l pe cuceritor singur. Imediat ce se face disparuta, o multime de fete il inconjoara pe acesta, punandu-i o mie de intrebari si facandu-i o mie si una de complimente. Ashadow le trateaza pe toate ca un adevarat gentleman. Cateva minute mai incolo se intoarce si Wetfire. Vazand toate fetele alea care ii taiau aerul cuceritorului, decide sa le alunge. Ele pleaca nervoase, uitandu-se cu invidie la Wet. Ea se aseaza din nou la masa. Ashadow continua sa manance. Un moment de liniste. Un alt minut. Ashadow, satul de liniste, incepe sa discute cu ea. Totul revine la normalitate, iar Ashadow o conduce la hotelul de 8 stele pe Wet, dupa care se furiseaza catre usa si se intoarce la fane.

Ziua 9, Taipei.
Jean cu Mei se aflau in Taiwan, in vacanta. Ea il lasa pe Jean sa care toate bagajele, si face rost de o camera intr-un hotel. Se cazeaza asa intr-unul cu 8 etaje si 12 camere fiecare. Jean ajunge aproape mort la etajul 7, camera 81. Se holbeaza el pe acolo si pana la urma se arunca in pat si adoarme jumatate de ora, asa ca Mei iese pe afara. Se trezeste Jean, o cauta prin hotel, dar nici urma de ea. O suna, dar nu raspunde. Atunci isi da seama ca nu-i tocmai rea situatia, asa ca deschide televizorul si opreste la primul canal. Isi da seama ca nu intelege nimic, asa ca-l stinge la loc. Isi aminteste de cazino, cel distant cativa kilometri de hotelul sau, si se indreapta spre el. Ajunge acolo, se baga la 2-3 ture de pacanele. Baga cateva manete cazuale si castiga 400 de dolari taiwanezi. Orbit de fericire, se impiedica de covor si aluneca. Ii cade jumatate din castig pe jos si-l apuca crizele financiare. Bodyguarzii il dau afara si-i ramane un papuc de lac inauntru. Mort de nervi, incearca sa intre, dar pana la urma un taiwanez i-l arunca in fata, stricandu-i creasta gigea. Aflandu-se la culmea nervilor, decide sa-i descarce, asa ca se indreapta spre hotelul unde este cazat. Izbeste nervos usa si o cauta pe Mei, sperand ca a ajuns acasa. Din pacate, gaseste doar un bilet in bucatarie. Nu intelege ce scrie, asa ca se enerveaza si mai tare. Fix atunci, isi aduce aminte de cei 230 de bani ramasi. Ramas fara poligon de relax, iese din casa si se duce la bar. Comanda o tona de bautura, pana i se termina banii. Incapabil de a se tine inca pe picioare, vrea sa cheme un taxi, dar isi aminteste c-a cheltuit atat dolarii castigati cati si cei cu care venise in excursie. Se taraste ca un zombi prin Taipei si pana la urma lesina in mijlocul strazii. Taiwanezii il interneaza la spitalul din zona, si ramane acolo cateva ore bune. Dupa spitalizare da ochii cu Mei. Aceasta ii mai da un bilet si fuge. De data asta scris in engleza. Jean nu prea stie engleza, asa ca improvizeaza, dar tot ce intelege din acel bilet este ca Mei trebuie sa se intoarca in tara sa. Il apuca si mai tare crizele, si de data asta ramane in stare de spitalizare toata noaptea.
A doua zi se intoarce la hotel, fara bani, cu un papuc damblagit, freza salbatica si femeia plecata. Se tranteste in pat, adoarme, si o viseaza pe Mei. Viseaza ca-si pregateste actele de divort, si se trezeste brusc din somn. Arde de nerabdare s-o reintalneasca si sa se convinga singur. Vrea sa mearga la bar, dar nu mai are bani. Pana la urma il apuca crizele isterice si il suna pe frate-su pentru a-i cere imprumut.

29 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Cat talent :v

| LoveSleep a răspuns:

Și zilele 1, 2 și 5 au dispărut subit, lăsând loc prafului negru care acoperea ciminirul cu zombișori.

| єχcєєℓ a răspuns:

Vrem continuare.De unde fac rost de bani sa platesc barca?

| KillMePlease a răspuns:

naspa

| Air?nMeid?n a răspuns:

cine e anca

| Copac13 a răspuns:

Ba da mi-e lene sa citesc cand apare filmul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine-i Marius?
Si de ce Ashi e cu Wety?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Decstar.
Şi nu eu am făcut cuplurile, deci nu da vina pe mine. :]]

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am făcut cuplurile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze, n-am făcut eu cuplurile, ci destinaţiile. =]]

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricine le-ar fi facut, de ce Wety il are pe Asheadau? *fata geloasa* de ce ea? De ce sunt ei doi? Eu voiam, eu o voiam pe Wety, eu, de ce nu era cu mine? Wety a mea, nu a strumfului, doar a mea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gelozie? smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vrea să zică de fapt că virgulă cuceritorul sexy culturist, Ashadow, e al ei. smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Credeam că e doar beţiv, nu şi culturist

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da normal ca-s geloasa, de ce sa fi tu cu strumful, cand poti fi cu mine. Hehe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine singură

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ești cumva Crucified?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si ma lasi singura? sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fără resentimente

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

crying si eu care credeam ca...insemn ceva. crying

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine a fost admisă?
Cine a luat examenul la engleză?
Oare cineeee?
smug cool day dreaming

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu peste 3 ani? thinking
Esti a 12-a? Ce tare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dor îmi era de chestiile de genul ăsta. thinking
Phat rău povestea! big grin
T/A is love, T/A is life laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| DonaldTrump a răspuns:

Bine ca nu apar. devil

| anonim_4396 explică (pentru DonaldTrump):

Apari, dar nu le-am postat pe toate.
Nu scapi tu aşa uşor, ţânc nazist rasist paranoic DRĂGUŢ. :3

| DonaldTrump a răspuns (pentru anonim_4396):

Scheiße... asiatica pitica cu tate mici si fara kur smug

Răspuns utilizator avertizat