| DexterK9 a întrebat:

1. America sau Marea Britanie?

2. S.U.A sau Europa?

Argumentati!

*cel mai complex raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 Uk.
2 Europa.

SUA e in buda de ceva vreme mai ales de cand cu criza. Visual american a fost doar un miraj si in afara de hamburgheri si restul fast food ului nu au nimic cu care sa se laude. Nu au o istorie, nu mai au nici macar o economie stabila nu au absolut nimic cu care sa ma atraga pe mine personal.

9 răspunsuri:
| BMadalin1992 a răspuns:

Nu stiu

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Fie painea cat de rea, tot mai bine in tara ta...

| david1234567890 a răspuns:

Bună!
1 ) Eu aș alege America, pentru că acolo e comfortabil de stat într-o vacanță, nu sânt hotele foarte scumpe, și e minunat.
2 ) Aleg Europa. Pe lângă că e continentul unde locuim, lipit cu Asia ( Eurasia ). Este un loc cu mai multe locuri, scumpe și ieftine, fiind un continent nu chiar așa de mare, în aceste țări ale Europii e foarte comod să-ți faci o vacanță.
Nu știu ce crezi tu, dar aceste sunt răspunsurile mele.

| DexterK9 explică (pentru suntserios):

Multumesc mult pentru raspuns, cam aceeasi parare o am si eu dar as vrea sa te rog daca mi-ai putea spune de ce ai alege europa si marea britanie?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DexterK9):

De ce europa? pe langa ca e continentul natal mi se pare zona cea mai civilizata, moderna si (exceptanda zona de est a Asiei), plina de istorie dar cel mai important din punctul meu de vedere zona ce mai sigura atat economic cat si militar, social ce vrei tu.

Marea Britanie? imi plac peisajele, stilul relaxat de viata, clima (da aia ploiasa si friguroasa)

| єχcєєℓ a răspuns:

1.America.
Nu prea știu...peisajele cred.

2.Europa normal
batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, "fie painea cat de rea tot mai bine'n tara mea" asa o fi zis Badea Cartan?

| enonimox a răspuns:

America tara tuturor posibilitatilor.