| miha90z a întrebat:

A calatorit cineva de curand cu WizzAir? ( de curand insemnand o luna-2) As dori sa stiu daca la bagajul de mana se fac masuratori acolo, la fata locului ca sa zic asa

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Daca e mai mare nu va incapea deasupra ta in compartimentul ala si vei avea probleme....si exista un fel de "cos" parca in care iti introduci bagajul sa vezi daca incape.tin minte ca unuia din prietenii mei nu ii incapea ca era prea umflat si a mai scos din haine si lea pus pe la noi.

| mirumyru a răspuns:

Da...trebuie sa iti intre dimensiunile sunt 42x32x25cm sau mai puţin, atunci este gratis, iar daca genata are dimensiuni mai mari decat cele prezentate mai sus, dar mai mici decat 55x40x20cm, atunci trebuie sa platesti 10 euro.